Menu

Recenzia a porovnanie Lamax X9.1

73,5 % Celkové hodnotenie

Starší model v kategorii Outdoorové kamery

Klady

  • Nízka cena
  • Nižšia hmotnosť
  • Bohaté príslušenstvo

Zápory

  • Slabšia výdrž batérie
  • Horšia kvalita záznamu pri slabšom osvetlení
  • Iba jedna batéria (v porovnaní s vyšším modelom)
100 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Outdoorová kamera Lamax X9.1 ponúka veľmi slušné parametre za dobrú cenu. Kvalita záznamu v 4K je najrozšírenejšia (február 2020) a hodí sa pre veľkú škálu použitia. Samozrejme nechýba ani možnosť fotenia samostatných snímok, ktorých najvyššia kvalita je 12 Mpx. Veľkým pozitívom je optický stabilizátor a malý diaľkový ovládač, vďaka ktorému môžete ovládať spúšť bez toho, aby ste hľadali príslušné tlačidlo na tele kamery. Príslušenstvo v cene je veľmi bohaté, napríklad v ňom používateľ nájde vodotesné puzdro, ktoré zaistí možnosť potopenia až do 40 metrov hĺbky. Šírka záberu je pomerne štandardných 170°, G-senzor vo výbave nie je.

Parametrovo sa táto kamera veľmi podobá ďalšiemu typu z dielne Lamaxu, teda outdoorovej kamere Lamax X10.1, ktorá sa líši drobnými technickými odlišnosťami a navyše má v balení aj druhú batériu. Toho sa u Lamaxu X9.1 nedočkáte a musíte si prípadne ďalší akumulátor dokúpiť zvlášť. Kapacita batérie je 1 050 mAh.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Lamax

Maximálna kvalita videa (rozlíšenie/fps)

4K/30

Snímková frekvencia pri 4K videu (FPS)

30

Snímková frekvencia pri 2,7K videu (FPS)

30

Snímková frekvencia pri FullHD videu (FPS)

60

Snímková frekvencia pri HD videu (FPS)

120

Stabilizátor

Áno

Fotoaparát

Áno

Maximálne rozlíšenie fotografií (Mpx)

12

Diaľkový ovládač

Áno

G-senzor

Nie

Hodnotenie rozmerov a konektivity

Kamera má na zadnej strane štandardný dvojpalcový displej, cez ktorý celé zariadenie môžete ovládať. Pomôže vám ale aj už spomínaný diaľkový ovládač. Hmotnosť je 72 gramov, takže sa nemusíte báť vziať tento model aj na dlhšiu turistiku. Čo sa týka prepojenia s ďalšími zariadeniami, využiť sa dá microUSB, Wi-Fi alebo konektor HDMI.

Parameter Tento produkt
Uhlopriečka hlavného displeja (")

2

Blesk

Nie

Diaľkový ovládač

Áno

Hmotnosť (g)

72

Puzdro

Áno

Wi-Fi

Áno

HDMI

Áno

USB

Áno

Kapacita batérie (mAh)

1 050

Hodnotenie používateľov

Ľudia, ktorí už túto outdoorovú kameru vyskúšali, si na nej pochvaľujú veľmi nízke zriaďovacie náklady a pritom slušnú kvalitu záznamu. Veľké pozitívum je taktiež široké príslušenstvo. Zápornou stránkou je občas nižšia kvalita komponentov a kratšia výdrž batérie.

Naše hodnotenie a záver

Športová kamera Lamax X9.1 je vhodná pre užívateľov, ktorí netrvajú v každom prípade na absolútnej špičke na trhu, ale chcú skôr dostať solídny produkt za veľmi výhodnú cenu. To im tento model ponúka v podobe 4K rozlíšenia alebo možnosti fotografovania s kvalitou až 12 Mpx. Celkovú kvalitu videozáznamu vylepšuje optický stabilizátor. Výhodou je aj bohaté príslušenstvo, vrátane diaľkového ovládača a vodotesného puzdra. Šírka záberu dosahuje štandardných 170°, priemerná je potom tiež kapacita batérie 1 050 mAh. Na zadnej strane kamery je dvojpalcový displej. Celkovo zariadenie váži príjemných 72 gramov, k ďalším zariadeniam sa pripojíte cez microUSB, HDMI alebo Wi-Fi.

100 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Lamax X9.1 | Hodnotenie: 73,5 %
Jakub Gulec
Jakub pracuje v našom tíme na pozícii technického redaktora. Outdoorové kamery patria medzi jeho najnovšie témy, zďaleka však nejde o novú problematiku. Okrem akčných kamier sa venuje už dlhšiu dobu aj fotoaparátom a videokamerám a v minulosti s kamerou sám natáčal na najrôznejších projektoch. Ľahko vám tak vysvetlí, napríklad ako výrazne sa môže líšiť 4K záznam pri dvoch cenovo rozdielnych zariadeniach. Okrem videotechniky sa venuje aj notebookom, mobilom a inej elektronike.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Lamax X9.1

Lamax X9.1

100 € Orientačná cena