Menu

Recenzia a porovnanie Tescoma President

86,7 % Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Kuchynské roboty od 400 € do 600 €

Klady

  • Príkon 1 500 W
  • Predĺžená záruka na 3 roky
  • Kovové telo
  • Atraktívny dizajn

Zápory

  • Iba 6 rýchlostí
  • Nie je možné dokúpiť ďalšie nadstavce
450 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Kuchynský robot President patrí do rovnomenného radu nerezových domácich spotrebičov od českej značky Tescoma. Zaujme v prvom rade príkonom 1 500 W, čo bola v čase písania recenzie (august 2022) najvyššia hodnota v našom porovnaní. Ľudovo povedané tak motor tohto prístroja „veľa utiahne“.

Robot je celokovový, to znamená, že všetky súčiastky, ktoré je možné vyrobiť z kovu, sú kovové. Modely vyrobené prevažne z kovu mávajú spravidla dlhšiu životnosť a väčšiu odolnosť ako plastové prístroje. Aj preto nie je prekvapujúce, že je na tento robot poskytovaná predĺžená záruka na tri roky. To je samozrejme pozitívum, nájdu sa ale aj modely so zárukou na 10 rokov, nejde teda o nič úplne výnimočné. Pribalená misa pojme až 6 l potravín, to bol v čase hodnotenia skôr nadštandard, a nemusíte sa tak báť ani väčšieho pečenia. Je vyrobená z nerezu, čo je ideálny variant.

Rovnako ako väčšina modelov na trhu, aj robot Tescoma sa drží planetárneho systému miešania, ktorý zaisťuje rovnomernejšie zmiešanie všetkých surovín. Pri práci mu môžete nastaviť 6 rôznych rýchlostí, to je viac-menej priemer. Regulácia rýchlosti je plynulá, ako je pri kvalitných modeloch zvykom, a nechýba ani pomerne obvyklé pulzné tlačidlo. V tabuľke nižšie sa môžete pozrieť na rozmery tohto prístroja, tie sú vcelku štandardné a ani hmotnosť okolo 10 kg nie je pre kovový model nijako neobvyklá.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Tescoma

Materiál

Kov

Záruka

3 roky

Objem misy

6

Materiál misy

Nerez

Systém miešania

Planetárny

Príkon (W)

1 500

Počet rýchlostí

6

Plynulá regulácia rýchlosti

Áno

Pulzný spínač

Áno

Výška (cm)

34

Šírka (cm)

25

Dĺžka (cm)

40

Hmotnosť (kg)

10,2

Funkcie

Robot President má dva rýchlostné výstupy – na pomalú rýchlosť napojíte napr. mlynček na mäso, na rýchlu potom priložený mixér. Z bezpečnostných prvkov nechýba ochrana proti preťaženiu, protišmykové nožičky ani aretačná poistka, ktorá udrží rameno robota vo zdvihnutej polohe. To všetko je viac-menej štandard.

Bežné je tiež priehľadné veko misy, ktoré zabraňuje špliechancom, niektoré modely majú misu s ušami na jednoduchšie prenášanie, tu sa ale budete musieť zaobísť bez nich. Príslušenstvo robota je umývateľné v umývačke, čo uľahčí údržbu. Oproti niektorým konkurentom postráda napríklad displej alebo časovač, tieto funkcie ale zatiaľ nie sú nijako bežné.

Parameter Tento produkt
Výstup pomalej rýchlosti

Áno

Výstup rýchlej rýchlosti

Áno

Transparentné veko

Áno

Uchá misy

Nie

Umývanie v umývačke

Áno

Displej

Nie

Časovač

Nie

Ochrana proti preťaženiu

Áno

Aretačná poistka

Áno

Protišmykové nožičky

Áno

Vybavenie a príslušenstvo

Celkovo je výbava robota Tescoma pomerne pestrá, nevýhodou oproti konkurenčným modelom však je, že nie je možné žiadne ďalšie nadstavce dokúpiť. Musíte si teda vystačiť s tým, čo dostanete v balení s robotom. Nepostrádateľným základom sú metly na šľahanie a miešanie, rovnako ako hák na miesenie cesta. Pomerne bežný, ale nemenej užitočný je aj mixér, v tomto prípade s odolnou sklenenou nádobou, doplnený vtláčadlom. Nechýba ani obvyklé strúhadlo.

Medzi zaujímavejšie prvky patrí mlynček na mäso, nadstavec na plnenie údenín alebo tvorítko na pečivko. Oproti konkurencii sa budete musieť zaobísť napr. bez krájača (hoci jeden z valčekov strúhadla zvláda aj krájanie na plátky), lisu na citrusy, strojčeka na cestoviny a ďalších nadstavcov.

Parameter Tento produkt
Balónová šľahacia metla

V balení

Hák na miesenie

V balení

Hák na miesenie bezlepkového cesta

Nie je k dispozícii

Metla na miešanie

V balení

Metla so stierkou

Nie je k dispozícii

Krájač

Nie je k dispozícii

Strúhadlo

V balení

Lis na citrusy

Nie je k dispozícii

Odšťavovač

Nie je k dispozícii

Lis na bobuľoviny, ovocie a zeleninu

Nie je k dispozícii

Mixér

V balení

Mlynček na mäso

V balení

Mlynček na mak či obilie

Nie je k dispozícii

Zmrzlinovač

Nie je k dispozícii

Fľaša na smoothie

Nie je k dispozícii

Strojček na cestoviny (na váľanie)

Nie je k dispozícii

Ďalšie príslušenstvo

Nadstavec na plnenie údenárskych produktov, tvorítko na pečivo/cukrovinky, vtláčadlo

Hlavné klady a zápory

Pri kuchynskom robote Tescoma oceňujeme predovšetkým vysoký príkon, celokovové prevedenie a predĺženú záruku. Vypichnúť môžeme aj niektoré zaujímavejšie prvky výbavy, napríklad nadstavec na plnenie údenín alebo tvorítko na cukrovinky. Nevýhodou však je, že sa žiadne ďalšie príslušenstvo k robotu nevyrába, výber nadstavcov tak nemôžete nijako rozšíriť.

Porovnanie s alternatívami

Lacnejšiu alternatívu robotu Tescoma predstavuje G21 Promesso. S tým ušetríte aj niekoľko nižších stoviek eur, má pritom rovnaký príkon, prevažne kovové telo a jeho záruka je dokonca ešte o rok dlhšia ako pri tomto modeli. Tiež výbava oboch robotov je takmer rovnaká, model G21 postráda iba tvorítko na cukrovinky. Stretáva sa ale s rovnakým problémom ako robot Tescoma – nemá žiadne ďalšie nadstavce na dokúpenie.

Pokiaľ je pre vás prioritou hlavne široký výber príslušenstva, možno sa vám bude viac páčiť kuchynský robot Eta 0028 90061 Gratus Max III. V jeho základnej výbave nájdete napríklad aj metlu so stierkou alebo krájač, dokúpiť si navyše môžete aj lis na cestoviny, mlynček na mak, hák na miesenie na bezlepkové cestá a ďalšie nadstavce.

Naše hodnotenie a záver

Ak cielite najmä na výkon a odolnosť a nepotrebujete desiatky rôznych nadstavcov, môžeme vám kuchynského robota Tescoma President odporučiť. Ponúka jeden z najvyšších príkonov na trhu, je takmer celý z kovu a je naň poskytovaná predĺžená záruka (hoci 3 roky nie sú medzi kuchynskými robotmi nič moc extra).

Samozrejme nechýbajú dôležité bezpečnostné poistky a ponúkne aj slušný výber nadstavcov/funkcií. Medzi tie zaujímavejšie patrí napríklad mlynček na mäso, tvorítko na pečivko/cukrovinky alebo nadstavec na plnenie údenín. Hlavným problémom ale je, že okrem pribalených nadstavcov už si nič navyše nekúpite, ďalšie príslušenstvo sa k tomuto produktu skrátka nevyrába. Pokiaľ ste však ochotní mierne zľaviť z príkonu, výmenou za väčšiu variabilitu, možno vám bude viac vyhovovať kuchynský robot Eta 0028 90061 Gratus Max III.

450 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Tescoma President | Hodnotenie: 86,7 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má množstvo skúseností s výberom a porovnávaním produktov, ktoré zúročuje aj pri kuchynských robotoch. Ako redaktorka sa témami rada zaoberá do hĺbky a berie ohľad nielen na parametre, ale aj na užívateľské a odborné recenzie. Vďaka tomu si dokáže urobiť dobrý prehľad o ponuke a poradí, ktorý kuchynský robot je do vašej domácnosti vhodný.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Tescoma President

Tescoma President

450 € Orientačná cena