Menu

Recenzia a porovnanie Travelite Orlando M 58l

71,5 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Stredné kufre

Klady

  • Dostupná cena
  • Bohatá vnútorná výbava
  • K dostaniu aj veľ. S či L

Zápory

  • Nemá kombinačný ani TSA zámok
  • Chýba expandér
  • Iba dvojročná záruka
65 € Orientačná cena

Ďalšie farebné prevedenia

Základné parametre

Kufor Orlando M značky Travelite je textilný kufor s objemom 58 litrov. Vo veľkostne strednej triede kufrov sa jedná skôr o menší model, ktorý príde vhod na zhruba týždňovú cestu pre jednu osobu. Rozmery kufra nájdete v tabuľke nižšie. Za zmienku stojí hmotnosť 3,8 kg, čo je v tejto kategórii kufrov ľahký nadpriemer. Výrobným materiálom je polyester, ktorý je v súčasnosti (august 2021) najviac rozšírený výrobný materiál textilných kufrov na trhu. Výrobcom poskytovaná záručná lehota dosahuje dva roky, je to všeobecne nižšia doba, u textilných kufrov ale bežná.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov:
Parameter Tento produkt
Značka

Travelite

Typ

Textilný

Materiál

Polyester

Záruka (roky)

2

Výška (cm)

63

Šírka (cm)

41

Hĺbka (cm)

25

Hmotnosť (kg)

3,8

Expandér

Nie

Počet koliesok

2

Kombinačný zámok

Nie

TSA zámok

Nie

Rukoväť s aretáciou

Áno

Vybavenie

Z hľadiska vybavenia bohužiaľ musíme konštatovať, že ponuka zodpovedá nízkej cene. Kufor Travelite Orlando M 58l sa preto hodí pre naozaj nenáročných užívateľov, ktorí hľadajú lacný kufor na občasné cesty. Kufor nemá kombinačný ani TSA zámok. V prvom prípade to znamená, že zabezpečenie obsahu kufra budete musieť vyriešiť vlastným visiacim zámkom, ktorým zaistíte jazdcov zipsov proti otvoreniu. Druhý prípad značí, že s kufrom nebudú ideálne cesty do destinácií, ako je USA alebo Japonsko. V týchto krajinách totiž letiskové kontroly môžu kufre otvárať a práve na to by poslúžil TSA otvor. Pokiaľ ho kufor nemá, môže sa kontrola do kufra pokúsiť dostať inou, menej šetrnou cestou.

U tohto kufra nenájdete ani expandér na navýšenie objemu, čo sa môže hodiť predovšetkým pri spiatočnej ceste, ak si budete chcieť domov priniesť nejaké tie suveníry. V podstate jedinou výbavou je výsuvná rukoväť s držadlom a možnosťou aretácie. Kufor stojí na dvoch kolieskach. Manipulácia s ním preto nemusí byť najľahšia, a to predovšetkým pri otáčaní, na druhú stranu zostane stáť tam, kam ho postavíte. Kufor na štyroch kolieskach by mohol ujsť.

Vnútorné usporiadanie

Hoci má tento kufor pomerne chudobnú výbavu, z hľadiska vnútorného usporiadania môže konkurovať aj drahším modelom. Ponúka totiž mnoho priehradok a vreciek univerzálneho, ale aj špeciálneho využitia. Po rozopnutí a odklopení veka sa pred vami rozprestrie hlavný priestor kufra určený odevom a iným objemnejším nevyhnutnostiam. Priestor je opatrený fixačnými popruhmi, aby všetko zostalo na svojom mieste aj po zdvihnutí kufra. Na boku sa potom nachádza malé zapínacie vrecko na drobnosti.

Teraz sa presunieme na opis veka. To je z vnútornej strany rozdelené na uzatvárateľnú sieťovú priehradku a pružné vrecká na zachytenie drobností, kozmetiky a podobne. Z prednej strany kufra má veko dve vrecká, menšie horné s drobnými prepážkami napríklad na doklady alebo kľúče a väčšie spodné vrecko, kam sa zmestí napríklad laptop alebo iné veci, ku ktorým potrebujete rýchly prístup na cestách. Nesmieme zabúdať ani za chrbát kufra, tam nájdete praktickú vysúvaciu menovku.

Vnútro kufra

Predné vrecko kufra

Hodnotenie užívateľov

Užívatelia, ktorí si tento model zaobstarali, ho hodnotia prevažne kladne. Podľa nich sa už na prvý pohľad javí kvalitne spracovaný. Oceňujú aj viac farebných prevedení. Podľa používateľov je kufor ďalej priestranný a celkovo ideálne veľký pre jednu osobu.

Klady a zápory

Dostupná cena, naproti tomu bohatý interiér a doplnkové príslušenstvo ako napríklad menovka patrí medzi hlavné benefity kufra Travelite Orlando M 58l. V jeho vnútri nájdete okrem hlavného úložného priestoru aj množstvo priehradok a menších vreciek, ktoré prídu vhod milovníkom organizovania. Pokiaľ zháňate menší, alebo naopak väčší kufor, v tomto rade sú k zakúpeniu aj veľkosti S a L.

Celkovo sa ale kufor bude hodiť menej náročným užívateľom na občasné cestovanie, pretože nemá kombinačný zámok ani TSA otvor. Uzamknutie kufra môžete vyriešiť jedine umiestnením visiaceho zámku na jazdcov zipsov. Nedostatkom je v tomto prípade aj absencia expandéra, ktorý by zvýšil objem kufra, a v neposlednom rade iba dvojročná záručná lehota. Niektoré kufre ponúknu pritom túto dobu oveľa dlhšiu.

Záver

Travelite Orlando M 58l je textilný kufor z polyesteru s hmotnosťou 3,8 kg. Svojimi rozmermi sa hodí pre jednotlivcov zhruba na týždennú dovolenku, medzi strednými kuframi je to skôr menší model. Môžete ho zohnať ale aj v menšej, alebo naopak väčšej veľkosti. Vyplatí sa menej náročným používateľom, ktorí hľadajú kvalitný kufor za nízku cenu a obídu sa bez niektorého vybavenia, ako je TSA či kombinačný zámok alebo expandér.

Kufor stojí na dvoch kolieskach, manipulácia s ním teda nemusí byť najjednoduchšia, aspoň však bude po zastavení stáť na mieste. Ponúkne bohaté vnútorné vybavenie v podobe mnohých vreciek a priehradok a tiež menovku. Výrobca naňho poskytuje ale len dvojročnú záruku. Vyššiu lehotu nájdete pri škrupinovom kufri SuitSuit TR-1221/3-M Fabulous Fifties, za ktorý si ale priplatíte.

65 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Travelite Orlando M 58l | Hodnotenie: 71,5 %

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Travelite Orlando M 58l

Travelite Orlando M 58l

65 € Orientačná cena