Menu

Recenzia a porovnanie Leader Fox Park City 2020

83,9 % Celkové hodnotenie

Cena/výkon - dámsky v kategorii Mestské elektrobicykle

Klady

  • USB konektor
  • Všetky dôležité prvky výbavy
  • Pomer ceny a výkonu

Zápory

  • Trochu vyššia hmotnosť
  • Zadné umiestnenie pohonu a batérie
  • Kotúčové brzdy
1 000 € Orientačná cena

Základné parametre

Pokiaľ sa zameriame na základné parametre, Leader Fox Park City 2020 sa drží hodnôt, ktoré sú medzi mestskými elektrobicyklami pomerne bežné. Nosnosť 120 kg, priemerný dojazd 80 km a maximálny dojazd 120 km sú hodnoty, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani oveľa drahšie modely. Pri výbere výšky ráfika a rámu máte dostatok možností, na trhu je totiž dostupných viac variantov.

Čo sa týka konštrukčného riešenia, batéria je umiestnená na nosiči, čo zlepšuje možnosti manipulácie. Toto riešenie je často možné nájsť práve pri mestských bicykloch. Zadný pohon zaručí, že predné koleso nebude prešmykovať a napomáha lepšiemu prenosu krútiaceho momentu. Miernou nevýhodou však zostáva, že takéto umiestnenie motora môže viesť k rýchlejšiemu opotrebovaniu zadnej pneumatiky. Ideálom by bolo stredové umiestnenie motora. Vďaka výkonu 350 W si môžete užiť aj offroad režim. Kotúčové brzdy síce nie sú hydraulické, ale pri jazde po meste budú stačiť.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Značka

Leader Fox

Určenie

Dámsky

Nosnosť (kg)

120

Výška ráfika kolies (palce)

16,5", 18" 20", 28"

Výška rámu (palce)

16,5", 18", 20"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlica

Áno

Maximálny dojazd (km)

120

Priemerný dojazd (km)

80

Umiestnenie batérie

Nosičová

Kapacita batérie (Wh)

576

Umiestnenie pohonu

Zadný

Maximálny výkon (W)

350

Brzdy

Kotúčové

Vybavenie a hmotnosť

Čo sa týka vybavenia, taktiež nenájdeme nič, čím by tento elektrobicykel vyčnieval zo svojej kategórie. Ponúkne štandardných 5 režimov asistencie a 7 prevodov, samozrejmosťou je aj režim WALK, ktorý využijete pri tlačení bicykla do strmého kopca. Ako väčšina mestských bicyklov na trhu, aj tento je vybavený svetlami, nosičom, blatníkmi aj stojanom. Výhodou je aj USB konektor, vďaka ktorému si počas jazdy môžete dobíjať telefón (alebo inú malú elektroniku). Hmotnosť 25 kg sa šplhá skôr k hornej hranici, rozhodne ju však zásadným spôsobom neprekračuje.

Tabuľka zobrazuje prehľad vybavenia a hmotnosti

Parameter Tento produkt
Zvýšenie výkonu

Áno

Prevody

1x7

Režimy asistencie

5

WALK assistant

Áno

Svetlá

Áno

Nosič

Áno

Blatníky

Áno

Stojan

Áno

Hmotnosť (kg)

25

Záver

Dámsky elektrobicykel Leader Fox Park City 2020 patrí k modelom, ktoré ponúknu dobrú kvalitu za nie príliš vysokú cenu. Vo väčšine parametrov sa radí k priemeru. Poteší vás USB konektor na nabíjanie telefónu a 350 W výkon motora, vďaka ktorému si užijete offroad režim. Naopak, za miernu nevýhodu tohto elektrobicykla môžeme považovať kotúčové brzdy a zadné umiestnenie motora. Pri jazde po meste to nepredstavuje žiadny problém, pokiaľ však patríte k dobrodruhom, ktorí nehľadajú iba bicykel do mesta, ale aj do prírody, pravdepodobne skôr oceníte bicykel s hydraulickými brzdami a motorom umiestneným v strednej časti.

1 000 € Orientačná cena
Autor: Nikola Engelmann | Dátum: | Produkt: Leader Fox Park City 2020 | Hodnotenie: 83,9 %
Nikola Engelmann
Nikola je redaktorka, ktorá sa venuje technológiám a tiež finančným témam. V rámci svojej práce copywritera sa už niekoľkokrát venovala témam spojeným s elektrobicyklami. Prehľad tak má nielen v jednotlivých parametroch elektrobicyklov, ako je výkon motora, kapacita batérie či výbava elektrobicykla, ale aj v ich výbere podľa účelu či typu terénu.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Leader Fox Park City 2020

Leader Fox Park City 2020

1 000 € Orientačná cena