Menu

Recenzia a test Lavor Ashley Freddy

Výborné Celkové hodnotenie

Všestranné využitie v kategorii Vysávače na popol

Klady

  • Všestranné použitie
  • Suché aj mokré vysávanie
  • Vhodný na popol do 40 °C
  • Dobrý výkon
  • Objemná nádoba na odpad

Zápory

  • Vyššia cena
  • Vyššia hlučnosť
  • Niektoré komponenty horšie
  • Kábel sa nenamotáva sám
130 € Orientačná cena

Vysávač na popol Lavor Ashley Freddy patrí k najlepším zariadeniam tohto typu na trhu. Na rozdiel od mnohých ďalších podobných produktov, a to vrátane tých najlepšie hodnotených, umožňuje napríklad mokré aj suché vysávanie. Ponúka aj mnoho ďalších zaujímavých funkcií, vďaka čomu má naozaj všestranné využitie. Podpisuje sa to však aj na vyššej cene.

Základné charakteristiky

Lavor Ashley Freddy disponuje 1 000 W motorom, takže z hľadiska sacieho výkonu nejde o najlepší vysávač na trhu, a to ani zďaleka. Na druhú stranu je to na popol a ďalšie nečistoty úplne dostačujúce. Okrem vyššie spomínaného mokrého a suchého vysávania sa vďaka kovovej hadici a ochrane filtra hodí aj na popol a sadze s teplotou do 40 °C. S upratovaním teda nemusíte čakať, kým bude odpad po použití krbu, kotla či grilu úplne studený.

Tento vysávač na popol je opatrený objemnou 20 l nádobou a kvalitným HEPA filtrom, ktorý zachytáva aj veľmi jemné častice a po vysávaní ho stačí prefúknuť kompresorom či umyť vodou. Počas vysávania však jednotlivé filtre nie je potrebné čistiť, pretože je možné využiť samočistiaci oklep. Musíme však doplniť, že niektorými svojimi vlastnosťami nepoteší. Jedná sa predovšetkým o horšiu kvalitu spracovania niektorých častí, čo je v danej cenovej kategórii dosť zvláštne.

Parameter Tento produkt
Motor

Áno

Príkon (W)

1 000

Objem nádoby (l)

20

Dĺžka hadice (cm)

100

Hmotnosť (kg)

6

Fukár

Nie

Horúci popol

Áno

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Jednotliví používatelia hodnotia vysávač Lavor Ashley Freddy veľmi kladne. Oceňovaný je jeho výkon aj všestranné využitie (doma, v garáži či okolo domu). Kladne hodnotená je aj spoľahlivá ochrana filtrov, ako aj tlačidlo na čistenie filtra počas chodu. Spomínané sú aj kolieska, možnosť vysávania tekutín či horúceho popola. Negatívne recenzie sa týkajú horšieho spracovania niektorých častí, ale aj vyššej hlučnosti, ktorá je podľa niektorých až nepríjemná.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Lavor Ashley Freddy je vysávač na popol s dobrým výkonom, ktorý zaujme predovšetkým všestranným využitím, pretože ho je možné použiť nielen v interiéri, ale aj pri upratovaní auta alebo v okolí domu. Umožňuje mokré a suché vysávanie a pri upratovaní popola nemusíte čakať, kým úplne vychladne. Za negatívum je možné považovať horšie spracovanie niektorých častí, až príliš hlasnú prevádzku alebo to, že sa kábel nenamotáva sám, čo môže byť problém pri skladovaní.

Porovnanie s alternatívami

V súčasnosti si môžete zaobstarať hneď niekoľko vysávačov na popol od talianskeho výrobcu Lavor. Patrí medzi ne Ashley 1000 Premium alebo Ashley Kombo. Predovšetkým druhé zariadenie (hoci stojí okolo 160 €) je taktiež vhodné na výkonné vysávanie prachu, vody a popola a navyše disponuje naozaj objemnou nádobou na odpad (28 l). Ak sa zameriame na iné značky, zaujímavou alternatívou s mokrým vysávaním môže byť YATO YT-85700.

Záverečné zhrnutie

Vysávač na popol Lavor Ashley Freddy môžete v rámci domácnosti využiť nielen na efektívne vysávanie popola (a to aj teplého), ale aj na celkové upratovanie. Umožňuje totiž mokré a suché vysávanie a vďaka veľmi dobrému výkonu, kvalitným filtrom a objemnej nádobe na odpad pracuje veľmi dobre. Vyššia cena je nevýhodou iba vzhľadom na niektoré menej kvalitné komponenty, celkovo však ide o kvalitné zariadenie.

130 € Orientačná cena
Autor: Petr Šindelář | Dátum: | Produkt: Lavor Ashley Freddy | Hodnotenie: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je skúsený redaktor, ktorý sa písaním zaoberá už viac ako 14 rokov. Vďaka svojim skúsenostiam sa teda venuje porovnávaniu produktov z rôznych oblastí ľudskej činnosti. V rámci vysávačov na popol sa zameral na všetky dôležité parametre. Poradí vám teda, akú kapacitu vysávača zvoliť a prečo je dôležité si rozmyslieť, či budete popol vysávať ešte horúci, alebo až studený.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Lavor Ashley Freddy

Lavor Ashley Freddy

130 € Orientačná cena