Menu

Recenzia a porovnanie Kenwood KMX 750

91,1 % Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Najlacnejšie kuchynské roboty do 400 €

Klady

  • Kovové spracovanie
  • Dizajn
  • Ucho pri mise
  • Variabilné ovládanie

Zápory

  • Iba základné nadstavce v balení
  • Chýba pulzný spínač
  • Iba priemerný výkon
300 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Kenwood KMX 750 zaujme ľúbivým retro dizajnom a celokovovým telom. Je k dostaniu v troch farebných prevedeniach – bielom, červenom a čiernom. Základné parametre sú pomerne priemerné – výkon 1000 W nie je najvyšší, ale ani slabý. Nerezová misa má objem 5 litrov a disponuje uchom, vďaka ktorému sa lepšie prenáša. Medzi 6 rýchlosťami je možné plynule prepínať pomocou voliaceho kolieska. Pulzná funkcia bohužiaľ k dispozícii nie je.

Rozmerovo sa radí skôr k menším modelom, konkrétne hodnoty nájdete na konci nasledujúcej tabuľky.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Kenwood

Materiál

Kov

Záruka

2 roky

Objem misy

5

Materiál misy

Nerez

Systém miešania

Planetárny

Príkon (W)

1 000

Počet rýchlostí

6

Plynulá regulácia rýchlosti

Áno

Pulzný spínač

Nie

Výška (cm)

35,5

Šírka (cm)

38,5

Dĺžka (cm)

24

Hmotnosť (kg)

9,1

Funkcie

Aj v ohľade funkcií patrí robot Kenwood de štandardu. Okrem skôr raritného časovača a displeja mu chýba len výstup rýchlej rýchlosti. To limituje použitie niektorých druhov nadstavcov, ako je napríklad mixér. Zostávajú protišmykové nôžky, ochrana proti preťaženiu a transparentné veko proti špliechancom. To má praktickú násypku, cez ktorú môžete priebežne prisypávať alebo prilievať suroviny do misy.

Parameter Tento produkt
Výstup pomalej rýchlosti

Áno

Výstup rýchlej rýchlosti

Nie

Transparentné veko

Áno

Uchá misy

Áno

Umývanie v umývačke

Áno

Displej

Nie

Časovač

Nie

Ochrana proti preťaženiu

Áno

Aretačná poistka

Áno

Protišmykové nožičky

Áno

Vybavenie a príslušenstvo

Základná výbava robota je pomerne skromná. Zahŕňa len balónovú šľahaciu metlu, K-metlu na miešanie a hák na miesenie. Je ale možné dokúpiť mnoho ďalších nadstavcov, ako je obľúbený mlynček na mäso, strúhadlo, strojček na cestoviny a mnoho ďalšieho. Výpis tých najobľúbenejších nájdete v nasledujúcej tabuľke. Robot sa preto hodí skôr pre tých, ktorí nechcú mať kuchynskú skrinku plnú nadstavcov, ktoré nevyužijú, ale radšej si zaplatia za tie nadstavce, ktoré naozaj potrebujú.

Parameter Tento produkt
Balónová šľahacia metla

V balení

Hák na miesenie

V balení

Hák na miesenie bezlepkového cesta

Nie je k dispozícii

Metla na miešanie

V balení

Metla so stierkou

Možno dokúpiť

Krájač

Nie je k dispozícii

Strúhadlo

Možno dokúpiť

Lis na citrusy

Nie je k dispozícii

Odšťavovač

Možno dokúpiť

Lis na bobuľoviny, ovocie a zeleninu

Nie je k dispozícii

Mixér

Nie je k dispozícii

Mlynček na mäso

Možno dokúpiť

Mlynček na mak či obilie

Možno dokúpiť

Zmrzlinovač

Nie je k dispozícii

Fľaša na smoothie

Nie je k dispozícii

Strojček na cestoviny (na váľanie)

Možno dokúpiť

Hodnotenie užívateľov a ďalších odborníkov

Majitelia robota si pochvaľujú nielen jeho elegantný dizajn, ale aj výkon, kvalitu spracovania a celokovové prevedenie. Vyhovuje im tiež možnosť dokúpiť si nadstavce, ktoré využijú.

Autorka tejto recenzie má s robotom skúsenosti a veľmi si ho pochvaľuje. Oceňuje stabilnú konštrukciu, spoľahlivosť miešania a jednoduché ovládanie. Negatívne hodnotí snáď len vyššiu hlučnosť, s ktorou sa ale pri týchto strojoch musí počítať.

Práve za obsluhu získal robot dobré hodnotenie aj od odborníka z dTestu. Plný počet bodov získal aj v záťažovej skúške.

Hlavné klady a zápory

Výhodou robota je kvalitné celokovové prevedenie s vydareným dizajnom. Pozitívna je tiež pohodlná obsluha. Výhodou aj nevýhodou môže byť iba základné vybavenie nadstavcami, mnoho ďalších sa dá ale dokúpiť, čo ocenia majitelia menších kuchýň, ktoré nebudú musieť naplniť nepotrebným príslušenstvom.

Porovnanie s alternatívami

Ak hľadáte robot s cenovkou do 400 €, mohol by vás zaujať aj model G21 Promesso. Ten má v porovnaní s robotom Kenwood o niečo vyšší výkon, ale aj vyššiu cenovku. Oba roboty majú planetárne miešanie a 6 rýchlostí, medzi ktorými môžu plynulo prechádzať. Model G21 má v balení viac nadstavcov a je tak v základe viac multifunkčný. K modelu Kenwood ale môžete viac nadstavcov dokúpiť a mať doma len to, čo naozaj využijete.

Ak je pre vás zásadná nízka obstarávacia cena, mohol by pre vás byť alternatívou robot Bosch MUM 4855. Ten je menší a ľahší. Z veľkej časti je ale plastový, čo je materiál s kratšou odolnosťou a životnosťou. Za pomerne nízku cenu ale získate robot s niekoľkými nadstavcami, ktorý v kuchyni zastane viac funkcií. Má ale slabší výkon, s častým zarábaním tuhých ciest pri ňom teda nepočítajte.

Naše hodnotenie a záver

Ak hľadáte šikovného pomocníka na domáce pečenie, mohol by vám kuchynský robot Kenwood KMX 750 vyhovovať. Jeho výkon aj objem sú viac-menej priemerné a na domáce pečenie úplne dostačujúce. Robot je celý vyrobený z kovu a má nerezovú misu, o jeho životnosť tak nemusíte mať obavy. Medzi celokovovými modelmi patrí k cenovo dostupnejším, čo je pravdepodobne spôsobené hlavne absenciou rôznych nadstavcov. Tie je ale v prípade záujmu možné dokúpiť, na výber je široká škála príslušenstva. Pokiaľ do ďalšieho príslušenstva nechcete investovať a hľadáte skôr variabilnejší model, odporúčame vám G21 Promesso.

300 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Kenwood KMX 750 | Hodnotenie: 91,1 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má množstvo skúseností s výberom a porovnávaním produktov, ktoré zúročuje aj pri kuchynských robotoch. Ako redaktorka sa témami rada zaoberá do hĺbky a berie ohľad nielen na parametre, ale aj na užívateľské a odborné recenzie. Vďaka tomu si dokáže urobiť dobrý prehľad o ponuke a poradí, ktorý kuchynský robot je do vašej domácnosti vhodný.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Kenwood KMX 750

Kenwood KMX 750

300 € Orientačná cena