Menu

Recenzia a porovnanie Sencor STM 6350WH

81,3 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Najlacnejšie kuchynské roboty do 400 €

Klady

  • 8 rýchlostí
  • Kovové spracovanie
  • Osvetlenie misy
  • Veľa príslušenstva

Zápory

  • Priemerné parametre
  • Pri veľkej dávke nestabilný
  • Slabší výkon
180 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Čo sa týka výkonu a variability, drží sa kuchynský robot Sencor slušných hodnôt. Jeho príkon je 1 000 W, čo bola v čase písania recenzie (február 2022) v danej cenovej kategórii bežná hodnota. Robustnosť dodáva odolnejšie celokovové prevedenie, ktoré dáva predpoklad dlhšej životnosti. Ľahko podpriemerná bola potom kapacita misy (z nerezu), nepočítajte preto s príliš veľkými dávkami cesta, pre bežnú domácnosť by ale kapacita 4,5 l mala byť stále dostačujúca a na trhu sa objavuje pomerne často.

Čo musíme pochváliť, je ponuka rýchlostí. Je možné medzi nimi plynuje prepínať a vďaka pulznému spínaču je možné krátkodobo zvýšiť výkon na maximum. Pozitívny je aj planetárny systém miešania, ten už má dnes drvivá väčšina robotov, pretože je oproti klasickej rotácii výrazne efektívnejší. Rozmery sú u kuchynských robotov často podobné, na konkrétne rozmery tohto prístroja sa môžete pozrieť v tabuľke. Upozorníme len na hmotnosť 9 kg, ktorá patrí k vyšším a pri častej manipulácii nemusí byť najpohodlnejšia.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Sencor

Materiál

Kov

Objem misy

4,5

Materiál misy

Nerez

Systém miešania

Planetárny

Príkon (W)

1 000

Počet rýchlostí

8

Plynulá regulácia rýchlosti

Áno

Pulzný spínač

Áno

Výška (cm)

32,3

Šírka (cm)

24,5

Dĺžka (cm)

35

Hmotnosť (kg)

9,6

Funkcie

Kuchynské roboty už zo svojej podstaty patria medzi veľmi variabilné prístroje, často ich tak sprevádza aj pestrá výbava. Z prvkov, na ktoré sme sa pri hodnotení robotov zamerali, nechýba modelu značky Sencor nič zásadné a o komfort používania sa tak rozhodne nemusíte báť. Pred neporiadkom v kuchyni ochráni priehľadné veko a bezpečie vás aj prístroja zaručia ochrana proti preťaženiu a protišmykové nôžky.

Robot má výstup pomalej aj rýchlej rýchlosti, čo umožňuje pripojenie väčšieho množstva príslušenstva, ktoré spomenieme v nasledujúcej kapitole.

Za chýbajúci časovač a displej nie je možné robota kárať, chýba totiž väčšine modelov na trhu. Zvláštnosťou je naopak osvetlenie misy.

Parameter Tento produkt
Výstup pomalej rýchlosti

Áno

Výstup rýchlej rýchlosti

Áno

Transparentné veko

Áno

Uchá misy

Áno

Displej

Nie

Časovač

Nie

Ochrana proti preťaženiu

Áno

Aretačná poistka

Áno

Protišmykové nožičky

Áno

Vybavenie a príslušenstvo

Základná výbava robota Sencor je pomerne bohatá. Okrem nadstavcov na šľahanie, miešanie a miesenie nájdete v balení aj metlu so stierkou, mixér, mlynček na mäso a tvorítko na rôzne chutnosti, viď. obrázky. Žiadne ďalšie príslušenstvo ale nie je možné k robotu zaobstarať.

Parameter Tento produkt
Balónová šľahacia metla

V balení

Hák na miesenie

V balení

Hák na miesenie bezlepkového cesta

Nie je k dispozícii

Metla na miešanie

V balení

Metla so stierkou

V balení

Krájač

Nie je k dispozícii

Strúhadlo

Nie je k dispozícii

Lis na citrusy

Nie je k dispozícii

Odšťavovač

Nie je k dispozícii

Lis na bobuľoviny, ovocie a zeleninu

Nie je k dispozícii

Mixér

V balení

Mlynček na mäso

V balení

Mlynček na mak či obilie

Nie je k dispozícii

Zmrzlinovač

Nie je k dispozícii

Fľaša na smoothie

Nie je k dispozícii

Strojček na cestoviny (na váľanie)

Nie je k dispozícii

Ďalšie príslušenstvo

Tvorítko na pečivo/chutnosti

Hodnotenie užívateľov a ďalších odborníkov

Užívatelia si pochvaľujú dizajn, ktorý je dostupný v niekoľkých farbách. Pozitívne hodnotia výber nadstavcov a oceňujú aj celokovové telo. Niektorí používatelia ale nie sú úplne spokojní s kvalitou, a to ako prevedenia, tak miešania a najmä miesenia. Pri miesení veľkého množstva kysnutého cesta môže byť robot nestabilný. V dTeste ho odborníci hodnotili uspokojivo, kritizovali najmä hlučnosť.

Hlavné klady a zápory

Výhodou robota Sencor je pomerne široké príslušenstvo, ktoré získate už v balení, niektorí používatelia ale nebudú vedieť, kam s ním. Vo väčšine ohľadov je priemerný.

Naše hodnotenie a záver

Cenovo sa kuchynský robot Sencor STM 6350WH radí zhruba do strednej triedy, za drahšími konkurentmi ale nijako výrazne nezaostáva. Profesionálom či skutočným nadšencom do varenia a pečenia by nemusel svojimi parametrami stačiť, jeho výkon aj kapacita patria skôr medzi priemerné, pre domáce použitie je ale viac než dostačujúci. Poteší tiež pestrou ponukou funkcií a vybavenia. Ak by vás napriek tomu zaujímal nejaký objemnejší či výkonnejší model, odporúčame prečítať aj ďalšie recenzie, zaujímavou alternatívou bude napríklad kuchynský robot G21 Promesso.

180 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Sencor STM 6350WH | Hodnotenie: 81,3 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má množstvo skúseností s výberom a porovnávaním produktov, ktoré zúročuje aj pri kuchynských robotoch. Ako redaktorka sa témami rada zaoberá do hĺbky a berie ohľad nielen na parametre, ale aj na užívateľské a odborné recenzie. Vďaka tomu si dokáže urobiť dobrý prehľad o ponuke a poradí, ktorý kuchynský robot je do vašej domácnosti vhodný.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Sencor STM 6350WH

Sencor STM 6350WH

180 € Orientačná cena