Menu

Lamart LTB2413 kastrol Leger SS 24 cm – Recenzie, testy a porovnania

Dobré Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Samostatné hrnce

Klady

  • Na všetky typy ohrevu
  • Masívne sendvičové dno
  • Sklenená pokrievka
  • Možno umývať v umývačke
  • Optimálny objem

Zápory

  • Bakelitové držadlá
  • Nevhodný na pečenie
20 € Orientačná cena

Základná charakteristika

Hrniec Lamart LTB2413 Leger SS 24 cm je určený najmä pre nenáročných užívateľov, ktorí cielia predovšetkým na nízku cenu. Tento model totiž spadá do najnižšej cenovej relácie, avšak aj napriek tomu ponúkne množstvo výhod, ktoré mnohé konkurencii chýbajú. Jednou z nich je určenie na všetky typy ohrevu, takže si dobre poradí aj s indukciou. Bohužiaľ ale nie je vhodný na pečenie v rúre, pretože má bakelitové uši, ktoré by sa pôsobením tepla poškodili.

Jedná sa o nerezový hrniec, ktorý má taktiež nerezový vnútorný povrch bez špeciálnej úpravy, čo je v rámci tejto ceny bežné. So svojim priemerom a výškou sa radí medzi stredne veľké hrnce, takže v ňom ľahko uvaríte obed pre celú rodinu alebo napríklad polievku. Vďaka akumulačnému princípu prenosu tepla a sendvičovému dnu v ňom navyše jedlo ohrejete či uvaríte veľmi rýchlo, avšak nejde o žiadnu unikátnu vlastnosť.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Lamart

Počet kusov v sade

1

Pokrievka

Áno

Výrobný materiál

Nerez, sklo, plast

Vhodné na indukciu

Áno

Vhodné do rúry

Nie

Meracia stupnica

Áno

Vylievací okraj

Nie

Umývanie v umývačke

Áno

Objem (l)

5,8

Priemer (cm)

24

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Kladné hodnotenia užívateľov sú jedným z dôvodov, prečo sa tento nerezový hrniec umiestnil v našom porovnaní. V čase písania tejto recenzie (máj 2023) má na portáli heureka.cz krásny 94% priemer všetkých užívateľských hodnotení, čo svedčí o veľkej miere spokojnosti. Užívatelia si pritom najviac chvália optimálny objem a sklenenú pokrievku, vďaka ktorej vidíte na dianie vo vnútri hrnca. Negatívne ohlasy sme v čase písania recenzie nezaznamenali.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Medzi najväčšie výhody tohto hrnca patrí nízka cena v porovnaní s jeho mnohými výhodami. Hrniec je totiž možné použiť na všetky typy ohrevu vrátane indukcie, čo mnohá konkurencia rovnakej cenovej relácie neponúka. Jeho výhodou je aj dobrý prenos tepla a masívne sendvičové dno, vďaka ktorému v hrnci rýchlo ohrejete či uvaríte jedlo. Pozitívne možno vnímať aj sklenenú pokrievku s odvodom pary, pretože pokrievka konkurencii často chýba. Na druhú stranu je ale nevýhodou fakt, že kvôli bakelitovým ušiam nemožno hrniec používať v rúre pri pečení. Za takýto model si už budete musieť priplatiť.

Porovnanie s alternatívami

Ak hľadáte vhodnú alternatívu k nerezovému hrncu Lamart LTB2413 Leger SS 24 cm, a pritom trváte na nízkej cene, potom si prezrite napríklad kastról Banquet 5,0L Matte New Line, ktorý je tiež vhodný na všetky typy ohrevu a opatrený sklenenou pokrievkou. K dostaniu je za približne rovnakú cenu, avšak ponúkne o 1 liter menší objem. Na druhú stranu ale ponúkne vnútorný povrch, ktorý odolá použitiu neostrého kovového náčinia, čo mnohí užívatelia v kuchyni určite ocenia.

Záverečné zhrnutie

Lamart LTB2413 Leger SS 24 cm je nerezový hrniec patriaci do nižšej cenovej kategórie, čím splní nároky najmä nenáročných užívateľov trvajúcich na nízkych obstarávacích nákladoch. So svojim priemerom 24 cm a výškou 13,5 cm sa radí medzi stredne veľké hrnce, takže v ňom ľahko uvaríte aj väčšie množstvo jedla či viac porcií.

Disponuje praktickou stupnicou litráže, teda môžete vždy kontrolovať, aký objem hrnca je v danej chvíli zaplnený. Rovnako tak ponúkne aj pokrievku, ktorá je sklenená, čo umožňuje sledovať dianie vo vnútri hrnca. Jeho najväčšou výhodou je však určenie na všetky typy ohrevov, takže s jeho použitím nebudete mať problém ani na rýchlej indukcii.

20 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Lamart LTB2413 kastrol Leger SS 24 cm | Hodnotenie: Dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva rada trávi svoj voľný čas v kuchyni, kde za roky nazbierala množstvo praktických skúseností. Dobre sa vyzná v rôznych spotrebičoch a nevyhnutnom kuchynskom vybavení, medzi ktoré bezpochyby patria aj hrnce. Vďaka praktickým skúsenostiam z kuchyne a načerpaniu informácií z overených zdrojov vám pomôže zorientovať sa v aktuálnych trendoch tohto segmentu a poradí, na čo by ste sa mali pri výbere hrnca zamerať. Do jej hľadáčika potom spadajú aj témy spojené s aktívnym životným štýlom.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Recenzia Lamart LTB2413 kastrol Leger SS 24 cm

Lamart LTB2413 kastrol Leger SS 24 cm

20 € Orientačná cena