Menu

Lauben Handheld Steam Iron 1950BC – Recenzie, testy a porovnania

92,1 % Celkové hodnotenie

Nejlepší pomer cena/výkon v kategorii Ručné naparovače

Klady

  • Špicatý tvar
  • Vysoký parný výkon
  • Nízka hmotnosť
  • Dlhý prívodný kábel
  • Priaznivá cena

Zápory

  • Priemerný objem nádoby
  • Nie na množstvo bielizne
60 € Orientačná cena

Lauben Handheld Steam Iron 1950BC je ručný naparovač odevov, ktorý zaujme veľmi dobrým pomerom ceny a výkonu. Zďaleka totiž nejde o najdrahšie zariadenie na trhu, no hodnoty niektorých dôležitých parametrov má na veľmi dobrej úrovni.

Základná charakteristika

Ručný naparovač odevov Lauben Handheld Steam Iron 1950BC nájde využitie predovšetkým v domácnostiach a na cestách. Má kompaktnú konštrukciu, ktorá je koniec-koncov pre ručné naparovače typická, takže nie je problém si ho pribaliť napríklad na služobnú cestu alebo na dovolenku. Na prvý pohľad vás môže zaujať atypicky tvarovaná žehliaca doska v tvare špičky, ktorá má tú výhodu, že sa s ňou ľahko dostanete aj do záhybov či priestorov medzi gombíkmi.

S ohľadom na priaznivú cenu musíme vyzdvihnúť aj to, že má naparovač nadpriemerný parný výkon, takže možno očakávať dobrú efektivitu pri žehlení. Veľmi dobre si tento model vedie aj čo sa týka rýchlosti nahriatia – pripravený na prevádzku je už za 20 sekúnd, čo je jedna z najlepších hodnôt v našom porovnaní aj na trhu všeobecne. V rámci užívateľského komfortu musíme vyzdvihnúť aj nízku hmotnosť a dlhý prívodný kábel, čo sú parametre dôležité pre jednoduchú manipuláciu so zariadením.

Prednosťou je tiež možnosť vertikálneho aj horizontálneho naparovania, čo mnoho lacnejších naparovačov neponúka. Je však potrebné podotknúť, že v prípade horizontálneho použitia je k dispozícii iba žehlenie na sucho bez pary, čo predchádza poškodeniu odevu kvapkajúcou vodou. Kladné body si od nás naparovač vyslúžil aj za kefy slúžiace na odstránenie nečistôt a žmolkov, a teplovzdorný dustbag, v ktorom môžete prístroj skladovať.

Parameter Tento produkt
Výrobce

Lauben

Typ

Ručný

Príkon (W)

1 950

Parný ráz/výkon (g/min)

30

Materiál žehliacej plochy

Keramika

Kapacita nádoby (ml)

170

Doba nahrievania prístroja (s)

20

Hmotnosť (kg)

1,15

Dĺžka prívodného káblu (m)

3

Hodnotenie ďalších odborníkov a používateľov

V čase písania tejto recenzie (november 2023) získava ručný naparovač Lauben množstvo pozitívnych užívateľských ohlasov, čo svedčí o veľkej miere spokojnosti. Len na portáli Heureka je celkový priemer všetkých hodnotení krásnych 96 %, čo je vynikajúca hodnota. Užívatelia na prístroji najviac chvália jeho praktické využitie na všetky typy tkanín vrátane tých citlivých a rýchle nahriatie, ktorým niekoľkonásobne prekonáva bežné naparovacie žehličky.

Kladné hodnotenie si naparovač vyslúžil aj za svoj praktický tvar, vďaka ktorému je možné ľahko žehliť aj zložitejšie odevy a rôzne záhyby. Nájde sa aj niekoľko negatívnych komentárov, a to prevažne ohľadom menšej nádržky na vodu a toho, že je v prípade hrubších textílií potrebné na odev pritlačiť, aby ste dosiahli uspokojivé výsledky a dokonalé vyžehlenie. Napriek pár negatívnym ohlasom musíme vyzdvihnúť nízku mieru reklamovanosti, čo vypovedá o spoľahlivosti tohto naparovača.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Za hlavnú výhodu tohto naparovača považujeme veľmi dobré hodnoty dôležitých parametrov v kombinácii s priaznivou cenou. Môžeme tak povedať, že sa jedná o výrobok s veľmi dobrým pomerom ceny a výkonu, do ktorého sa oplatí investovať. Zaujme svojou atypickou žehliacou plochou, ktorá sa špicatým tvarom odlišuje od väčšiny konkurencie. Vďaka tomuto spracovaniu ľahšie vyžehlíte aj zložitejšie kusy odevov alebo priestory medzi gombíkmi. Naparovač sa môže pochváliť aj rýchlym nahriatím do 20 sekúnd, čo je jedna z najlepších hodnôt na trhu.

Výhodou je aj nízka hmotnosť a dlhý prívodný kábel, čo sú parametre dôležité pre jednoduché použitie a manipuláciu. Vyzdvihnúť musíme tiež možnosť vertikálneho aj horizontálneho naparovania, čo sa hodí vo chvíľach, kedy nemáte odevy kam zavesiť. S ohľadom na konkurenciu má však menší objem nádržky na vodu, nevydrží teda tak dlho v prevádzke ako iné modely a pri dlhšej dobe používania bude nutné nádobku zase doplniť.

Porovnanie s alternatívami

Ak hľadáte alternatívu k naparovaču odevov Lauben Handheld Steam Iron 1950BC a trváte na nízkej obstarávacej cene, potom za zváženie stojí napríklad model Sencor SSI 0860GD. Tento naparovač od značky Sencor zoženiete za menej ako 40 € a pritom sa jedná o pomerne kvalitný prístroj vhodný pre nenáročných užívateľov. Pýši sa veľmi rýchlym nahriatím, keďže je na prevádzku pripravený už do 25 sekúnd, čo je jedna z najlepších hodnôt. Navyše má pomerne nízku hmotnosť a veľkú nádržku na vodu. Je však potrebné počítať s nižším parným výkonom, takže vám naparovanie niektorých odevov môže trvať dlhšie.

Záverečné zhrnutie

Ručný naparovač Lauben Handheld Steam Iron 1950BC zaujme svojím tvarom a naparovacou doskou tvarovanou do špičky. Vďaka tomu si dobre poradí aj so zložitejšími kusmi odevov, takže nie je problém vyžehliť úzke záhyby, goliere alebo oblasti medzi gombíkmi. Za výhodu tu považujeme veľmi rýchle nahriatie do 25 sekúnd, čo je jedna z najlepších hodnôt v našom porovnaní. Prednosťou je aj dlhý prívodný kábel a nízka hmotnosť, čo zaručuje, že sa vám bude s naparovačom dobre manipulovať, a to aj pri dlhšej dobe používania.

Je potrebné podotknúť, že má tiež veľmi konkurenčný parný výkon, ktorého hodnota je porovnateľná aj s drahšími modelmi. Navyše prístroju nechýba rad príslušenstva a praktické funkcie, napríklad v podobe suchého naparovania, pri ktorom môžete žehliť horizontálne bez vypúšťania pary. Vďaka tomu sú vaše odevy v tejto polohe chránené pred nechceným únikom vody zo zariadenia. Praktické je tiež automatické vypnutie po 8 minútach, ktoré pri väčšine konkurencie nenájdete.

60 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Lauben Handheld Steam Iron 1950BC | Hodnotenie: 92,1 %
Iva Koňaříková
Iva už niekoľko rokov testuje spotrebiče do domácnosti a v jej hľadáčiku tak nechýbajú ani naparovače odevov. Vďaka nazbieraným skúsenostiam vám preto dokáže poradiť, ako sa vyznať v množstve parametrov a ktoré z nich sú tie najdôležitejšie pre správny výber.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Lauben Handheld Steam Iron 1950BC

Lauben Handheld Steam Iron 1950BC

60 € Orientačná cena