Menu

Recenzia a porovnanie Eta Vital II 0028 90092

89,4 % Celkové hodnotenie

Top cena-výkon v kategorii Kuchynské roboty nad 600 €

Klady

  • Celokovové telo
  • Záruka 10 rokov
  • Multifunkčný
  • Bezpečnostné prvky

Zápory

  • Vysoká cena
  • Priemerná kapacita
  • Veľké nároky na skladovanie príslušenstva
700 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Rovnako ako iné modely od značky Eta z vyššej cenovej kategórie sa aj tento robot pýši desaťročnou zárukou a celokovovým prevedením. Masívne telo doplnené o silný motor s príkonom 1 200 W si poradí aj s hutnejšími surovinami. Kapacita misy 5,5 l patrí viac-menej k priemeru, štandardný bol v čase písania recenzie (február 2022) aj výber zo šiestich rýchlostí. Medzi tými je možné plynule prechádzať a výkon môžete tiež dočasne navýšiť pomocou pulznej funkcie. Za bežné považujeme aj planetárne miešanie, ktoré zaistí rovnomerné premiešanie všetkých surovín.

Robot je pomerne rozmerný a skutočne ťažký, váži 18 kg. Ideálne preto bude nájsť mu na linke pevné miesto. Aké veľké by malo byť sa pozrite v nasledujúcej tabuľke.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Eta

Materiál

Kov

Záruka

10 rokov

Objem misy

5,5

Materiál misy

Nerez

Systém miešania

Planetárny

Príkon (W)

1 200

Počet rýchlostí

6

Plynulá regulácia rýchlosti

Áno

Pulzný spínač

Áno

Výška (cm)

36

Šírka (cm)

29

Dĺžka (cm)

39

Hmotnosť (kg)

18

Funkcie

V úvode sme hodnotili kuchynský robot značky Eta veľmi pozitívne a slušné hodnotenie si vyslúžil aj v kategórii funkcií. Misa robota má uši a transparentné veko, robot disponuje aj protišmykovými nôžkami, ochranou proti preťaženiu a aretačnou poistkou. Niektoré časti znesú aj umývanie v umývačke. Nájdu sa síce aj modely, ktoré ponúknu aj niečo navyše, napríklad displej s časovačom, všeobecne ale tomuto modelu nemáme veľmi čo vytknúť.

Parameter Tento produkt
Výstup pomalej rýchlosti

Áno

Výstup rýchlej rýchlosti

Áno

Transparentné veko

Áno

Uchá misy

Áno

Umývanie v umývačke

Áno

Displej

Nie

Časovač

Nie

Ochrana proti preťaženiu

Áno

Aretačná poistka

Áno

Protišmykové nožičky

Áno

Vybavenie a príslušenstvo

Výbava robota Eta je takmer kompletná. V základe dostanete takmer všetko, na čo môžete pomyslieť. Okrem klasických nadstavcov na šľahanie, miešanie i miesenie je v balení aj hák na bezlepkové cesto, strúhadlo, lis na citrusy, odšťavovač, mixér, mlynček na mäso aj na mak, zmrzlinovač, fľaša na smoothie a mnoho ďalšieho. Výpočet obľúbených nadstavcov nájdete v nasledujúcej tabuľke, kompletnú ponuku potom na stránkach výrobcu. Chýba snáď len strojček na cestoviny, ktorý je ale možné dokúpiť.

Aj keď takto bohatá výbava môže pôsobiť lákavo, bude treba ju tiež niekam uložiť. Myslite na to už pri výbere, a pokiaľ viete, že väčšinu týchto nadstavcov by ste nevyužili, radšej sa poobzerajte po modeli so striedmejšou výbavou.

Parameter Tento produkt
Balónová šľahacia metla

V balení

Hák na miesenie

V balení

Hák na miesenie bezlepkového cesta

V balení

Metla na miešanie

V balení

Metla so stierkou

V balení

Krájač

V balení

Strúhadlo

V balení

Lis na citrusy

V balení

Odšťavovač

V balení

Lis na bobuľoviny, ovocie a zeleninu

V balení

Mixér

V balení

Mlynček na mäso

V balení

Mlynček na mak či obilie

V balení

Zmrzlinovač

V balení

Fľaša na smoothie

V balení

Strojček na cestoviny (na váľanie)

Možno dokúpiť

Ďalšie príslušenstvo

Obal na strúhadlo

Názory používateľov a ďalších odborníkov

Užívatelia kuchynského robota Eta sa jednomyseľne zhodujú, že ide o výkonný a spoľahlivý model s pomerne nízkou hlučnosťou. Chvály sa dočkalo aj kovové telo prístroja a jeho široká výbava. Tá je zároveň podľa užívateľov aj jeho hlavnou nevýhodou, upozorňujú na to, že pred zaobstaraním tohto modelu by mal mať človek istotu, že ho bude mať kam postaviť a početné príslušenstvo kam uložiť, oboje má totiž značné nároky na priestor.

Hlavné klady a zápory

Pri hodnotení kuchynského robota Eta Vital sme sa nestretli so zásadnejšími nedostatkami. Hlavnou nevýhodou sú, aj podľa používateľov, veľké nároky na priestor. Robot je sám o sebe pomerne robustný a o skladovacie miesto sa hlási aj široká výbava nadstavcov a ďalšieho príslušenstva. Zároveň ide o pomerne vysokú investíciu, ktorá sa neoplatí, pokiaľ nebudete robot používať naozaj pravidelne. Klady ale v tomto prípade jasne prevažujú nad negatívami, vyzdvihnúť musíme predovšetkým celokovové telo tohto modelu, predĺženú záruku na 10 rokov a už spomínanú výbavu funkciami a príslušenstvom, ktorá zahŕňa aj pomerne neobvyklé prvky, ako je nadstavec na zmrzlinu alebo hák na bezlepkové cestá.

Naše hodnotenie a záver

Ak hľadáte naozaj multifunkčný prístroj, možno vás model Eta Vital II 0028 90092 zaujme. Ľavou zadnou totiž zvládne šľahanie, miesenie, strúhanie, krájanie, mixovanie, mletie mäsa a zastane aj odšťavovač a lis na citrusy. Výkonný motor spolu s celokovovým telom predstavujú ideálnu kombináciu, pod ktorou sa aj výrobca podpísal desaťročnou zárukou. Kapacita a výber rýchlostí tohto modelu sú štandardné, výbava veľmi slušná, zaujme napríklad hákom na bezlepkové cesto alebo nadstavcom na zmrzlinu. Pre niektorých užívateľov môže byť takáto výbava až zbytočná a len by zaberala miesto. Ak k nim patríte, odporúčame vám prečítanie recenzie robota Eta 0028 90061 Gratus Max III s podobnými parametrami a striedmejšou výbavou.

700 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Eta Vital II 0028 90092 | Hodnotenie: 89,4 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má množstvo skúseností s výberom a porovnávaním produktov, ktoré zúročuje aj pri kuchynských robotoch. Ako redaktorka sa témami rada zaoberá do hĺbky a berie ohľad nielen na parametre, ale aj na užívateľské a odborné recenzie. Vďaka tomu si dokáže urobiť dobrý prehľad o ponuke a poradí, ktorý kuchynský robot je do vašej domácnosti vhodný.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Eta Vital II 0028 90092

Eta Vital II 0028 90092

700 € Orientačná cena