Menu

Recenzia a porovnanie Travelite Motion S 37l

83,7 % Celkové hodnotenie

Top cena/výkon v kategorii Malé/palubné kufre

Klady

  • TSA zámok
  • Nízka hmotnosť
  • Bohaté vnútorné členenie

Zápory

  • Nemá expandér
  • Neustojí na mieste
100 € Orientačná cena

Ďalšie farebné prevedenia

Základné parametre

Travelite Motion S je palubný kufor s objemom 37 litrov. Z toho dôvodu sa hodí na krátke výlety alebo služobné cesty. Jeho rozmery nájdete nižšie v tabuľke, mali by však zodpovedať požiadavkám väčšine aeroliniek na palubnú batožinu. Jedná sa o tvrdý, škrupinový kufor, ktorého výrobným materiálom je polypropylén. Ten sa vyznačuje extrémne nízkou hmotnosťou, naproti tomu ale aj pružnosťou a odolnosťou. Nízka hmotnosť je tiež jednou z kladných vlastností kufra, váži iba 2 kilogramy. Motion S si vedie pomerne dobre aj na poli výrobcom poskytovanej záruky, tá dosahuje tri roky, čo je v čase písania recenzie (august 2021) lepší štandard.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov:
Parameter Tento produkt
Značka

Travelite

Typ

Škrupinový

Materiál

Polypropylén

Záruka (roky)

3

Výška (cm)

55

Šírka (cm)

39

Hĺbka (cm)

20

Hmotnosť (kg)

2

Expandér

Nie

Počet koliesok

4

Kombinačný zámok

Áno

TSA zámok

Áno

Rukoväť s aretáciou

Áno

Vybavenie

Z hľadiska vybavenia tomuto kufru nemáme v podstate čo vytknúť. Chýba mu síce expandér, ten je ale pri menších kufroch skôr raritou a len tak naňho nenarazíte. Čím sa Motion S môže pýšiť, sú štyri dvojité kolieska, navyše otočné o 360°, manipulácia s kufrom by tak mala byť hračka. Len na mieste kufor neustojí a budete ho musieť zabezpečiť proti uchodeniu, a to napríklad v hromadnej doprave.

Samozrejmosťou je aj výsuvná rukoväť s možnosťou aretácie, ktorá je navyše vybavená pohodlným držadlom. Kufor sa dokáže postarať aj o bezpečnosť obsahu – má kombinačný zámok na trojmiestny číselný kód a tiež TSA otvor pre uľahčenie letiskových kontrol v niektorých zámorských destináciách.

Vnútorné usporiadanie

Vnútorné usporiadanie tohto kufra sa hodí pre tých, ktorí sa vyžívajú v organizácii svojich vecí. V jednej polovici kufra nájdete kompresné popruhy na fixáciu odevov, aby nedošlo k ich pokrčeniu. Druhá polovica ponúkne zipsom uzatvárateľnú priehradku, na ktorej je umiestnené menšie vrecko na drobnosti. Ešte jedna menšia priehradka sa potom nachádza medzi oboma polovicami kufra.

Travelite Motion S vnútorné usporiadanie

Klady a zápory

Za prednosti tohto modelu považujeme TSA zámok, ktorý by mal byť jedným z hlavných parametrov, na ktoré budete pri výbere kufra dbať. Umožňuje totiž letiskovej kontrole napríklad v USA alebo Japonsku otvoriť kufor bez toho, aby ho poškodila. Benefitom je tiež nízka hmotnosť, hoci je kufor pevný, váži iba 2 kilogramy, čo je u škrupinových kufrov menej obvyklé. Je to vďaka tomu, že je vyrobený z ľahkého, ale odolného polypropylénu.

Ďalej nás na kufri zaujalo jeho bohatšie vnútorné vybavenie, ktoré sa hodí nielen pre organizovaných jedincov. K dispozícii máte priestor na oblečenie s fixačnými popruhmi, veľké uzatvárateľné vrecko napríklad na kozmetiku a dve menšie priehradky na drobnosti. Dvojité kolieska sú tiež benefitom, ale vzhľadom na to, že sú štyri, ho budete musieť zaistiť proti pohybu, aby neušiel z miesta. Nedostatkom kufra je absencia expandéra, čo je ale pri malých pevných kufroch pomerne obvyklé.

Záver

Ak zháňate škrupinový kufor skvelého pomeru ceny k výkonu, môžeme určite odporučiť Travelite Motion S 37l. Svojimi rozmermi by mal byť u väčšiny aeroliniek akceptovaný ako palubná batožina. Má výsuvnú rukoväť, štyri dvojité a plne otočné kolieska a bohaté vnútorné usporiadanie. Zámok je na trojitý číselný kód a navyše tu nájdete aj TSA otvor. Poteší nízkou hmotnosťou, hoci je pevný, váži iba 2 kg. Chýba mu expandér, ale to je pri malých pevných kufroch pomerne bežné. Pokiaľ požadujete o niečo prepracovanejší kufor a nevadí vám si priplatiť, odporúčame Titan X2 4w S 40l, ktorý má napríklad nepremokavý zips.

100 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Travelite Motion S 37l | Hodnotenie: 83,7 %

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Travelite Motion S 37l

Travelite Motion S 37l

100 € Orientačná cena