Menu

Recenzia a test LAMAX PartyBoomBox500

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Partyboxy

Klady

  • Až 24 hodín prevádzky
  • Vnútorné aj vonkajšie priestory
  • S pripojením na mikrofón
  • Odolný prachu a vode
  • Držadlo pre ľahký transport

Zápory

  • Slabšie basy
  • Horší signál rádia
160 € Orientačná cena

Charakteristika

Bezdrôtový párty reproduktor LAMAX PartyBoomBox500 cieli na užívateľov, ktorí chcú výkonné zariadenie na ozvučenie vnútorných i vonkajších priestorov a trvajú na nízkej cene. Partyboxu nechýba možnosť pripojenia rôznych elektrických nástrojov či mixážneho pultu, avšak zaujať môže napríklad aj milovníkov karaoke, pre ktorých je súčasťou balenia dokonca aj mikrofón. Tento partybox ozvučí vnútorné aj vonkajšie priestory, na ktoré je pripravený zvýšenou odolnosťou voči vode a prachu.

Základné parametre

Partybox LAMAX má oproti konkurencii vo svojej cenovej kategórii množstvo parametrov na špičkovej úrovni. Disponuje vysokým výkonom až 500 W, s čím ľahko ozvučí domácu párty, ale aj celú záhradu. Na vonkajšie využitie ho predurčuje aj jeho vodeodolnosť IP54, takže vašu vonkajšiu oslavu či akciu neprekazí vlhko ani dážď. Vďaka výdrži batérie až 24 hodín zároveň nemusíte mať obavy, ak sa párty pretiahne dlho do noci alebo do druhého dňa.

Možnosti pripojenia

Pri spoločenských akciách oceníte na partyboxe LAMAX vstup na mikrofón, takže sa s ním môžete zabaviť aj pri karaoke. Mikrofón je tu dokonca súčasťou balenia, čím LAMAX opäť zatieňuje konkurenciu. Pripojiť je možné aj gitaru či iné elektrické nástroje alebo mixážny pult, a tak je tento partybox dobrou voľbou aj pre tých, ktorí chcú rozvíjať svoje DJské umenie.

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

V čase písania tejto recenzie získava partybox LAMAX PartyBoomBox500 množstvo vynikajúcich užívateľských recenzií. O vysokej spokojnosti svedčí aj 95% priemer všetkých hodnotení na portáli Heureka, pričom najčastejšie používatelia chvália jeho vysoký výkon, nízku cenu a dobrú hlasitosť. Oceňujú aj jeho dizajn, avšak to je úplne individuálne.

Medzi hodnoteniami sa nájde aj niekoľko negatívnych – najčastejšie sa objavuje zmienka o menej kvalitnom spracovaní rádia, ktoré má údajne veľmi nekvalitný prijímač signálu. Množstvo užívateľov taktiež očakávalo silnejšie basy. Niektorí potom partybox porovnávajú s drahšími produktmi, napríklad od značky JBL, a vnímajú ho ako vhodnú, zvukovo priemernú alternatívu za málo peňazí.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Pri tomto modeli je najzaujímavejšia nízka cena v kombinácii s vysokou hodnotou výkonu. Na svoju cenovú kategóriu je maximálny výkon 500 W nadpriemerný, a tak môžeme od tohto partyboxu očakávať dobré ozvučenie veľkých vnútorných osláv aj vonkajších akcií. Oproti mnohým konkurenčným produktom navyše ponúkne aj zvýšenú odolnosť proti prachu a striekajúcej vode, takže vašu oslavu neprekazí vlhko, orosená tráva ani ľahký dážď. Za zaujímavosť sa dá považovať aj fakt, že je pomer výšok a basov možné nastaviť ľuboľovne, a to priamo na reproduktore.

Porovnanie s alternatívami

Ak hľadáte alternatívu k modelu LAMAX PartyBoomBox500 a pritom cielite na ešte nižšiu cenu nehľadiac na výkon, za zváženie stojí napríklad partybox Sencor SSS 3800. Zaujme svojím dizajnom a RMS výkonom 60 W, s ktorým ozvučí aj veľkú domácu párty. Na vonkajšie akcie sa ale príliš nehodí, pretože nie je vybavený zvýšenou odolnosťou voči prachu ani vode.

Záverečné zhrnutie

LAMAX PartyBoomBox500 je dobrou voľbou v prípade, ak hľadáte lacný partybox s vysokým výkonom na ozvučenie väčšej akcie vonku alebo vo vnútri. Pri uvedenom výkone je samozrejme nutné vziať do úvahy to, že ide o maximálny výkon, takže priemerná hodnota bude o niečo nižšia, aj napriek tomu je ale táto hodnota na svoju cenovú kategóriu bezkonkurenčná. Súčasťou balenia je navyše aj mikrofón, s ktorým tento model cieli aj na milovníkov karaoke.

Parameter Tento produkt
Značka / výrobca

LAMAX

Výkon (W)

500

Frekvencia (Hz)

50 až 20 000

Bluetooth

Bluetooth 5.0

USB

Áno

Slot na SD kartu

Áno

Pripojenie mikrofónu

Áno

Osvetlenie alebo vizuálne efekty

Áno

Odolnosť

IP54

Výdrž batérie (h)

24

Rozmery (v × š × h cm)

59 × 31,2 × 37,7

Hmotnosť (kg)

11,2

160 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: LAMAX PartyBoomBox500 | Hodnotenie: Veľmi dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má ako redaktorka množstvo skúseností s porovnávaním produktov, ktoré zúročuje aj pri téme partyboxov. Pri svojej práci využíva výsledky užívateľských aj odborných recenzií, na základe ktorých pre vás vyberá tie najlepšie produkty. Zohľadňuje potreby rôznych cieľových skupín, a tak dokáže ponúknuť adekvátne riešenie pre náročných aj nenáročných užívateľov, laikov i hudobných nadšencov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia LAMAX PartyBoomBox500

LAMAX PartyBoomBox500

160 € Orientačná cena