Menu

Recenzia a test Lenovo Tab P11 Pro (2. generácia)

Dostupný prémiový model v kategorii Najlepšie tablety

Klady

  • Výborný displej v cenovej relácii
  • Nechýba podpora magnetického stylusu
  • Aktualizácia až po Android 14

Zápory

  • Stylus v balení nenájdete
  • Tablet nepodporuje NFC
400 € Orientačná cena

Hodnotenie dôležitých parametrov

Lenovo Tab P11 Pro druhej generácie patril v decembri 2022 medzi tie vôbec najzaujímavejšie dostupné Android tablety na trhu. Tablet má uhlopriečku 11,2 palcov a radí sa tak medzi stredne veľké zariadenia. Výrobca volil technológiu OLED, ktorá sa pýši výborným zobrazením farieb. Displej využíva rozlíšenie 2 560 x 1 536 pixelov, čo nám dáva výbornú jemnosť 267 pixelov na palec.

Obnovovacia frekvencia je pritom nadštandardných 120 hertzov. Svietivosť kúsok cez 400 nitov je dostatočná pre bežne osvetlené interiéry. Tiež výkon tohto modelu nezaostáva – vývojári v Lenove volili moderný procesor MediaTek Kompanio 1300T, ktorý svojim výkonom predbehol konkurenciu a poradí si aj s náročnejším využitím. Najzaujímavejší je pritom jeho grafický výkon, ktorý zvládne základné, ale aj náročnejšie herné tituly.

Výrobca sa nebál investovať ani do ďalšieho vybavenia, dočkáte sa preto pomerne dobre spracovanej kovovej konštrukcie doplnenej o štvoricu reproduktorov po stranách. Tablet podporuje využitie stylusu, ten k telu uchytíte magneticky. Počítajte ale s tým, že nie je súčasťou balenia.

Parameter Tento produkt
Operačný systém

Android 12

Procesor

Kompanio 1300T

Počet jadier procesora

8

Frekvencia procesora (GHz)

2,6

Jednojadrový výkon podľa Geekbench 5.4

773

Mnohojadrový výkon podľa Geekbench 5.4

2 669

Operačná pamäť (RAM)

8

Veľkosť úložiska (GB)

256

SD karta

Max. 1 024 GB

Technológia displeja

OLED

Uhlopriečka (")

11,2

Rozlíšenie displeja (px)

2 560 x 1 536

Jemnosť displeja

267

Kapacita batérie

8 200

Výdrž batérie podľa výrobcu

14

Rozlíšenie fotoaparátu (Mpx)

13

Pripojenie

USB-C

Jack 3,5 mm

Nie

SIM karta

Nie

Navigačné systémy

GPS, Glonass

NFC

Nie

Názory ďalších expertov

Zahraniční odborníci hodnotia tento tablet súhrne veľmi kladne, dostáva v ich recenziách spravidla vysoké známky. Z ich pohľadu je to tak najmä vďaka kvalitnému displeju, solídnym stereo reproduktorom, výbornému výkonu v cenovej hladine a atraktívnemu dizajnu. Za podpriemerné naopak označujú schopnosti fotoaparátov a niektorí spomínajú aj vyššiu hmotnosť. Tá ale vcelku zodpovedá konkurencii.

Hlavné klady a zápory

Z nášho pohľadu patrí medzi najväčšie prednosti tohto tabletu najmä osadený OLED displej s vysokým rozlíšením aj obnovovacou frekvenciou. Počítajte však s tým, že aj keď je v mnohom obrazovka skôr prémiová, svietivosť nedosahuje hodnoty, akými sa pýšia najdrahšie modely na trhu. Tablet podporuje aj magnetický stylus, ktorý však nie je súčasťou balenia. Výrobca na rozdiel od minulosti sľubuje aktualizácie systému až na Android 14. Pri modeli Lenovo Tab P11 Pro 2. generácie sa nedočkáte NFC.

Porovnanie s alternatívami

Ako zaujímavá alternatíva s nižšou cenou sa ponúka Xiaomi Redmi Pad. V porovnaní s recenzovaným Lenovom ponúkne o niečo nižší výkon, obnovovaciu frekvenciu 90 hertzov namiesto 120 a trochu nižšie rozlíšenie displeja. Nedočkáte sa ani navigačných systémov. Na druhú stranu nie sú rozdiely natoľko markantné, že by ste si nevyhnutne museli priplatiť za Lenovo Tab P11 Pro. Ak hľadáte kvalitný tablet na prehliadanie internetu, sledovanie videí a komunikáciu v online priestore, Xiaomi Redmi Pad je úplne dostatočný.

Záverečné hodnotenie

Lenovo Tab P11 Pro 2. generácia je zaujímavým riešením pre užívateľov, ktorí hľadajú výkonný tablet, ale nechcú investovať viac, než okolo 400 €. Zariadenie si poradí so základnými úkonmi, zvládne ale aj multitasking a stredne náročné hry. Na rozdiel od predchádzajúcich generácií sľúbilo Lenovo tentoraz aj podporu nasledujúcich 2 verzií Androidu (až Android 14) a 3 roky bezpečnostných záplat. Ak hľadáte lacnejší, ale stále dobre vybavený model, pozrite sa aj na Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB.

400 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Lenovo Tab P11 Pro (2. generácia)
Jakub Gulec
Jakub je v našej redakcii technickým guru a nikto si nekúpi tablet, mobil či počítač bez toho, aby sa s ním poradil. Pokiaľ mu pri obede nakuknete cez rameno, pravdepodobne číta článok venujúci sa novým technológiám. Okrem tabletov a elektroniky má v starostlivosti aj náradie a záhradnú techniku.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Lenovo Tab P11 Pro (2. generácia)

Lenovo Tab P11 Pro (2. generácia)

400 € Orientačná cena