Menu

Recenzia a porovnanie Travelite Skaii 4w L

80,1 % Celkové hodnotenie

Najľahší z veľkých kufrov v kategorii Veľké kufre

Klady

  • Veľmi nízka hmotnosť 2,9 kg
  • TSA zámok
  • Expandér

Zápory

  • Iba štandardná záruka
  • Fádny dizajn
150 € Orientačná cena

Základné parametre

Kufor Travelite Skaii zastupuje v kategórii veľkých batožín textilné modely. Medzi konkurenciou vyniká predovšetkým svojou veľmi nízkou hmotnosťou. Váži len 2,9 kg, čo je hmotnosť, ktorú by sme očakávali skôr pri palubnej batožine. Kufre týchto rozmerov často vážia aj k 4 kg. Tento model je vyrobený z polyesteru, čo je u textilných kufrov bežné a ide o dostatočne odolný materiál.

Drobným plusom je, že ide o polyester recyklovaný, výroba tohto kufra je tak mierne šetrnejšia k životnému prostrediu. Výrobca poskytuje na tento kufor záruku dva roky, čo je štandardná lehota stanovená zákonom. U konkurencie sa ale často dočkáte aj predĺženej záruky, napríklad na 3 alebo 5 rokov. V tabuľke nájdete aj rozmery kufra, štandardná hĺbka je 30 cm, vďaka expandéru ale môžete jeho hĺbku zväčšiť až na 34 cm, čím získate miesto na uloženie väčšieho objemu vecí.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov:
Parameter Tento produkt
Značka

Travelite

Typ

Textilný

Materiál

Polyester

Záruka (roky)

2

Výška (cm)

78

Šírka (cm)

47

Hĺbka (cm)

30

Hmotnosť (kg)

2,9

Expandér

Áno

Počet koliesok

4

Kombinačný zámok

Áno

TSA zámok

Áno

Rukoväť s aretáciou

Áno

Vybavenie

Pri textilných modeloch sa pomerne často stretnete iba s dvoma kolieskami, kufor týchto rozmerov by sa ale s dvoma kolieskami pravdepodobne ťažko ovládal, preto je pozitívom, že má kolieska štyri. Tie nijako nevytŕčajú do strán, čo znižuje riziko ich poškodenia. Pre pohodlnú manipuláciu je nenahraditeľné horné a bočné držadlo. Horná rukoväť je teleskopická s aretáciou, čo je u kufrov obvyklé. Rovnako tak je vedené štandardne vo vnútri kufra, čo je bezpečnejší variant. Niekedy môžete natrafiť na kufre s rukoväťou vedenou zvonku, v takom prípade hrozí jej poškodenie.

Ako už býva pri rozmernejších modeloch obvyklé, aj pri tomto kufri nájdeme ako kombinačný, tak aj TSA zámok. Vďaka tomu s ním môžete bezpečne cestovať do všetkých krajín sveta, bez obáv z poškodenia pri colnej prehliadke. Ďalšie prvky zabezpečenia, ako sú napríklad vodeodolné zipsy alebo zipsy odolné voči pretrhnutiu, tento model nemá.

Vnútorné usporiadanie

Rovnako ako väčšina textilných modelov, aj kufor Skaii sa otvára ako akási krabica s vekom, na rozdiel od škrupinových kufrov, ktoré sa roztvárajú na dve polovice. Pri rozdelení kufra na dve polovice máte k veciam o niečo lepší prístup a nemusíte sa v kufri toľko prehrabávať. Výhodou je naopak celý rad vreciek, vo veku nájdete dve a vo vnútri kufra ďalšie dve menšie vrecká na drobnosti. Vďaka tomu si môžete veci prehľadnejšie usporiadať. Nechýbajú pružné popruhy na zafixovanie nákladu, tie nájdete v podstate pri všetkých kufroch.

Klady a zápory

Najväčšou výhodou kufra Travelite Skaii 4w L je jeho nízka hmotnosť, ktorou môže konkurovať aj niektorým palubným batožinám. Oceňujeme aj prítomnosť expandéra, vďaka ktorému môžete zväčšiť kapacitu kufra. Navyše ide o výrobok z recyklovaných materiálov, teda šetrnejší k životnému prostrediu.

Hlavnou nevýhodou je podľa nášho názoru dĺžka záruky, tá zostala na štandardných dvoch rokoch, hoci nejde o vyložene lacnú batožinu. Subjektívnou nevýhodou môže byť aj pomerne fádny dizajn, kufor skrátka po vzhľadovej stránke príliš nezaujme.

Porovnanie s alternatívami

Veľké kufre nájdete častejšie v škrupinovom ako v látkovom prevedení. Ak si potrpíte na batožinu vyššej triedy, pozrite sa na model Travelite Air Base L. Oproti modelu Skaii má síce vyššiu hmotnosť a chýba mu expandér, rozhodne ale viac zaujme po vzhľadovej stránke, má predĺženú záruku na tri roky a je odolný proti odreniu. Prakticky totožné vlastnosti (aj cenu) nájdete aj pri kufri Titan Looping L, ktorý má navyše ešte samostatný oddiel na košele.

Záver

Pokiaľ je pre vás pri hľadaní kufra prioritou nízka hmotnosť, môžeme vám model Travelite Skaii 4w L odporučiť, váži dokonca menej ako 3 kg. Vďaka integrovanému expandéru navyše môžete zväčšiť aj jeho objem. Dobrou správou je, že ide o produkt vyrobený z recyklovaných materiálov. Kufru nechýbajú žiadne dôležité prvky výbavy, má 4 kolieska, teleskopickú rukoväť, TSA aj kombinačný zámok. Vnútri nechýbajú pružné popruhy na zafixovanie šatstva a vrecká pre lepšie usporiadanie.

Dizajnovo ale tento model príliš nezaujme a neoslní ani dĺžkou záruky, drží sa štandardných 2 rokov. Ak hľadáte kufor, ktorý zaujme, a ocenili by ste aj predĺženú záruku, pozrite sa na recenziu modelu Titan Looping L.

150 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Travelite Skaii 4w L | Hodnotenie: 80,1 %
Eliška Srncová
Eliška je naša seniorná redaktorka, spojila svoju vášeň pre cestovanie a bohaté skúsenosti s porovnávaním produktov a vytvorila pre vás výber kufrov. Napovie vám napríklad, po akých materiáloch sa poobzerať, aké bezpečnostné prvky vyžadovať aj ako sa efektívne zbaliť. Pre milovníkov turistiky a rôznych zážitkov spracovala aj porovnanie zážitkových agentúr.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Travelite Skaii 4w L

Travelite Skaii 4w L

150 € Orientačná cena