Menu

Recenzia a porovnanie Kenwood KWL 90 244 SI

94,8 % Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Kuchynské roboty nad 600 €

Klady

  • Funkcia ohrevu
  • Funkcia váženia
  • Celokovové telo
  • Vysoký príkon 1 400 W

Zápory

  • Vysoká cena
  • Vysoká hmotnosť
  • Nemá hák na bezlepkové cesto
900 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Kuchynský robot Kenwood zaujme na prvý pohľad najmä svojou cenou, ktorá je pomerne vysoká, pôjde tak o model vhodný hlavne pre náročnejších zákazníkov a na veľmi časté využitie. Ako býva pri drahších modeloch zvykom, aj tento poteší celokovovým telom, ktoré býva odolnejšie ako plastové varianty. K robotu dostanete rovno dve nerezové misy, tá objemnejšia má kapacitu 7 l, čo je jedna z najvyšších hodnôt na trhu. Nezľakne sa tak ani veľkých dávok cesta.

Výber z ôsmich rýchlostí vidíme ako viac ako dostatočný a planetárny systém miešania už je u dnešných robotov samozrejmosťou. Medzi rýchlosťami je možné plynule prechádzať, využiť možno tiež pulznú funkciu. Pochváliť musíme príkon 1 400 W, ktorý svedčí o skutočne silnom motore.

Raritou robota je funkcia ohrevu, priamo v mise môžete rozohrievať čokoládu, pripracovať švajčiarsky sneh na kokosky. Robot má tiež zabudovanú váhu, odpadne vám teda jeden krok v procese.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Kenwood

Materiál

Kov

Záruka

2 roky

Objem misy

7

Materiál misy

Nerez

Systém miešania

Planetárny

Príkon (W)

1 400

Počet rýchlostí

8

Plynulá regulácia rýchlosti

Áno

Pulzný spínač

Áno

Výška (cm)

39,5

Šírka (cm)

20

Dĺžka (cm)

38,5

Hmotnosť (kg)

11

Funkcie

Vyššia cena robota Kenwood je do značnej miery opodstatnená predovšetkým inovatívnymi funkciami, ktoré tento model ponúka. Ide o ohrev a integrovanú váhu surovín. Jeden prístroj vám tak ušetrí okrem iného množstvo špinavého riadu. Má tiež displej a časovač, všetky tieto prvky boli v čase písania recenzie (február 2022) u kuchynských robotov raritné.

Samozrejme nechýba ani dôležitý základ – misa robota má uši na jednoduchšie prenášanie a transparentné veko proti špliechancom. Robot má tiež dôležité bezpečnostné prvky, ktoré sú pri dnešných modeloch obvyklé, sem patria protišmykové nôžky, poistka proti preťaženiu a aretačná poistka, ktorá udrží rameno vo zdvihnutej polohe, napríklad pri výmene nadstavcov.

Jeho funkcie je možné rozšíriť prostredníctvom rôznych nadstavcov, o ktorých sa bližšie rozpíšeme v nasledujúcej kapitole. Nadstavce sa k robotu upínajú na výstup pomalej a rýchlej rýchlosti, ktorými tento model disponuje.

Parameter Tento produkt
Výstup pomalej rýchlosti

Áno

Výstup rýchlej rýchlosti

Áno

Transparentné veko

Áno

Uchá misy

Áno

Umývanie v umývačke

Áno

Displej

Áno

Časovač

Áno

Ochrana proti preťaženiu

Áno

Aretačná poistka

Áno

Protišmykové nožičky

Áno

Vybavenie a príslušenstvo

Dostupné príslušenstvo zahŕňa prakticky všetky mysliteľné nadstavce. Základnú výbavu v balení tvorí klasická trojica – hák na miesenie, miešacia K-metla a balónová šľahacia metla. Ďalej je v balení tiež krájač, strúhadlo a mixér. Ďalšie nadstavce ako rôzne strojčeky na cestoviny, odšťavovač, mlynček na mak či obilie, odšťavovač či lis na bobuľoviny je možné dokúpiť. Tie najobľúbenejšie nadstavce nájdete v nasledujúcej tabuľke, kompletný zoznam potom na stránkach výrobcu.

Parameter Tento produkt
Balónová šľahacia metla

V balení

Hák na miesenie

V balení

Hák na miesenie bezlepkového cesta

Nie je k dispozícii

Metla na miešanie

V balení

Metla so stierkou

Možno dokúpiť

Krájač

V balení

Strúhadlo

V balení

Lis na citrusy

Možno dokúpiť

Odšťavovač

Možno dokúpiť

Lis na bobuľoviny, ovocie a zeleninu

Možno dokúpiť

Mixér

V balení

Mlynček na mäso

Možno dokúpiť

Mlynček na mak či obilie

Možno dokúpiť

Zmrzlinovač

Nie je k dispozícii

Fľaša na smoothie

Nie je k dispozícii

Strojček na cestoviny (na váľanie)

Možno dokúpiť

Hodnotenie užívateľov a ďalších odborníkov

Užívatelia robota si pochvaľujú jeho výkon, kvalitu a ovládanie. Pozitívne hodnotia funkciu ohrevu a tiež prítomnosť dvoch mís v balení. Oceňujú aj príslušenstvo, ktoré sa dá dokúpiť. Je podľa nich pevné a kvalitné.

Hlavné klady a zápory

Za vyzdvihnutie stojí najmä funkcia ohrevu a váženia, výhodou je aj celokovové telo robota, dve misy vo výbave, silný motor a displej a časovač. Slabinou sú veľké rozmery a vysoká hmotnosť, to sa ale s takýmto strojom bežne spája. Odradzujúca môže byť pre mnoho ľudí pochopiteľne aj cena, takto vysoká investícia sa oplatí len pri naozaj častom používaní robota. Dodatočnou investíciou sú aj rôzne nadstavce.

Porovnanie s alternatívami

Tento robot značky Kenwood má ojedinelé funkcie, jeho priamu alternatívu by ste preto hľadali pomerne ťažko. Pokiaľ ale funkcie ako je ohrev či váženie nevyužijete, mohol by vás zaujať model Kenwood KVL 6370 S Chef XL Elite s takmer polovičnou cenovkou. Robot má porovnateľný výkon aj design. Má o niečo menšiu, avšak stále nadpriemernú misu, 6 rýchlostí namiesto 8 a je o niečo menšia. Postráda síce displej ale ten chýba väčšine robotov. Jeho vybavenie nie je také bohaté, umožňuje ale dokúpenie rovnakých nadstavcov, roboty Chef sú totiž vzájomne kompatibilné.

Z rovnakého radu je aj ďalšia alternatíva – Kenwood KVL 8400 S s veľmi vysokým výkonom a obdobnou obstarávacou cenou. Má tiež o niečo málo menšiu misu, veľkosťou je ale viac-menej porovnateľný. Ani tento robot nemá displej, za to jeho príslušenstvo je veľmi bohaté. Dá sa navyše rozšíriť pomocou dokúpenia nadstavcov.

Naše hodnotenie a záver

Kuchynský robot Kenwood KWL 90 244 SI patril v čase písania recenzie k najoriginálnejším modelom na trhu. Vysoká cena robota je spôsobená predovšetkým inovatívnymi funkciami, robot zvláda suroviny nielen miesť alebo šľahať, ale aj vážiť a ohrievať. Na ovládanie poslúži displej s časovačom, vo výbave nájdete aj dve nerezové misy. V niektorých ohľadoch ale nie je tento model tak variabilný ako konkurencia. Ide tak o prístroj vhodný hlavne na pečenie, ideálne na pokročilej až profesionálnej úrovni. Pri iba občasnom použití sa investícia do tohto robota neoplatí.

Ak si nie ste istí, či nájdete pre takýto model využitie, a radšej by ste siahli po nejakej cenovo dostupnejšej variante, pozrite sa aj na ďalšie modely v našom porovnaní, celokovové telo ponúkne aj napríklad Eta 0028 90030 Gratus.

900 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Kenwood KWL 90 244 SI | Hodnotenie: 94,8 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má množstvo skúseností s výberom a porovnávaním produktov, ktoré zúročuje aj pri kuchynských robotoch. Ako redaktorka sa témami rada zaoberá do hĺbky a berie ohľad nielen na parametre, ale aj na užívateľské a odborné recenzie. Vďaka tomu si dokáže urobiť dobrý prehľad o ponuke a poradí, ktorý kuchynský robot je do vašej domácnosti vhodný.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Kenwood KWL 90 244 SI

Kenwood KWL 90 244 SI

900 € Orientačná cena