Menu

Recenzia a porovnanie G21 Promesso

91,1 % Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Najlacnejšie kuchynské roboty do 400 €

Klady

  • Vysoký príkon
  • Planetárne miešanie
  • Kovové spracovanie
  • Bohaté príslušenstvo

Zápory

  • Menšia variabilita
  • Nedá sa dokúpiť ďalšie príslušenstvo
  • Len 6 rýchlostí
300 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Príkonom 1 500 W sa kuchynský robot G21 Promesso môže radiť aj k poloprofesionálnym modelom. K takému výkonu treba aj dostatočne odolné prevedenie, robot preto poteší masívnym celokovovým telom. Nerezová misa s objemom 5,5 l je tiež nadpriemerná a využije ju aj viacpočetná domácnosť. Počtom rýchlostí už sa model radí k priemernejším modelom, má ich 6. Je možné medzi nimi plynule prechádzať. Pre dočasné použitie maximálneho výkonu sa hodí aj pulzné tlačidlo.

Samozrejmosťou je planetárny systém miešania, ktorý zaisťuje rovnomerné premiešanie všetkých surovín ako v strede, tak po okrajoch misy. Robot je pomerne robustný, konkrétne rozmery nájdete v spodnej časti nasledujúcej tabuľky. Venujte im pozornosť ešte pred zaobstaraním, aby ste neboli pri umiestňovaní robota nepríjemne prekvapení.

Parameter Tento produkt
Výrobca

G21

Materiál

Kov

Záruka

4 roky

Objem misy

5,5

Materiál misy

Nerez

Systém miešania

Planetárny

Príkon (W)

1 500

Počet rýchlostí

6

Plynulá regulácia rýchlosti

Áno

Pulzný spínač

Áno

Výška (cm)

37,5

Šírka (cm)

17,5

Dĺžka (cm)

36

Hmotnosť (kg)

8,7

Funkcie

V ohľade funkcií si vedie robot G21 veľmi dobre, až na displej a časovač, čo je u robotov stále neobvyklé vybavenie, mu nechýba nič z toho, čo sme hodnotili. Misa sa ale bohužiaľ horšie prenáša, kvôli chýbajúcemu uchu. Údržba je ale jednoduchšia, nádobu je možné umývať v umývačke. Vo výbave sú tiež bezpečnostné prvky ako aretačná poistka, ochrana proti preťaženiu a protišmykové nožičky.

Výhodou je výstup rýchlej aj pomalej rýchlosti, vďaka tomu je možné robot rozšíriť o rôzne nadstavce, o ktorých sa bližšie rozpíšeme v nasledujúcej kapitole.

Parameter Tento produkt
Výstup pomalej rýchlosti

Áno

Výstup rýchlej rýchlosti

Áno

Transparentné veko

Áno

Uchá misy

Nie

Umývanie v umývačke

Áno

Displej

Nie

Časovač

Nie

Ochrana proti preťaženiu

Áno

Aretačná poistka

Áno

Protišmykové nožičky

Áno

Vybavenie a príslušenstvo

Všetko vybavenie, ktoré je k robotu k dispozícii, dostanete priamo v balení. To obsahuje klasické nadstavce na šľahanie, miesenie a miešanie. Ďalej potom strúhadlo, mixér, mlynček na mäso, tvarovač cestovín a plnič klobás. Nič ďalšie k nemu ale nekúpite.

Parameter Tento produkt
Balónová šľahacia metla

V balení

Hák na miesenie

V balení

Hák na miesenie bezlepkového cesta

Nie je k dispozícii

Metla na miešanie

V balení

Metla so stierkou

Nie je k dispozícii

Krájač

Nie je k dispozícii

Strúhadlo

V balení

Lis na citrusy

Nie je k dispozícii

Odšťavovač

Nie je k dispozícii

Lis na bobuľoviny, ovocie a zeleninu

Nie je k dispozícii

Mixér

V balení

Mlynček na mäso

V balení

Mlynček na mak či obilie

Nie je k dispozícii

Zmrzlinovač

Nie je k dispozícii

Fľaša na smoothie

Nie je k dispozícii

Strojček na cestoviny (na váľanie)

Nie je k dispozícii

Ďalšie príslušenstvo

Tvarovač cestovín, plnič klobás

Hodnotenie užívateľov a ďalších odborníkov

Užívatelia si robot pochvaľujú nielen pre jeho vzhľad, ale najmä kvôli výkonu. Je podľa nich spoľahlivý, dobre mieša cesto a poradí si aj s tým kysnutým. Na čom sa ale používatelia nezhodnú, je hlučnosť, podľa niektorých je hlučný, podľa iných zase tichý. Odborníci v dTeste ho označili skôr za hlučnejší.

Hlavné klady a zápory

Robot G21 odporúčame do domácností, ktoré hľadajú silného robota za priaznivú cenu. Výhodou je slušná výbava príslušenstvom, nevýhodou potom skutočnosť, že žiadne ďalšie nie je možné zaobstarať. Za slabinu označujeme aj misu, ktorej chýba ucho, čo komplikuje obsluhu.

Naše hodnotenie a záver

Kuchynský robot G21 Promesso je príkonom 1 500 W pre domáce využitie úplne perfektný, taký príkon nájdete aj pri poloprofesionálnych modeloch. Na druhú stranu toho náročným užívateľom tento robot nemôže ponúknuť veľa, čo sa variability týka, spĺňa však základné činnosti, ktorými sú najmä mixovanie, šľahanie a miesenie. Čo sa rozmerov týka, za zmienku stojí šírka prístroja, ktorá nedosahuje ani dvadsiatich centimetrov. Z doplnkov a funkcií má robot všetko, protišmykové nožičky, pulzný spínač alebo napríklad ochranu proti prehriatiu. Pri domácom varení a pečení robot nesklame, náročným užívateľom by sme ale radšej odporučili variabilnejší model, ktorým je napríklad Kenwood KMX 750, ku ktorému je možné dokúpiť mnoho rôznych nadstavcov.

300 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: G21 Promesso | Hodnotenie: 91,1 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má množstvo skúseností s výberom a porovnávaním produktov, ktoré zúročuje aj pri kuchynských robotoch. Ako redaktorka sa témami rada zaoberá do hĺbky a berie ohľad nielen na parametre, ale aj na užívateľské a odborné recenzie. Vďaka tomu si dokáže urobiť dobrý prehľad o ponuke a poradí, ktorý kuchynský robot je do vašej domácnosti vhodný.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia G21 Promesso

G21 Promesso

300 € Orientačná cena