Menu

Lamax Heroes Ninja1 – Recenzie, testy a porovnania

Výborné Celkové hodnotenie

Najlepšie herné slúchadlá do uší v kategorii Herné slúchadlá

Klady

  • Skvelé fungovanie basov
  • Výborné potlačenie hluku
  • Na „štuple“ vysoký komfort
  • Praktické ovládanie
  • Kvalitný zvuk (aj mikrofónu)

Zápory

  • Nie je možné vypnúť podsvietenie
  • Občasné sekanie zvuku
  • Môžu vypadávať z ucha
35 € Orientačná cena

Ak hľadáte kvalitné bezdrôtové herné slúchadlá, rozhodne nemusia byť konštruované iba na uši. Pokiaľ o tom pochybujete, odporúčame vám vyskúšať Lamax Heroes Ninja1. Za týmto trochu infantilným názvom sa totiž skrýva zariadenie, ktoré vás zaujme funkčnými aj ďalšími vlastnosťami.

Základná charakteristika

Herné slúchadlá Heroes Ninja1 od českého výrobcu Lamax zaisťujú kvalitný zvuk, čo sa vďaka technológii Lamax BeatBass odrazí predovšetkým na basových linkách. Navyše zaisťujú stabilný bezdrôtový prenos zvuku (Bluetooth 5.1) a veľmi nízku latenciu, hoci zvuk občas môže sekať. Slúchadlá je možné používať na jedno nabitie až 6,5 hodiny. Súčasťou balenia je však aj nabíjacie puzdro, vďaka ktorému sa výdrž batérie vyšplhá aj na 25 hodín.

Lamax Heroes Ninja1 majú aj kvalitný mikrofón, ktorý dokáže pri prenose hlasu spoľahlivo eliminovať okolitý hluk (vďaka technológii ENC). Herné slúchadlá sú tiež veľmi ergonomické, takže ich možno používať naozaj dlho. Navyše si pozornosť zaslúžia aj vďaka praktickému dotykovému ovládaniu. V neposlednom rade musíme upozorniť na štýlový herný dizajn, na ktorom sa podieľa aj farebné podsvietenie. To na druhú stranu nie je možné vypnúť.

Parameter Tento produkt
Typ slúchadiel

Polouzatvorené

Konštrukcia

Do uší

Pripojenie

Bezdrôtové

Frekvenčný rozsah (Hz)

20 až 20 000

Konektor

USB-C

Mikrofón

Áno

Ovládanie hlasitosti

Áno

Aktívne potlačenie okolitého hluku

Áno

Priestorový zvuk

Nie

Doba hrania (hod)

6,5 (cez 25 hodín s využitím nabíjacieho puzdra)

Dĺžka prívodného kábla (cm)

Nerelevantné

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Lamax Heroes Ninja1 patria medzi najlepšie hodnotené slúchadlá do uší, ktoré je možné využívať na hranie hier. Užívatelia kladne hodnotia skvelé fungovanie basov, výborné potlačenie hluku, kvalitný mikrofón, bezdrôtové nabíjanie aj komfort pri používaní, čo platí aj pre jedincov, ktorí majú inak so slúchadlami do uší problémy. Vyzdvihovaná je aj výdrž batérie, pekný dizajn či priaznivá cena. Niektorým užívateľom však vypadávajú z ucha a spomína sa aj občasné sekanie zvuku.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Recenzované herné slúchadlá zaujmú kvalitným zvukom (predovšetkým basy), čo platí aj pre mikrofón, ktorý veľmi dobre potláča okolitý hluk. Navyše sú komfortné aj pri dlhšom používaní a majú moderný herný dizajn. Podsvietenie sa na druhú stranu nedá vypnúť, čo má negatívny vplyv na výdrž batérie. Medzi ďalšie zápory možno zaradiť už vyššie spomínaná negatíva, teda možné vypadávanie z ucha a prípadne sekanie zvuku, to sa však deje skôr výnimočne.

Porovnanie s alternatívami

Kategória herných slúchadiel do uší zahŕňa možno trochu prekvapivo desiatky zaujímavých produktov. Niektoré z nich pritom stoja len pár eur. Ak hľadáte kvalitné a zároveň finančne veľmi zaujímavé zariadenie, odporučiť vám môžeme Haylou GT6. Ak naopak na cenu nehľadíte a žiadate špičkové vlastnosti, svoju pozornosť môžete zamerať na HyperX Cloud MIX Buds. Hoci sú trochu drahé, ide o ľahké slúchadlá skonštruované priamo na hranie hier.

Záverečné zhrnutie

Slúchadlá do uší sú síce hráčmi využívané menej často, pokiaľ však na túto kategóriu nebudete zabúdať, zistíte, že si možno zaobstarať veľa vysoko kvalitných produktov. Medzi nimi kraľuje práve Lamax Heroes Ninja1, pretože všetky podstatné vlastnosti sú výborné. Môžete sa teda spoľahnúť na kvalitný zvuk, vysoký komfort, moderný dizajn aj pomerne priaznivú cenu. Negatíva ako občasné zaseknutie zvuku možno považovať iba za kozmetické nedostatky.

35 € Orientačná cena
Autor: Petr Šindelář | Dátum: | Produkt: Lamax Heroes Ninja1 | Hodnotenie: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je skúsený redaktor, ktorý sa hrám venoval už na začiatku 90. rokov, vtedy ešte na Atari 800XE. Čoskoro však prešiel na PC a počas nasledujúcich desaťročí sledoval turbulentný vývoj hardvéru. Pri hraní videohier pochopiteľne používa aj slúchadlá, ktorých v priebehu rokov vyskúšal naozaj veľa. Pri výbere tých najlepších zariadení na trhu preto čerpal z vlastných bohatých skúseností, ale zohľadňoval aj názory ďalších používateľov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Lamax Heroes Ninja1

Lamax Heroes Ninja1

35 € Orientačná cena