Menu

Recenzia a porovnanie Travelite CrossLITE 4W S 39l

74,2 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Malé/palubné kufre

Klady

  • TSA zámok
  • Dvojité kolieska
  • Bohatá vnútorná výbava

Zápory

  • Iba dvojročná záruka
  • Nemá expandér
  • Neustojí na mieste
95 € Orientačná cena

Ďalšie farebné prevedenia

Základné parametre

Ak hľadáte menší cestovný kufor za prijateľnú cenu, môžeme vám odporučiť model CrossLITE 4W S s objemom 39 l od značky Travelite, ktorá má na trhu široké zastúpenie. Tento kufor je vyrobený z polyesteru, jedná sa teda o textilný kufor, takže je potrebné počítať so všeobecne nižšou odolnosťou a bude potrebné ho chrániť pred dažďom alebo pri cestovaní, pokiaľ ho nebudete mať po celý čas pri sebe. Rozmery kufra nájdete nižšie v tabuľke, zodpovedajú požiadavkám väčšiny leteckých liniek na palubnú batožinu.

Výrobcom poskytovaná záruka dosahuje dva roky, čo je v čase porovnania (august 2021) úplný základ, niektoré spoločnosti ponúkajú aj dlhšiu lehotu. Skôr ale pri škrupinových kufroch. Hoci je kufor textilný, nie je jeho hmotnosť 2,6 kg najnižšia v našom výbere, ale skôr priemerná. Textilné kufre však všeobecne bývajú skôr ľahšie.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov:
Parameter Tento produkt
Značka

Travelite

Typ

Textilný

Materiál

Polyester

Záruka (roky)

2

Výška (cm)

55

Šírka (cm)

39

Hĺbka (cm)

20

Hmotnosť (kg)

2,6

Expandér

Nie

Počet koliesok

4

Kombinačný zámok

Áno

TSA zámok

Áno

Rukoväť s aretáciou

Áno

Vybavenie

Kufru značky Travelite nechýba žiadne základné vybavenie a poskytne aj niečo navyše. Chýba mu síce expandér, ktorý je pri textilných modeloch pomerne obvyklý a umožňuje zvýšenie objemu kufra, ale na poli bezpečnosti má CrossLITE 4W S plnú výbavu. Kombinačný zámok je riešený trojmiestnym číselným kódom a nechýba tu ani TSA otvor, ktorý príde vhod v zahraničí pri letiskových kontrolách. Pohodlnej a jednoduchej manipulácii prispeje výsuvná rukoväť s aretáciou a taktiež s pohodlným držadlom. Rukoväť je vyrobená z ľahkého hliníka.

Kufor stojí na štyroch dvojitých kolieskach, ktoré sú plne otočné. Na rozdiel od modelov s dvoma kolieskami ale nebude tento kufor pri zastavení stáť na mieste a napríklad v hromadnej doprave hrozí, že odíde z miesta. Je preto nutné ho držať. Z hľadiska vybavenia má kufor jednu menej obvyklú vymoženosť – na zadnej strane je opatrený širokým popruhom, vďaka ktorému ho môžete nasunúť na rukoväť väčšieho kufra a zjednodušiť si tak prepravu batožiny.

Travelite CrossLITE 4W S 39l popruh na nasunutie na ďalší kufor

Vnútorné usporiadanie

Kufor Travelite svojim vnútorným usporiadaním príjemne prekvapí všetkých, ktorí milujú organizáciu. Preto príde vhod nielen na služobných cestách. Pod výklopným vekom nájdete jednu veľkú priehradku napríklad na oblečenie a iné nevyhnutnosti, ktorá je opatrená zapínacími fixačnými popruhmi. Obsah kufra by vďaka nim mal zostať na svojom mieste. Vo veku je potom z vnútornej strany menšie vrecko vhodné na uloženie košieľ. Je úzka, uzatvárateľná a nachádzajú sa v nej kompresné popruhy, čo zaistí, že sa košele nepokrčia.

Veko je snáď najväčšou zaujímavosťou tohto kufra z hľadiska vybavenia; hoci sa tak nejaví, poskytuje mnoho priestoru pre vaše veci. Z vnútornej strany na priehradke pre košele nájdete ešte malé vrecko na drobnosti. Zvonku kufra sa potom dostanete do výklopného vrecka, vo vnútri ktorého sa nachádza priehradka na 15,6″ notebook a menší tablet. A nakoniec, na tomto vrecku nájdete ešte jedno menšie vrecko na drobnosti. S orientáciou v tomto množstve vreciek a priehradok vám pomôžu obrázky nižšie.

Travelite CrossLITE 4W S 39l vnútorné usporiadanie

Travelite CrossLITE 4W S 39l predné vrecko

Klady a zápory

Medzi hlavné výhody tohto kufra sme zaradili prítomnosť TSA zámku, vďaka ktorému by mal kufor zvládnuť prípadne letiskové kontroly bez ujmy. Potešujúce sú aj dvojité kolieska, ktoré poskytnú vyššiu stabilitu. Vzhľadom na to, že Travelite CrossLITE 4W S 39l stojí na štyroch kolieskach, bude mať problémy stáť na mieste napríklad v hromadnej doprave a bude nutné ho zaistiť proti nežiaducemu pohybu.

Benefitom kufra je aj jeho bohaté vnútorné usporiadanie, kde nájdete mnoho vreciek a priehradok ako na ľubovoľný obsah, tak aj špeciálne na košele, notebook či tablet. Kufor ale nie je opatrený expandérom, preto na spiatočnej ceste nebude možné navýšiť jeho objem. Za negatívum považujeme iba dvojročnú záruku, čo je nutný základ a iní výrobcovia poskytujú aj oveľa dlhšiu lehotu.

Záver

Tento textilný kufor značky Travelite sa vám môže stať skvelým pomocníkom pri služobných cestách. Má bohaté vnútorné vybavenie, kde nechýba vrecko na košele, notebook aj tablet. Samozrejme ho môžete využiť na akékoľvek kratšie cesty, poteší totiž prijateľnou cenou, ale stále skvelými parametrami. Nechýba mu kombinačný ani TSA zámok, výsuvná rukoväť a dvojité kolieska. Díky špeciálnemu popruhu na zadnej strane ho môžete umiestniť na väčší kufor a uľahčiť si tak cestovanie. Hmotnosť dosahuje priemerných 2,6 kg, dvojročná záruka už je ale skôr nižšia hodnota a pri iných kufroch môžete nájsť záruku dlhšiu. Tú poskytuje výrobca napríklad na škrupinový model Travelite Motion S 37l.

95 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Travelite CrossLITE 4W S 39l | Hodnotenie: 74,2 %

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Travelite CrossLITE 4W S 39l

Travelite CrossLITE 4W S 39l

95 € Orientačná cena