Menu

Recenzia a porovnanie Titan X2 4w S 40l

Odporúčame Pri nákupe v kategórii palubných kufrov

Dátum odporúčania: August 2021

92,8 % Celkové hodnotenie
  • TSA zámok
  • Dvojité kolieska
  • Vodeodolný zips
  • Nemá expandér
  • Vyššia cena
  • Neustojí na mieste
135 € Orientačná cena

Ďalšie farebné prevedenia

Základné parametre

Titan X2 4w S je menší kufor s objemom 40 litrov. Svojimi rozmermi 55x39x20 cm sa hodí ako palubná batožina u väčšiny aeroliniek a príde vhod na kratšie pobyty alebo služobné cesty. Jeho výrobným materiálom je polykarbonát, ktorý sa pýši vlastnosťami ako je nízka hmotnosť, ale naproti tomu vysoká odolnosť a pružnosť. Aby bol obsah kufra chránený čo najviac, ponúkne tento model navyše aj nepremokavý zips. Výrobca naň poskytuje záruku tri roky, čo je v čase porovnania (august 2021) lepší základ.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov:
Parameter Tento produkt
Značka

Titan

Typ

Škrupinový

Materiál

Polykarbonát

Záruka (roky)

3

Výška (cm)

55

Šírka (cm)

39

Hĺbka (cm)

20

Hmotnosť (kg)

2,3

Expandér

Nie

Počet koliesok

4

Kombinačný zámok

Áno

TSA zámok

Áno

Rukoväť s aretáciou

Áno

Vybavenie

U tohto kufra sa musíte obísť bez expandéra. Z cesty sa teda budete musieť vrátiť s rovnakým objemom vecí ako na začiatku, nič viac sa vám dovnútra nezmestí. Pri palubných kufroch však nejde o nedostatok, ale o štandard. Z vybavenia naopak poteší štyrmi dvojitými kolieskami, ktoré sú plne otočné, zaistia teda dobrú ovládateľnosť. Na mieste ale na rozdiel od modelov s dvoma kolieskami kufor neustojí, v takom prípade ho budete musieť držať, aby neušiel.

Za benefit považujeme aj rukoväť s možnosťou aretácie, ktorá je navyše z ľahkého hliníka a má na sebe pohodlné držadlo. Ak sa pozrieme na bezpečnosť, okrem kombinačného zámku na štvormiestny kód tu nájdeme aj TSA zámok, ktorý sa hodí v niektorých destináciách pri letiskovej kontrole.

Vnútorné usporiadanie

Kufor X2 4w S sa vo vnútri delí na dve polovice. V jednej máte k dispozícii kompresné popruhy, ktorými môžete zaistiť napríklad odevy, a chrániť ich tak proti pokrčeniu. Druhá strana je oddelená zipsom uzatvárateľnou prepážkou, na ktorej je umiestnené aj uzatvárateľné vrecko určené rôznym nevyhnutnostiam.

Titan X2 4w S 40l vnútorné usporiadanie

Klady a zápory

Za hlavné klady tohto modelu považujeme prítomnosť TSA zámku, vďaka ktorému ho bude možné otvoriť pri letiskovej kontrole, a to bez poškodenia. Vhod prídu aj štyri dvojité kolieska poskytujúce dobrú manipuláciu a odolnosť. V neposlednom rade chválime vodoodolný zips, spolu s kvalitným a pevným materiálom kufra zaistí, že obsah kufra zostane v suchu.

Čo modelu značky Titan vytýkame, je snáď len jeho vyššia cena oproti iným modelom, za kvalitu sa ale oplatí si priplatiť. Tiež tu nenájdete expandér, s čím je vhodné počítať. U palubných kufrov však nejde o výrazný nedostatok, nemá ho väčšina podobných modelov na trhu. Počítajte aj s tým, že kufor neustojí na mieste, má totiž štyri kolieska. V hromadnej doprave ho tak budete musieť držať alebo inak zaistiť.

Záver

Tento palubný kufor sa hodí na služobné cesty alebo kratšie výlety. Je odolný, poteší pevným a kvalitným materiálom a nepremokavým zipsom. Nechýba mu kombinačný ani TSA zámok pre bezproblémovú letiskovú kontrolu. Z klasickej výbavy kufrov mu nič nechýba, rukoväť je výsuvná s možnosťou aretácie a na kufri nájdete štyri dvojité kolieska. Váži 2,3 kg, jedná sa o lepší priemer pri škrupinových kufroch. Dostanete naň záruku tri roky, čo je skôr nadštandard. Kufru chýba expandér a jeho nedostatkom nech je okrem toho len vyššia cena. Ak zháňate cenovo dostupnejší model, môže sa vám hodiť Travelite CrossLITE 4W S 39l.

135 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Titan X2 4w S 40l | Hodnotenie: 92,8 %

Diskusia a poradňa

Spýtajte sa na čokoľvek, čo vás zaujíma, a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Môžete tiež poradiť ostatným, alebo sa podeliť o svoju skúsenosť.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Titan X2 4w S 40l

Titan X2 4w S 40l

135 € Orientačná cena