Menu

Recenzia a porovnanie KitchenAid 5KSM7580

81,9 % Celkové hodnotenie

Obľúbený model v kategorii Kuchynské roboty nad 600 €

Klady

  • Objemná misa
  • Kovová konštrukcia
  • Rozmanité rýchlosti
  • Retro dizajn

Zápory

  • Vysoká cena
  • Príslušenstvo sa dokupuje zvlášť
  • Nemá plynulú reguláciu rýchlosti
1 000 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Značka KitchenAid patrí medzi klasiku v oblasti kuchynských pomocníkov. Ich produkty sú takmer ikonické a veľmi obľúbené. Táto recenzia sa venuje modelu KitchenAid 5KSM7580. Vďaka celokovovému telu a nerezovej mise je možné očakávať vysokú životnosť tohto spotrebiča, kovové modely sa medzi konkurenčnými objavovali pomerne často, nie je to ale samozrejmosť. Spomínaná misa pojme až 6,9 l, to bol v čase písania recenzie (február 2022) nadpriemer, štandard sa pohyboval okolo 5 l.

Na prvý pohľad je príkon 500 W podpriemerný, konkurenčné modely majú príkon viac ako dvojnásobný. Nemusíte sa ale báť, že by mal robot slabý výkon. Výrobca totiž na rozdiel od ostatných neuvádza maximálny, ale priemerný výkon.

Počet rýchlostí je však naopak viac než dostatočný, tento model ich ponúka 10, nemožno medzi nimi ale plynule prepínať, chýba tiež pulzná funkcia.

Tento model sa radí k ťažším a robustnejším, ako si môžete porovnať v tabuľke nižšie. Na rozmery a hmotnosť myslite už pred zaobstaraním a uistite sa, že naň v kuchyni budete mať dosť miesta.

Parameter Tento produkt
Výrobca

KitchenAid

Materiál

Kov

Záruka

5 rokov

Objem misy

6,9

Materiál misy

Nerez

Systém miešania

Planetárny

Príkon (W)

500

Počet rýchlostí

10

Plynulá regulácia rýchlosti

Nie

Pulzný spínač

Nie

Výška (cm)

41,9

Šírka (cm)

28,6

Dĺžka (cm)

36,8

Hmotnosť (kg)

13,1

Funkcie

Robot značky KitchenAid disponuje rovnako ako väčšina robotov transparentným vekom s násypkou. Veko zabráni špliechancom od krému i prášeniu napríklad od múky. Má tiež ucho pri mise, vďaka ktorému bude jednoduchšie s nádobou manipulovať. Štandardom je protišmyková úprava a ochrana proti preťaženiu. Bezpečnosť zaručuje aj aretačná poistka.

K robotu je možné pripojiť širokú škálu príslušenstva, ale iba na predný, teda pomalý výstup.

Parameter Tento produkt
Výstup pomalej rýchlosti

Áno

Výstup rýchlej rýchlosti

Nie

Transparentné veko

Áno

Uchá misy

Áno

Umývanie v umývačke

Áno

Displej

Nie

Časovač

Nie

Ochrana proti preťaženiu

Áno

Aretačná poistka

Áno

Protišmykové nožičky

Áno

Vybavenie a príslušenstvo

Aj keď je ponuka príslušenstva naozaj široká, v základe má robot iba to najnutnejšie – hák na miesenie, balónovú metlu na šľahanie a metlu na miešanie. Všetko ostatné bude nutné dokúpiť. Príslušenstvo je ale kompatibilné, v budúcnosti ho tak budete môcť využiť aj na prípadné ďalšie roboty KitchenAid. Nevýhodu ale predstavujú ceny príslušenstva, ktoré sú rovnako ako ceny samotných robotov nadpriemerné.

Robot môžete doplniť o všetky mysliteľné nadstavce – rôzne mlynčeky, strojky na cestoviny, nadstavec na výrobu zmrzliny atď. Kompletnú ponuku nájdete na stránkach výrobcu, nasledujúca tabuľka zhŕňa iba to najobľúbenejšie príslušenstvo.

Parameter Tento produkt
Balónová šľahacia metla

V balení

Hák na miesenie

V balení

Hák na miesenie bezlepkového cesta

Nie je k dispozícii

Metla na miešanie

V balení

Metla so stierkou

Možno dokúpiť

Krájač

Možno dokúpiť

Strúhadlo

Možno dokúpiť

Lis na citrusy

Možno dokúpiť

Odšťavovač

Možno dokúpiť

Lis na bobuľoviny, ovocie a zeleninu

Možno dokúpiť

Mixér

Nie je k dispozícii

Mlynček na mäso

Možno dokúpiť

Mlynček na mak či obilie

Možno dokúpiť

Zmrzlinovač

Možno dokúpiť

Fľaša na smoothie

Nie je k dispozícii

Strojček na cestoviny (na váľanie)

Možno dokúpiť

Hodnotenie užívateľov a ďalších odborníkov

Užívatelia aj napriek vysokej cene robot pochvaľujú a investíciu neľutujú. Podľa ich slov je snáď nesmrteľný a veľmi kvalitný. Oceňujú tiež možnosť dokúpenia širokej škály príslušenstva, ktoré je podľa ich slov taktiež veľmi kvalitná.

Hlavné klady a zápory

Výhody vidíme vo veľmi kvalitnom spracovaní, celokovovom tele a širokej ponuke príslušenstva. To je ale pomerne drahé a až na základné nadstavce nie je v balení.

Naše hodnotenie a záver

KitchenAid 5KSM7580 sa predáva v niekoľkých farebných variantoch, čo možno niektorí používatelia ocenia. Čo sa týka veľkého objemu misy, ktorý tu nájdeme, ten ocenia predovšetkým používatelia, ktorí často pečú vo veľkom množstve. Na obvyklé domáce pečenie sú misa aj samotný prístroj celkovo príliš veľké a na manipuláciu nepohodlné. Záleží však na každom, či by objem misy takmer 7 l využil. Čo sa týka funkcií, zvládnete toho s týmto robotom veľa. Nevýhodou je, že už k tak celkom drahému prístroju si musíte prvky na krájanie, odšťavovanie a iné funkcie dokúpiť zvlášť. Výrobca navyše neuvádza jasne, čo sa nachádza v základnom balení, je ale isté, že príslušenstvo na dokúpenie je veľmi obsiahle. Robot má veľký počet rýchlostí, ale prechod z jednej na druhú nie je plynulý.

Pokiaľ hľadáte kvalitný stroj, ale chcete v základnom balení získať viac nadstavcov, odporúčame vám model Kenwood KWL 90 244 SI s porovnateľnou cenovkou. Má ale navyše funkciu ohrevu a váženia. 

1 000 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: KitchenAid 5KSM7580 | Hodnotenie: 81,9 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má množstvo skúseností s výberom a porovnávaním produktov, ktoré zúročuje aj pri kuchynských robotoch. Ako redaktorka sa témami rada zaoberá do hĺbky a berie ohľad nielen na parametre, ale aj na užívateľské a odborné recenzie. Vďaka tomu si dokáže urobiť dobrý prehľad o ponuke a poradí, ktorý kuchynský robot je do vašej domácnosti vhodný.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia KitchenAid 5KSM7580

KitchenAid 5KSM7580

1 000 € Orientačná cena