Menu

Recenzia a porovnanie Travelite Air Base L

93,1 % Celkové hodnotenie

Tiež nás zaujalo v kategorii Veľké kufre

Klady

  • Vodeodolný zips
  • Povrch odolný proti odreniu
  • Záruka 3 roky
  • Nízka hmotnosť

Zápory

  • Nemá expandér
  • Vyššia cena
150 € Orientačná cena

Základné parametre

Metalický povrch kufra Travelite pôsobí nielen luxusným dojmom, ale je tiež odolný voči poškriabaniu, na kufri sa tak dlho neobjavia známky opotrebenia. Tento škrupinový model je vyrobený z polypropylénu, čo je jeden z najodolnejších materiálov na trhu. O jeho dlhej životnosti svedčí aj predĺžená záruka, v tomto prípade na tri roky. Nájdu sa síce aj kufre s päťročnou alebo dokonca desaťročnou zárukou, u tejto veľkosti to ale nebýva príliš časté. Jeho zásadnou výhodou je aj nízka hmotnosť, kufor váži len 3,5 kg, čo je hmotnosť typická pre výrazne menšiu batožinu.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov:
Parameter Tento produkt
Značka

Travelite

Typ

Škrupinový

Materiál

Polypropylén

Záruka (roky)

3

Výška (cm)

77

Šírka (cm)

51

Hĺbka (cm)

30

Hmotnosť (kg)

3,5

Expandér

Nie

Počet koliesok

4

Kombinačný zámok

Áno

TSA zámok

Áno

Rukoväť s aretáciou

Áno

Vybavenie

Štyri kolieska sú u škrupinových modelov typické, ide o pomerne klasické dvojkolieska, ktoré príliš nevyčnievajú do strán, budú tak menej náchylné na poškodenie či vyrazenie. Na manipuláciu slúži výsuvná rukoväť, ktorá je odľahčená a s pogumovaným držadlom, to zvyšuje komfort používania. Kufor má ako kombinačný, tak TSA zámok, to je optimálna varianta, vďaka ktorej ho môžete použiť pri lete do akejkoľvek destinácie. Výhodou sú vodoodolné zipsy, ktoré pri kufroch nebývajú vždy samozrejmosťou.

Vnútorné usporiadanie

Kufor sa roztvára klasicky na dve polovice, zatiaľ čo u väčšiny kufrov sa stretnete s jednou polovicou oddelenou textilnou prepážkou a druhou vybavenou kompresnými popruhmi, v tomto prípade nájdete pri oboch poloviciach oboje. V oboch poloviciach kufra tak môžete zafixovať bielizeň kompresnými popruhmi a ešte zabezpečiť textilnou prepážkou. Bonusom sú dve menšie vrecká na lepšiu organizáciu.

Klady a zápory

Medzi konkurenciou tento model vyniká systémom vnútorného usporiadania, kde nájdete rovno dve sady kompresných popruhov a dve textilné prepážky. Výhodou je tiež nepremokavý zips a odolný materiál vonkajšej škrupiny. Kufor je navyše veľmi ľahký, čo je pri cestovaní s väčšou batožinou zásadná výhoda. Zásadnou nevýhodou môže byť snáď len vyššia cena, ktorá nebude pre každého dostupná.

Záver

Medzi veľkými modelmi vyniká kufor Travelite Air Base L predovšetkým nízkou hmotnosťou, ktorá sa drží pod 4 kg. Špecifickým prvkom je tiež vodoodolný zips, netypické je aj celkové vnútorné usporiadanie, tvorené dvoma textilnými prepážkami a dvoma sadami kompresných popruhov. Kufru samozrejme nechýba ani nič zo štandardnej výbavy, ako je teleskopická rukoväť s pogumovaným držadlom alebo TSA zámok. Vysokú odolnosť kufra potom potvrdzuje predĺžená záruka na 3 roky.

Hlavnou nevýhodou tohto kufra tak zostáva snáď iba vyššia cena. Hoci je pri kúpe takto veľkej batožiny potrebné počítať s vyššou investíciou, nájdu sa predsa len aj lacnejšie modely s dobrými vlastnosťami. Zaujímavou alternatívou je napríklad kufor Titan Compax 4W L 104l.

150 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Travelite Air Base L | Hodnotenie: 93,1 %
Eliška Srncová
Eliška je naša seniorná redaktorka, spojila svoju vášeň pre cestovanie a bohaté skúsenosti s porovnávaním produktov a vytvorila pre vás výber kufrov. Napovie vám napríklad, po akých materiáloch sa poobzerať, aké bezpečnostné prvky vyžadovať aj ako sa efektívne zbaliť. Pre milovníkov turistiky a rôznych zážitkov spracovala aj porovnanie zážitkových agentúr.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Travelite Air Base L

Travelite Air Base L

150 € Orientačná cena