Menu

Recenzia a porovnanie Lamax W7.1

78,4 % Celkové hodnotenie

Lacné 4K v kategorii Outdoorové kamery

Klady

  • Vyššie rozlíšenie v kategórii
  • Predný displej
  • Vodeodolná do 12 metrov aj bez puzdra

Zápory

  • Vyššia hmotnosť
  • Bez optickej stabilizácie obrazu
130 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Spoločnosť Lamax má s výrobou akčných kamier a vodeodolných produktov pomerne dlhoročné skúsenosti. Produkty tohto výrobcu sú obľúbené najmä v nižších cenových kategóriách. Nikoho tak príliš neprekvapí, že sme do nášho výberu zaradili aj Lamax W7.1. V porovnaní s konkurenčnými modelmi ponúkal v čase písania tejto recenzie (január 2022) pomerne zaujímavé vybavenie a nadštandardné prevedenie konštrukcie.

Hodnotenie základných parametrov

Kamera disponuje maximálnym rozlíšením videozáznamu 4K (3 840 x 2 160 pixelov), ktorý dokáže tvoriť pri snímkovej frekvencii až 30 FPS. Z tohto pohľadu sa jedná o nadpriemer v cenovej hladine, na účely prehrávania na počítačovom monitore táto frekvencia ale nie je ideálna. Za tú je považovaná hodnota 60 snímok za sekundu. Stabilizáciu obrazu volil výrobca elektronickú, a vzhľadom na obstarávaciu cenu sa nie je čomu diviť.

Podobnú snímkovú frekvenciu podporuje kamera pri rozlíšení 2,7K. Pokiaľ sa ale pozrieme na tradičný FullHD záznam, dostávame sa už na solídnych 120 snímok za sekundu. V režime HD (720p) už je to snímok rovných 240. Nižšie ako FullHD rozlíšenie je ale v roku 2022 už pomerne dosť spiatočnícke a využijete ho pre spomalené zábery snáď len v prípade, že použijete záznam v rámci iného videa ako malý výrez.

Kamera je vybavená batériou s kapacitou 1 350 mAh, čo je hodnota ľahko nadpriemerná. Zariadenie zvládne snímať fotografie s maximálnym rozlíšením 16 megapixelov. Vybraný model je vodotesný bez puzdra až do 12 metrov hĺbky, s krytom sa dá potopiť až 40 metrov hlboko.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Lamax

Maximálna kvalita videa (rozlíšenie/fps)

4K/30

Snímková frekvencia pri 4K videu (FPS)

30

Snímková frekvencia pri 2,7K videu (FPS)

30

Snímková frekvencia pri FullHD videu (FPS)

120

Snímková frekvencia pri HD videu (FPS)

240

Stabilizátor

Nie

Fotoaparát

Áno

Maximálne rozlíšenie fotografií (Mpx)

16

Diaľkový ovládač

Nie

G-senzor

Nie

Hodnotenie rozmerov a konektivity

Na chrbte kamery sa rozkladá TFT displej s uhlopriečkou 2 palce veľký. V tomto ohľade sa držia takmer všetky kamery trendu a pokiaľ pominieme zariadenia z najvyšších cenových relácií, môžeme dvojpalcový monitor považovať za úplne bežný. Narozdiel od konkurenčných modelov je ale Lamax W7.1 vybavený aj predným selfie displejom s uhlopriečkou 1,4 palca.

Postrádať nebudete ani solídnu konektivitu. Kameru totiž môžete pripojiť prostredníctvom Wi-Fi, ale aj drôtovo. Na to slúžia porty pre HDMI a USB. So svojou hmotnosťou 127 gramov sa tento model radí medzi ťažšie vo svojej kategórii. To ale súvisí s izoláciou tela, vďaka ktorej je možné kameru využívať pod vodou aj bez krytu. Pokiaľ by sme k ostatným kamerám pripočítali hmotnosť krytu, dostaneme sa na podobnú hodnotu.

Parameter Tento produkt
Uhlopriečka hlavného displeja (")

2

Blesk

Nie

Diaľkový ovládač

Nie

Hmotnosť (g)

127

Puzdro

Áno

Wi-Fi

Áno

HDMI

Áno

USB

Áno

Kapacita batérie (mAh)

1 350

Hodnotenie používateľov

Aby sme nevychádzali iba z nášho poznania, zameriavame sa aj na hodnotenie užívateľov. Tí sa naprieč recenziami zhodujú v kladných známkach. Za najväčšie prednosti považujú 4K záznam, vodeodolnosť tela kamery a taktiež veľmi prijateľnú cenu. A to je všetko. Žiadne negatíva totiž používatelia, ktorí kameru zakúpili, nespomínajú.

Hlavné klady a zápory

Za najväčšiu prednosť tohto modelu považujeme jeho cenu. Konkrétne parametre ako 4K video, vodeodolnosť samotného tela kamery, ale aj predný selfie displej sú totiž naozaj pútavé, obzvlášť v porovnaní s konkurenčnými modelmi. S izolovaným telom ale súvisí aj vyššia hmotnosť a nie je také ťažké si predstaviť, že nie každý, kto chce akčnú kameru, nutne potrebuje natáčať v mokrom prostredí. Aj keď to je s ohľadom na cenu pomerne zrejmé, chýba aj optická stabilizácia obrazu.

Naše hodnotenie a záver

Lamax W7.1 je možné s čistým svedomím označiť za zaujímavú športovú kameru z nižšej cenovej triedy. Zariadenie podporuje natáčanie v 4K, zaujímavé je ale s ohľadom na snímkovú frekvenciu skôr v režime FullHD. V ňom prinesie 120 FPS (frames per second).

Súčasťou balenia je bohaté príslušenstvo, a to vrátane vodotesného puzdra. To prináša odolnosť až do 40 metrov pod hladinou, pravdepodobne ho ale nebudete potrebovať. Kamera sama o sebe zvládne až 12 metrov. Ak hľadáte variant s o kúsok lepším obrazom, zamerajte sa napríklad na model Niceboy Vega X Pro.

130 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Lamax W7.1 | Hodnotenie: 78,4 %
Jakub Gulec
Jakub pracuje v našom tíme na pozícii technického redaktora. Outdoorové kamery patria medzi jeho najnovšie témy, zďaleka však nejde o novú problematiku. Okrem akčných kamier sa venuje už dlhšiu dobu aj fotoaparátom a videokamerám a v minulosti s kamerou sám natáčal na najrôznejších projektoch. Ľahko vám tak vysvetlí, napríklad ako výrazne sa môže líšiť 4K záznam pri dvoch cenovo rozdielnych zariadeniach. Okrem videotechniky sa venuje aj notebookom, mobilom a inej elektronike.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Lamax W7.1

Lamax W7.1

130 € Orientačná cena