Menu

Recenzia a porovnanie Sencor STM 7878BK

82,6 % Celkové hodnotenie

Dostupný v rôznych farbách v kategorii Najlacnejšie kuchynské roboty do 400 €

Klady

  • Kovové spracovanie
  • Dve misy
  • Mnoho farebných variantov
  • Set príslušenstva

Zápory

  • Menší objem misy
  • Priemerný výkon
  • Nemá hák na bezlepkové cesto
250 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Vďaka celokovovému telu zaujme kuchynský robot Sencor už na prvý pohľad. Kovové roboty sa vyznačujú vysokou odolnosťou a dlhou životnosťou v porovnaní s plastovými modelmi. Zvláštnosťou sú dve misy, ktoré môžete pri pečení striedať napríklad na prípravu cesta a krému. Väčšia misa má objem 4,5 l, čo je viac-menej štandard, ktorý vystačí na bežné domáce použitie. Menšia potom 3 litre, čo je ideálne na prípravu malého množstva potravín. Na prípravu väčších várok cesta odporúčame voliť misu s objemom 5 l a viac. Obe nádoby sú nerezové, ten sa u mís vďaka bezkonkurenčným vlastnostiam používa najčastejšie. Veľká misa má praktické ucho, čo uľahčuje manipuláciu.

Príkon robota 1 000 W zodpovedal v čase písania recenzie (február 2022) priemeru v cenovej kategórii. Pre bežné použitie je úplne dostačujúci, ale nájdete na trhu aj silnejšie stroje. Planetárny systém miešania je pre kuchynské roboty typický a zaistí optimálne premiešanie surovín. Prístroj ponúka sedem rôznych rýchlostí, čo považujeme za slušný výber, ktorému nemáme čo vytknúť. Prepínať medzi nimi môžete plynule, dostupná je aj pulzná funkcia pre krátkodobý maximálny výkon.

Rozmerovo nie je robot nijako neštandardný, konkrétne údaje si môžete pozrieť nižšie v tabuľke. Odporúčame ich skontrolovanie, aby ste vedeli, či máte pre robota dostatok úložného priestoru, poprípade či sa vám zmestí na kuchynskú linku.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Sencor

Materiál

Kov

Záruka

6 rokov

Objem misy

4,5

Materiál misy

Nerez

Systém miešania

Planetárny

Príkon (W)

1 000

Počet rýchlostí

7

Plynulá regulácia rýchlosti

Áno

Pulzný spínač

Áno

Výška (cm)

32,3

Šírka (cm)

24,5

Dĺžka (cm)

35

Hmotnosť (kg)

9,6

Funkcie

Vo výbave robota Sencor nájdete všetky podstatné prvky. Na zaistenie bezpečnosti je robot vybavený ochranou proti preťaženiu a protišmykovými nožičkami. Pri nádobe robota nechýba transparentné veko, ktoré udrží všetky suroviny v mise a zvyšuje hygienický štandard pri príprave. Nechýba ani časovač a displej, čo je výsada skôr drahších robotov.

Parameter Tento produkt
Výstup pomalej rýchlosti

Áno

Výstup rýchlej rýchlosti

Áno

Transparentné veko

Áno

Uchá misy

Áno

Umývanie v umývačke

Áno

Displej

Áno

Časovač

Áno

Ochrana proti preťaženiu

Áno

Aretačná poistka

Áno

Protišmykové nožičky

Áno

Vybavenie a príslušenstvo

Základné vybavenie patrí v rámci cenovej kategórie k tým bohatším. Okrem klasických nadstavcov na miesenie, šľahanie a miešanie je v balení aj mixér, metla so stierkou, mlynček na mäso a tvorítka na mini pečivo/chutnosti. Zvláštnosťou je vybavenie dvoma misami, ktoré sú doplnené o veká.

Parameter Tento produkt
Balónová šľahacia metla

V balení

Hák na miesenie

V balení

Hák na miesenie bezlepkového cesta

Nie je k dispozícii

Metla na miešanie

V balení

Metla so stierkou

V balení

Krájač

Nie je k dispozícii

Strúhadlo

Možno dokúpiť

Lis na citrusy

Nie je k dispozícii

Odšťavovač

Nie je k dispozícii

Lis na bobuľoviny, ovocie a zeleninu

Nie je k dispozícii

Mixér

V balení

Mlynček na mäso

V balení

Mlynček na mak či obilie

Nie je k dispozícii

Zmrzlinovač

Nie je k dispozícii

Fľaša na smoothie

Nie je k dispozícii

Strojček na cestoviny (na váľanie)

Možno dokúpiť

Ďalšie príslušenstvo

Tvorítko na pečivo/chutnosti, dve misy, veká na uchovanie

Hodnotenie užívateľov a ďalších odborníkov

Užívatelia si robot pochvaľujú ako kvôli dizajnu, tak aj funkciám. Oceňujú kvalitné kovové prevedenie a dostatočnú silu na miesenie chlebového cesta. Páči sa im aj výber z farebných variantov.

Hlavné klady a zápory

Výhodou je výbava, ktorá pomerne netypicky zahŕňa aj dve misy, ktoré môžete pri použití striedať. Oceňujeme aj dizajn a mnoho farebných variantov. Nevýhodou môže byť objem misy, ani tá väčšia nedosahuje 5 litrov, nehodí sa tak pre naozaj veľké pečenie.

Naše hodnotenie a záver

Kuchynský robot Sencor STM 7878BK VV predstavuje pevný model za prívetivú cenu. Poteší celokovovým prevedením vrátane dvoch nerezových mís, ponúkne dostatočný príkon, systém planetárneho miešania aj slušný výber rýchlostí. Výbava je pomerne slušná, zahŕňa mlynček na mäso, mixér a ďalšie. Výhodou je aj výber z mnohých farebných prevedení a pomerne kompaktné rozmery. Väčším domácnostiam by ale nemusela stačiť misa, ktorá má iba 4,5 l. Ak hľadáte robota s väčšou misou a netrváte na bohatej výbave, odporúčame vám model Kenwood KMX 750.

250 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Sencor STM 7878BK | Hodnotenie: 82,6 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má množstvo skúseností s výberom a porovnávaním produktov, ktoré zúročuje aj pri kuchynských robotoch. Ako redaktorka sa témami rada zaoberá do hĺbky a berie ohľad nielen na parametre, ale aj na užívateľské a odborné recenzie. Vďaka tomu si dokáže urobiť dobrý prehľad o ponuke a poradí, ktorý kuchynský robot je do vašej domácnosti vhodný.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Sencor STM 7878BK

Sencor STM 7878BK

250 € Orientačná cena