Menu

Recenzia a porovnanie Titan Looping L

93,1 % Celkové hodnotenie

Top produkt v kategorii Veľké kufre

Klady

  • Prepracované vnútorné usporiadanie
  • Nepriepustný zips
  • Predĺžená záruka na 3 roky
  • Priehradka na košele

Zápory

  • Vyššia cena
  • Držadlo nie je gélové
150 € Orientačná cena

Základné parametre

Kufor Titan Looping sa designom drží moderného trendu metalických povrchov. Je vyrobený z odolného polypropylénu a za kvalitu ručí výrobca predĺženou zárukou na 3 roky. Na škrupinový kufor je aj pomerne ľahký, hmotnosťou sa drží pod 4 kg. Nájdu sa ale látkové kufre, ktoré ho v tomto ohľade ešte prekonávajú. Rovnako ako väčšina škrupinových kufrov, ani tento model nie je vybavený expandérom, rozmery uvedené v tabuľke sú tak stabilné a kapacitu kufra nemožno navýšiť.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov:
Parameter Tento produkt
Značka

Titan

Typ

Škrupinový

Materiál

Polypropylén

Záruka (roky)

3

Výška (cm)

77

Šírka (cm)

51

Hĺbka (cm)

30

Hmotnosť (kg)

3,5

Expandér

Nie

Počet koliesok

4

Kombinačný zámok

Áno

TSA zámok

Áno

Rukoväť s aretáciou

Áno

Vybavenie

Nepostrádateľnou výbavou kufra Looping sú prvky určené na manipuláciu, v tomto prípade 4 kolieska, teleskopická rukoväť a bočné držadlo. S touto zostavou sa stretnete pri väčšine kufrov. Kolieska sú dvojité, čo zaručuje hladší pojazd kufra, a nevyčnievajú príliš do strán, nie je tak veľké riziko ich poškodenia. Drobným pozitívom je zladenie farby koliesok s farbou kufra. Obe držadlá sú štandardné, pogumované, niektoré konkurenčné modely majú napr. držadlo gélové pre komfortnejšie používanie, to sa ale tohto kufra netýka.

Z bezpečnostnej výbavy stojí za zmienku kombinačný a TSA zámok, oboje dnes nájdete u väčšiny batožiny určených na odbavenie, bez TSA zámku by ste totiž mohli mať problém pri bezpečnostnej kontrole v niektorých krajinách. Doplnkovým prvkom je tiež pogumovaný zips odolný voči vode, ani pri výdatnejšom daždi sa tak nemusíte báť, že by vám do kufra zatekalo.

Vnútorné usporiadanie

Spôsob otvárania, teda roztvorenie na dve polovice, je pre škrupinové kufre typické a ani model Looping nie je v tomto prípade výnimkou. Čo už úplne samozrejmé nie je, sú dve textilné prepážky a dve sady sťahovacích popruhov. Častejšie sa stretnete s textilnou prepážkou na jednej strane a popruhmi na strane druhej, v tomto prípade môžete ľubovoľne využívať obe polovice kufra a všetko zostane bezpečne zafixované. Vnútri nájdete aj niekoľko vreciek na lepšie usporiadanie a dokonca samostatnú priehradku na košele, to nie je u kufrov bežné.

Klady a zápory

Na škrupinový model je kufor Looping pomerne ľahký, pozitívom je aj odolnosť materiálu, potvrdená predĺženou zárukou. Silnou stránkou je aj systém vnútorného usporiadania, ktorý vám umožní všetko uložiť prehľadne a bezpečne. Oceňujeme aj nepremokavý zips. Nevýhodou je pochopiteľne vyššia cena, inak ku kufru väčšie výhrady nemáme. Ocenili by sme snáď iba gélové držadlo, ktoré by zvýšilo komfort manipulácie.

Porovnanie s alternatívami

Ak vám tento model vyhovuje v podstate po všetkých stránkach, ale ocenili by ste trochu iný dizajn, pozrite sa na recenziu kufra Travelite Air Base L. Ten má rovnaké rozmery aj hmotnosť a veľmi podobné vnútorné usporiadanie. Chýba síce priehradka na košele, na druhú stranu sa niekomu môže viac páčiť svojim dizajnom alebo povrchovou úpravou odolnou voči škrabancom.

O niečo lacnejší a ľahší variant je potom kufor Travelite Skaii 4w L. Jeho výhodou je okrem nižšej hmotnosti aj prítomnosť expandéra, vzhľadovo je ale o triedu nižšie a nemá ani predĺženú záruku, nie každému navyše vyhovuje textilná batožina.

Záver

Škrupinový kufor Titan Looping L môžeme odporučiť užívateľom, ktorí si potrpia na pekný dizajn, vysokú odolnosť a prehľadné vnútorné usporiadanie. Manipulácia s kufrom bude dostatočne pohodlná, hoci také gélové držadlo by ju pozdvihlo ešte na ďalšiu úroveň. Hmotnosť 3,5 kg nie je na škrupinovú batožinu nijako vysoká, skôr naopak. Kufru nechýba klasická výbava vo forme koliesok, držadiel a kombinačného a TSA zámku, navyše má aj špeciálny pogumovaný zips, vďaka ktorému do neho nebude zatekať. Vnútri nájdete aj priehradku na košele, ktorá nie je u konkurencie obvyklá.

Ak vám vyhovujú parametre tohto kufra, ale zaujímalo by vás aj nejaké iné dizajnové prevedenie, pozrite sa aj na recenziu modelu Travelite Air Base L, ktorý je okrem vzhľadu s kufrom Titan takmer totožný.

150 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Titan Looping L | Hodnotenie: 93,1 %
Eliška Srncová
Eliška je naša seniorná redaktorka, spojila svoju vášeň pre cestovanie a bohaté skúsenosti s porovnávaním produktov a vytvorila pre vás výber kufrov. Napovie vám napríklad, po akých materiáloch sa poobzerať, aké bezpečnostné prvky vyžadovať aj ako sa efektívne zbaliť. Pre milovníkov turistiky a rôznych zážitkov spracovala aj porovnanie zážitkových agentúr.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Titan Looping L

Titan Looping L

150 € Orientačná cena