Menu

Recenzia a porovnanie Kenwood KVL 4170 S Chef XL

82,0 % Celkové hodnotenie

Obľúbený model v kategorii Kuchynské roboty od 400 € do 600 €

Klady

  • Kovové spracovanie
  • Veľký objem
  • Vysoký výkon
  • Obľúbený model

Zápory

  • Vysoká hmotnosť
  • Chýbajú uchá pri mise
  • Iba základný výber rýchlostí
380 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Zo základných parametrov kuchynského robota Kenwood musíme vyzdvihnúť najmä jeho výkon a objem. S príkonom 1 200 W a kapacitou misy 6,7 l získavate model, ktorý sa nezľakne ani veľkého pečenia. Celé telo robota je vyrobené z kovu a dopĺňa ho nerezová misa, nemusíte sa preto báť, že by sa vám behom pár mesiacov opotreboval. Planetárny systém miešania predstavuje osvedčenú klasiku a výber zo šiestich rýchlostí je pomerne štandardný. Prepínať medzi nimi môžete plynule, k dispozícii je aj pulzná funkcia.

Nižšie v tabuľke si potom môžete skontrolovať rozmery prístroja, aby ste po jeho obstaraní nezistili, že vám veľkostne nevyhovuje a v kuchyni ho nemáte kam dať.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Kenwood

Materiál

Kov

Záruka

2 roky

Objem misy

6,7

Materiál misy

Nerez

Systém miešania

Planetárny

Príkon (W)

1 200

Počet rýchlostí

6

Plynulá regulácia rýchlosti

Áno

Pulzný spínač

Áno

Výška (cm)

34,5

Šírka (cm)

38,5

Dĺžka (cm)

28

Hmotnosť (kg)

7,7

Funkcie

Jedinú výhradu, ktorú v tejto oblasti k robotu máme, sú uši misy, respektíve ich absencia. Misa je pomerne veľká a bez uší sa s ňou bude horšie manipulovať. Chýbajúci displej a časovač nie sú ničím neobvyklým. Čo robotu nechýba, je transparentné veko pre prácu bez prášenia a špliechancov, ochrana proti preťaženiu, aretačná poistka a protišmykové nožičky.

Príslušenstvo, ktorému sme venovali nasledujúcu kapitolu, je možné pripájať prostredníctvom pomalého aj rýchleho výstupu.

Parameter Tento produkt
Výstup pomalej rýchlosti

Áno

Výstup rýchlej rýchlosti

Áno

Transparentné veko

Áno

Uchá misy

Nie

Umývanie v umývačke

Áno

Displej

Nie

Časovač

Nie

Ochrana proti preťaženiu

Áno

Aretačná poistka

Áno

Protišmykové nožičky

Áno

Vybavenie a príslušenstvo

Základné vybavenie je pomerne bežné, zahŕňa balónovú metlu na šľahanie, K-metlu na miešanie a hák na miesenie. V balení nájdete aj metlu so stierkou, krájač, strúhadlo, mixér a mlynček na mäso. Ďalšie nadstavce ako lis na citrusy, strojčeky na cestoviny alebo odšťavovač je možné dokúpiť. Kompletný zoznam dostupného príslušenstva nájdete na webe výrobcu. Nasledujúca tabuľka zobrazuje to najobľúbenejšie.

Parameter Tento produkt
Balónová šľahacia metla

V balení

Hák na miesenie

V balení

Hák na miesenie bezlepkového cesta

Nie je k dispozícii

Metla na miešanie

V balení

Metla so stierkou

V balení

Krájač

V balení

Strúhadlo

V balení

Lis na citrusy

Možno dokúpiť

Odšťavovač

Možno dokúpiť

Lis na bobuľoviny, ovocie a zeleninu

Možno dokúpiť

Mixér

V balení

Mlynček na mäso

V balení

Mlynček na mak či obilie

Možno dokúpiť

Zmrzlinovač

Nie je k dispozícii

Fľaša na smoothie

Nie je k dispozícii

Strojček na cestoviny (na váľanie)

Možno dokúpiť

Ďalšie príslušenstvo

Tvorítko na pečivo/cukrovinky

Hodnotenie užívateľov a ďalších odborníkov

Užívatelia si pochvaľujú prevedenie, materiál a celkovú kvalitu prístroja. Pozitívne hodnotia výkon a kvalitu miešania. Aj príslušenstvo a jeho spracovanie sa dočkalo pochvaly. Slabinou je len vyššia hmotnosť, s ktorou sa ale musí pri takomto stroji počítať.

Hlavné klady a zápory

Hlavnou výhodou je kovové prevedenie, vysoký výkon a veľká nerezová misa. Tá však nemá ucho, čo môže byť nepraktické. Ceníme tiež bohatú ponuku príslušenstva, ktoré je možné dokúpiť a rozšíriť tak funkcie robota. Nevýhodou je vysoká hmotnosť, ktorá komplikuje manipuláciu a presúvanie.

Naše hodnotenie a záver

Doménou kuchynského robota Kenwood KVL 4170 S Chef XL je najmä jeho objem a výkon, ide tak o ideálny model na spracovávanie väčšieho množstva surovín. Vďaka celokovovému telu sa nemusíte báť, že by robot náročnejšiu prácu neustál. Pri ponúkaných činnostiach sa drží skôr základov, nechýba mu ale užitočný mixér a mäsomlynček. Nechýbajú ani dôležité bezpečnostné a ďalšie prvky, okrem iného transparentné veko či pulzný spínač. Pokiaľ hľadáte primárne výkonný model a nepotrpíte si na desiatky rôznych nadstavcov, môžeme vám model Kenwood odporučiť. Pokiaľ je pre vás jeho ponuka predsa len príliš chudobná a nechcete si ďalšie nadstavce dokupovať zvlášť, pozrite sa aj na ďalšie recenzie v našom porovnávacom teste. Zaujímavou alternatívou je napríklad kuchynský robot Eta 0028 90061 Gratus Max III., budete sa ale musieť zmieriť s menšou kapacitou misy.

380 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Kenwood KVL 4170 S Chef XL | Hodnotenie: 82,0 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má množstvo skúseností s výberom a porovnávaním produktov, ktoré zúročuje aj pri kuchynských robotoch. Ako redaktorka sa témami rada zaoberá do hĺbky a berie ohľad nielen na parametre, ale aj na užívateľské a odborné recenzie. Vďaka tomu si dokáže urobiť dobrý prehľad o ponuke a poradí, ktorý kuchynský robot je do vašej domácnosti vhodný.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Kenwood KVL 4170 S Chef XL

Kenwood KVL 4170 S Chef XL

380 € Orientačná cena