Menu

Recenzia a porovnanie SuitSuit ABS TR-1225/3-M Caretta

81,6 % Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Stredné kufre

Klady

  • Nízka hmotnosť
  • Plne otočné kolieska
  • Kombinačný zámok

Zápory

  • Nemá expandér
  • Nemá TSA zámok
  • Iba dvojročná záruka
125 € Orientačná cena

Ďalšie farebné prevedenia

Základné parametre

Model radu Caretta od značky SuitSuit príde vhod menej náročným používateľom, ktorí zháňajú kvalitný kufor za rozumnú cenu a zaobídu sa bez pokročilého vybavenia. Jedná sa o pevný, škrupinový model vyrobený z materiálu ABS, vďaka tomu je kufor pomerne odolný, ale hlavne ľahký. Váži 3,3 kg, čo je v kategórii stredne veľkých kufrov najlepšia hodnota v čase porovnania (august 2021). Rozmery kufra nájdete nižšie v tabuľke. Kufor by svojím objemom 54 l mal dostačovať jedincovi na týždenné až dvojtýždňové zbalenie všetkého podstatného.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov:
Parameter Tento produkt
Značka

SuitSuit

Typ

Škrupinový

Materiál

ABS

Záruka (roky)

2

Výška (cm)

65

Šírka (cm)

43

Hĺbka (cm)

24

Hmotnosť (kg)

3,3

Expandér

Nie

Počet koliesok

4

Kombinačný zámok

Áno

TSA zámok

Nie

Rukoväť s aretáciou

Áno

Vybavenie

Ako už vyplýva z úvodu recenzie, kufor sa hodí pre tých z vás, ktorí nepožadujete príliš vysoký nadštandard, ale zháňate kufor za prijateľnú cenu. Je dôležité spomenúť, že kufor sa nehodí do zámorských destinácií, ako sú Spojené štáty americké alebo Japonsko. Nemá totiž TSA zámok, ktorý by umožňoval letiskovej kontrole skontrolovať obsah kufra bez jeho poškodenia.

Pokiaľ ale cesty do týchto miest neplánujete, o obsah batožiny sa nemusíte báť, SuitSuit ABS TR-1225/3-M Caretta je totiž vybavený kombinačným zámkom, kam zadáte ľubovoľný trojmiestny číselný kód a kufor sa tým uzamkne. Ako väčšine iných modelov na trhu mu nechýba ani výsuvná rukoväť s aretáciou alebo kolieska. Tie sú štyri a navyše plne otočné, manipulácia s kufrom by preto mala byť jednoduchá.

SuitSuit ABS TR-1225/3-M Caretta zamykanie

Vnútorné usporiadanie

Ani z hľadiska interiéru nie je kufor vybavený nijako závratne a poteší nenáročných užívateľov, ktorí nepotrebujú bohvieakú organizáciu obsahu kufra. Zips ho rozdeľuje na polovice. Jedna ponúka kompresné popruhy na uchytenie napríklad odevov, čím budú chránené proti pokrčeniu. Druhá polovica je uzatvárateľná zipsom opatrenou prepážkou. Žiadne menšie vrecká na drobnosti vás tu nečakajú.

SuitSuit ABS TR-1225/3-M Caretta vnútorné usporiadanie

Hodnotenie užívateľov

Užívatelia tento kufor hodnotia napospol kladne pre jeho nízku hmotnosť, ľúbivý dizajn a tiež kvalitný materiál. Podľa recenzií je kufor odolný nárazu a vďaka plne otočným kolieskam sa dobre ovláda. Podľa užívateľov celkovo zodpovedá svojej prijateľnej cene a tiež bežným požiadavkám na cestovnú batožinu.

Klady a zápory

Za hlavné klady tohto modelu značky SuitSuit sme označili jeho nízku hmotnosť v kategórii, vďaka ľahkému výrobnému materiálu váži kufor iba 3,3 kg. Benefitom je aj kombinačný zámok na trojmiestny číselný kód. Čakajú na vás kolieska otočné o 360°, takže sa s kufrom bude dobre zatáčať a celkovo manipulovať. Pretože ale stojí na štyroch kolieskach, počítajte s tým, že napríklad v hromadnej doprave neustojí na mieste a budete ho musieť zafixovať proti pohybu.

Čo ďalej považujeme za isté negatívum, je absencia TSA otvoru pre ľahké letiskové kontroly v niektorých destináciách, tieto zámky je ale možné na kufre väčšinou dokúpiť zvlášť v prípade nutnosti. Kufor nemá ani expandér, ten je výsadou skôr textilných modelov. Výrobca navyše na kufor poskytuje len dvojročnú záruku, pritom je pre škrupinové modely obvyklá aj dlhšia lehota.

Záver

SuitSuit ABS TR-1225/3-M Caretta je škrupinový kufor s objemom 54 l, ktorý odporúčame menej náročným užívateľom. Chýba mu totiž TSA zámok, expandér aj bohatší interiér, navyše naň obdržíte len dvojročnú záruku, čo je nutný základ. Za svoju rozumnú cenu ale ponúkne kvalitný, pevný a odolný výrobný materiál, ktorý sa môže pýšiť aj nízkou hmotnosťou; kufor váži len 3,3 kg. Má štandardnú výbavu v podobe rukoväte s aretáciou, kombinačného zámku či koliesok. Tie sú štyri a je možné ich plne otočiť, takže sa s kufrom bude dobre manipulovať. Ak zháňate lepšie vybavený kufor od rovnakej značky, odporúčame SuitSuit TR-1221/3-M Fabulous Fifties.

125 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: SuitSuit ABS TR-1225/3-M Caretta | Hodnotenie: 81,6 %

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia SuitSuit ABS TR-1225/3-M Caretta

SuitSuit ABS TR-1225/3-M Caretta

125 € Orientačná cena