Menu

Recenzia a porovnanie Leader Fox Barnet dámsky 2021

81,5 % Celkové hodnotenie

Cena/výkon - dámsky v kategorii Krosové elektrobicykle

Klady

  • Hydraulické kotúčové brzdy
  • LCD displej
  • 5 režimov asistencie

Zápory

  • Priemerný dojazd iba 70 km
  • Vyššia hmotnosť
  • Malá ponuka prevodov
1 500 € Orientačná cena

Základné parametre

Krosový elektrobicykel modelového radu Barnet z roku 2021 od značky Leader Fox je určený pre ženy a patrí do strednej cenovej kategórie. Jeho nosnosť dosahuje klasických 120 kilogramov, rovnako ako pri väčšine elektrických bicyklov na trhu. Štandardu sa nijako nevymyká ani výška ráfika kolies, tá je v tomto prípade 28″. Model sa vyrába v troch rôznych veľkostiach rámu, každý si teda vyberie ten optimálny pre svoju postavu.

Elektrobicykle sa väčšinou líšia primárne výkonom motora a kapacitou batérie. Dámsky model Barnet prejde na jedno nabitie maximálne 110 kilometrov, radšej ale počítajte s priemernou dojazdovou vzdialenosťou 70 km. Vždy samozrejme záleží na štýle jazdy, váhe jazdca, teréne a ďalších aspektoch, ktoré môžu celkový dojazd výrazne ovplyvniť. Kapacita batérie 522 Wh je síce slušná, v našom porovnaní sa však radí skôr k priemeru. V dnešnej dobe na trhu nájdete už aj bicykle s maximálnym dojazdom 200 km, za tie si ale musíte výrazne priplatiť. Čo sa týka výkonu motora, maximálna hodnota je 350 W. V základe však musíte počítať so zákonným obmedzením na 250 W. Vyšší výkon je možné využívať iba mimo oficiálnych ciest.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Značka

Leader Fox

Určenie

Dámsky

Nosnosť (kg)

120

Výška ráfika kolies (palce)

28"

Výška rámu (palce)

16,5",18",20"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlica

Áno

Maximálny dojazd (km)

110

Priemerný dojazd (km)

70

Umiestnenie batérie

Rámová

Kapacita batérie (Wh)

522

Umiestnenie pohonu

Zadný

Maximálny výkon (W)

350

Brzdy

Hydraulické kotúčové

Vybavenie a hmotnosť

Čo sa týka hmotnosti, medzi elektrobicyklami vo všeobecnosti nebývajú veľmi veľké rozdiely. Väčšinou sa musíte skrátka zmieriť s tým, že elektrický bicykel bude mať automaticky vysokú hmotnosť (pokiaľ sa práve nejedná o karbónový model z najvyššej cenovej kategórie). Model Barnet váži 26 kilogramov, v rámci nášho porovnania sa tak radí skôr k ťažším bicyklom. Aj z toho dôvodu oceňujeme prítomnosť stojanu, ktorý vám aspoň čiastočne uľahčí manipuláciu. Svetlá, nosič a blatníky v základe nenájdete, to ale býva pri krosových bicykloch bežné.

Tento elektrobicykel je vybavený pastorkom a prehadzovačkou so siedmimi stupňami, čo nie je veľa, pri lepších elektrobicykloch totiž nájdete aj 12 prevodov. Pri jazde môžete vybrať z piatich rôznych režimov asistencie podľa toho, ako veľkú pomoc práve potrebujete. Nechýba ani režim WALK pre ľahké tlačenie bicykla. Zvolený režim aj aktuálnu rýchlosť môžete sledovať na čiernobielom LCD displeji.

Tabuľka zobrazuje prehľad vybavenia a hmotnosti

Parameter Tento produkt
Zvýšenie výkonu

Áno

Prevody

1x7

Režimy asistencie

5

WALK assistant

Áno

Svetlá

Nie

Nosič

Nie

Blatníky

Nie

Stojan

Áno

Hmotnosť (kg)

26

Recenzia motora a názor expertov

Elektrobicykel Leader Fox Barnet poháňa nábojový motor umiestnený v zadnej časti. Pri výbere elektrobicykla sa často stretnete s názorom, že tie najlepšie majú stredné umiestnenie pohonu a všetko ostatné je zle. Toto tvrdenie však úplne neplatí a aj zadné nábojové motory majú svoje nesporné výhody. Napríklad vás počas jazdy nebudú nijako brzdiť vo chvíli, keď práve nešliapete, čo býva pri stredových motoroch pomerne časté. Nábojový elektromotor značky Bafang totiž disponuje voľnobehom a je teda vhodný aj pre cyklistov, ktorí chcú bicykel občas využívať aj bez asistencie.

Klady a zápory

Ak porovnáme dámsky bicykel Leader Fox Barnet s ostatnými modelmi v našom výbere, jeho výhoda spočíva hlavne v nižšej obstarávacej cene. Od tej sa však odvíjajú aj niektoré vlastnosti, ktorými sa drahým elektrobicyklom skrátka nemôže vyrovnať. Na mysli máme napríklad trochu kratší priemerný dojazd a nižší maximálny výkon motora. Na druhú stranu mu nechýba LCD displej, 5 režimov asistencie a cenovo dostupnejší torzný snímač, ktorý podľa intenzity šliapania upravuje intenzitu asistencie.

Záver

Napriek tomu, že Leader Fox Barnet ponúkne o niečo kratšiu dojazdovú vzdialenosť ako vyššie modelové rady, stále má pomerne slušnú kapacitu batérie a priemerný dojazd 70 kilometrov bude mnohým stačiť. Čo sa týka výkonu motora, ten je u nás tak či tak zákonom obmedzený na 250 W, takže tu výkonnejšie elektrobicykle častokrát ani poriadne nevyužijete. Tento model skrátka vychádza veľmi dobre v pomere ceny a výkonu. Pokiaľ teda nemáte prehnane vysoké nároky a hľadáte dobrý elektrobicykel za prijateľnú cenu, určite vám ho môžeme odporučiť.

Vyšší dojazd aj výkon ponúkne napríklad dámsky krosový elektrobicykel Crussis e-Cross 9.6 dámske 2021, za ten si už ale výrazne priplatíte.

1 500 € Orientačná cena
Autor: Nikola Engelmann | Dátum: | Produkt: Leader Fox Barnet dámsky 2021 | Hodnotenie: 81,5 %
Nikola Engelmann
Nikola je redaktorka, ktorá sa venuje technológiám a tiež finančným témam. V rámci svojej práce copywritera sa už niekoľkokrát venovala témam spojeným s elektrobicyklami. Prehľad tak má nielen v jednotlivých parametroch elektrobicyklov, ako je výkon motora, kapacita batérie či výbava elektrobicykla, ale aj v ich výbere podľa účelu či typu terénu.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Leader Fox Barnet dámsky 2021

Leader Fox Barnet dámsky 2021

1 500 € Orientačná cena