Menu

Recenzia a porovnanie Eta Gratus Retro/Storio 0028 90064

86,4 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Kuchynské roboty nad 600 €

Klady

  • Záruka 10 rokov
  • Celokovové prevedenie
  • Vysoký príkon 1 200 W
  • Retro dizajn

Zápory

  • Vyššia cena
  • Vysoká hmotnosť
  • Nemá displej
520 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Ako už názov napovedá, kuchynský robot Eta Gratus Retro (označovaný aj ako Storio) zaujme v prvom rade svojim retro dizajnom. Celokovové prevedenie navyše sľubuje dlhú životnosť, čo potvrdzuje aj záruka predĺžená na 10 rokov. Misa s objemom 5,5 l aj príkon 1 200 W patrili v čase písania recenzie (február 2022) k štandardu v danej kategórii, tento robot tak bude vhodnou voľbou aj pre pokročilejších kuchárov a pekárov. Planetárny systém miešania je už u dnešných robotov štandardom, žiadne výhrady nemáme ani k ponuke rýchlostí. Vyberať môžete z 8 úrovní rýchlosti, medzi ktorými sa dá plynulo prechádzať. Pre krátkodobé zvýšenie výkonu je možné použiť pulznú funkciu.

Robot nie je žiadny drobček, váži 15 kg, ani jeho rozmery nepatria k najmenším. Konkrétne hodnoty nájdete v nasledujúcej tabuľke. Dobre si premyslite, kam robot umiestnite, aby ste ho nemuseli často prenášať, čo by vás s takou hmotnosťou pravdepodobne skoro omrzelo.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Eta

Materiál

Kov

Záruka

10 rokov

Objem misy

5,5

Materiál misy

Nerez

Systém miešania

Planetárny

Príkon (W)

1 200

Počet rýchlostí

8

Plynulá regulácia rýchlosti

Áno

Pulzný spínač

Áno

Výška (cm)

35

Šírka (cm)

29

Dĺžka (cm)

39

Hmotnosť (kg)

15

Funkcie

Čo sa týka funkcií, je robot Eta porovnateľný s ostatnými modelmi na trhu. Manipuláciu s misou uľahčujú uchá po stranách misy a nepríjemným špliechancom zabráni priehľadné veko. O bezpečnosť používania sa postará poistka proti preťaženiu, ktorá v prípade prehriatia prístroj vypne, aretačná poistka, ktorá udrží rameno robota vo zdvihnutej polohe, a tiež protišmykové nožičky, ktoré zaisťujú stabilitu prístroja.

Časovač a displej síce chýba, to ale nie je nič ojedinelého. Nemá ich väčšina modelov na trhu.

Vďaka výstupu pomalej aj rýchlej rýchlosti vás nečaká takmer žiadne obmedzenie v pripojení nadstavcov. O tých si povieme viac v nasledujúcej kapitole.

Parameter Tento produkt
Výstup pomalej rýchlosti

Áno

Výstup rýchlej rýchlosti

Áno

Transparentné veko

Áno

Uchá misy

Áno

Umývanie v umývačke

Áno

Displej

Nie

Časovač

Nie

Ochrana proti preťaženiu

Áno

Aretačná poistka

Áno

Protišmykové nožičky

Áno

Vybavenie a príslušenstvo

Základná výbava robota Eta je pomerne bohatá, ďalšie príslušenstvo je navyše možné dokúpiť zvlášť. Spolu s robotom dostanete základnú sadu na miešanie, šľahanie a miesenie. Ďalej tiež metlu so stierkou, krájač, strúhadlo, mixér, mlynček na mäso a nadstavec na výrobu zmrzliny. Prikúpiť si môžete hák na bezlepkové cesto, mlynček na mak, lis na citrusy, strojček na cestoviny a ďalšie nadstavce. Tie najobľúbenejšie sú vypísané v nasledujúcej tabuľke, pre kompletnú ponuku navštívte stránky výrobcu.

Parameter Tento produkt
Balónová šľahacia metla

V balení

Hák na miesenie

V balení

Hák na miesenie bezlepkového cesta

Možno dokúpiť

Metla na miešanie

V balení

Metla so stierkou

V balení

Krájač

V balení

Strúhadlo

V balení

Lis na citrusy

Možno dokúpiť

Odšťavovač

Nie je k dispozícii

Lis na bobuľoviny, ovocie a zeleninu

Možno dokúpiť

Mixér

V balení

Mlynček na mäso

V balení

Mlynček na mak či obilie

Možno dokúpiť

Zmrzlinovač

V balení

Fľaša na smoothie

Nie je k dispozícii

Strojček na cestoviny (na váľanie)

Možno dokúpiť

Hodnotenie užívateľov a ďalších odborníkov

Užívatelia, ktorí majú s modelom už skúsenosti, pozitívne hodnotia výkon, vzhľad a tiež kovové telo. Pochvaľujú si aj príslušenstvo. Vyhovuje im, že si môžu v rovnakom dizajne dokúpiť aj ďalšie spotrebiče do kuchyne.

Hlavné klady a zápory

Výhodou robota je veľká misa a výkonný motor. Vďaka kovovému prevedeniu bude mať robot dlhú životnosť, čo potvrdzuje aj 10-ročná záruka. Oceňujeme tiež bohatú, ale nie prehnanú výbavu nadstavcov, tie ďalšie je možné dokúpiť. Nevýhodou je vysoká hmotnosť, ktorá predurčuje robot na trvalé umiestnenie na linke. Nevýhodou môže byť pre niekoho aj chýbajúci displej.

Naše hodnotenie a záver

Kuchynský robot Eta Gratus Retro/Storio 0028 90064 patrí k drahším modelom na trhu. S vyššou investíciou ale získate predovšetkým vysokú odolnosť a dlhú životnosť. Vďaka celokovovému prevedeniu a vysokému príkonu je tento model vhodný aj pre náročnejších užívateľov. Ponuka funkcií a príslušenstva tohto modelu je dostatočne pestrá, zvláda okrem iného výrobu zmrzliny, vo výbave má aj mlynček na mäso a mixér. Nechýbajú ani bezpečnostné funkcie a prvky zaisťujúce ľahké ovládanie a manipuláciu.

Vzhľadom k vyššej cene by sme tento model neodporučili používateľom, ktorí pečú len raz za čas. Tým by mal bez problémov vyhovovať aj niektorý z dostupnejších modelov, napríklad Sencor STM 6350WH. Pokiaľ ale hľadáte model, ktorý musí zvládnuť aj každodenné použitie a väčšie dávky cesta, mohol by vám robot Eta vyhovovať.

520 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Eta Gratus Retro/Storio 0028 90064 | Hodnotenie: 86,4 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má množstvo skúseností s výberom a porovnávaním produktov, ktoré zúročuje aj pri kuchynských robotoch. Ako redaktorka sa témami rada zaoberá do hĺbky a berie ohľad nielen na parametre, ale aj na užívateľské a odborné recenzie. Vďaka tomu si dokáže urobiť dobrý prehľad o ponuke a poradí, ktorý kuchynský robot je do vašej domácnosti vhodný.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Eta Gratus Retro/Storio 0028 90064

Eta Gratus Retro/Storio 0028 90064

520 € Orientačná cena