Menu

LG GBP62PZNBC – Recenzie, testy a porovnania

94,3 % Celkové hodnotenie

Víťaz testu 2024 v kategorii Chladničky

Jednotlivá hodnocení

 • 8,2/10
  Hodnotenie mrazenia a akumulácie
 • 9,8/10
  Hodnotenie hlučnosti
 • 10/10
  Hodnotenie spotreby
 • 10/10
  Hodnotenie vybavenia a funkcií

Klady

 • Nízka spotreba
 • Minimalistický dizajn
 • Produkt roka 2022
 • Bohatá výbava
 • 10-ročná záruka na kompresor

Zápory

 • Nemá držiak na fľaše
 • Kratšia akumulačná doba
780 € Orientačná cena

LG GBP62PZNBC je voľne stojaca kombinovaná chladnička, ktorá ponúka vynikajúcu kombináciu optimálneho úžitkového objemu, pokročilých technológií a nízkej spotreby energie.

Základná charakteristika

Voľne stojaca kombinovaná chladnička LG GBP62PZNBC vyniká mnohými parametrami na veľmi dobrej úrovni a pritom spadá do užívateľsky najprívetivejšej cenovej kategórie a ponúka nízku spotrebu energie. V rámci úžitkového objemu ponúka úctyhodnú kapacitu 384 litrov, s ktorou sa v čase písania tejto recenzie (február 2024) radí k najväčším modelom v rámci nášho porovnania. V chladiacej časti ponúka objem 277 litrov, takže chladnička bez problémov pojme zásoby potravín aj väčšej rodiny. V mraziacej časti potom ponúka objem 107 litrov, čo je tiež nadpriemerná hodnota.

Aj napriek veľkému objemu si však chladnička zachováva štandardné rozmery, je teda ideálna pre tých užívateľov, ktorí radi skladujú väčšie množstvo potravín, ale cez finančné či priestorové možnosti si nemôžu dovoliť americkú chladničku. S umiestnením chladničky si nemusíte robiť starosti ani v rámci prevádzkovej teploty, tento model totiž spadá do klasických klimatických tried SN až T, a prevádzka je teda možná pri teplotách medzi 10 a 43 °C. Mraznička sa nachádza tradične v spodnej časti a je vybavená 3 zásuvkami. Jedna zo zásuviek pritom patrí do kategórie Big Box, takže v nej jednoducho uskladníte aj veľkoobjemové potraviny.

Mraziaci výkon s hodnotou 10 kg za deň ale zodpovedá iba priemeru. Negatívne hodnotíme podpriemernú akumulačnú dobu, pri výpadku prúdu chladný vzduch vo vnútri spotrebiča udrží len po dobu 9 hodín – najpokročilejšie spotrebiče pritom dosahujú hodnotu až 20 hodín. Mraziaca zóna je však 4 hviezdičková a mrazí až na -24 ° C, môžete v nej teda potraviny skladovať aj dlhodobo.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Typ chladničky

Voľne stojaca

90 % Voľne stojaca, 10 % Voľne stojace
Výrobca

LG

Objem chladničky (l)

277

257,30
Objem mrazničky (l)

107

109,60
Umiestnenie mrazničky

Dole

100 % Dole
Energetická trieda (A-G)

B

50 % C, 20 % E, 20 % D, 10 % B
Spotreba elektriny kWh/rok

137

192,70
Ročné náklady na elektrinu pri 0,23 €/kWh (2024)

32

44,30
Hlučnosť (dB)

35

80 % 35, 10 % 36, 10 % 37
Trieda hlučnosti

B

80 % B, 20 % C
Akumulačná doba (hod)

9

13,40
Mraziaci výkon (kg/24h)

10

9,30
Výkon mrazenia

**** (-24°C)

100 % **** (-24°C)
Klimatická trieda

SN-T (+10 až 43°C)

100 % SN-T (+10 až 43°C)

Vybavenie a funkcie

Chladnička LG ponúka množstvo špeciálnych technológií a funkcií, vďaka ktorým dosahuje lepšie výsledky chladenia a zaručuje dlhšiu čerstvosť potravín. Ide samozrejme o beznámrazový model, ktorý je vybavený invertorovým motorom, ktorý dnes stále nie je samozrejmosťou, hoci sa podieľa na úspornej prevádzke, dlhšej životnosti spotrebiča aj tichom chode, ktorým táto chladnička vyniká. Lineárny invertorový kompresor LG navyše udržuje stálu teplotu v chladničke, čím zaisťuje spomínanú dlhšiu čerstvosť potravín, ktorú hodnotíme veľmi pozitívne.

Na dlhšej čerstvosti sa napokon podieľa aj presná oddelená regulácia teploty, antibakteriálna ochrana tesnenia alebo technológia DoorCooling+, pomocou ktorej dochádza v chladničke k rýchlejšiemu (až o 32 %) a rovnomernejšiemu schladeniu. Za výhodu v rámci vybavenia považujeme aj priehradku FRESHConverter s nastaviteľnou teplotou v troch stupňoch (mäso, ryby alebo zelenina), rovnako ako variabilný vnútorný priestor zahŕňajúci 3 police z tvrdeného skla a držiak na vajíčka.

Zaujímavosťou je inteligentná diagnostika Smart Diagnosis, ktorá vám bude nápomocná pri riešení akýchkoľvek ťažkostí a problémov s chladničkou. Ide o funkciu, ktorou vynikajú práve chladničky LG. Na druhú stranu ale v rámci výbavy negatívne hodnotíme absenciu držiaka na fľaše, ktorým dnes disponujú aj niektoré lacnejšie modely. Za nevýhodu možno považovať aj absenciu konektivity Wi-Fi, kvôli tomu sa chladnička príliš nehodí do inteligentnej domácnosti.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Nenámrazový systém

Áno

100 % Áno
Ventilátor

Áno

100 % Áno
Zameniteľné otváranie

Áno

90 % Áno, 10 % Nie
Displej

Áno

100 % Áno
Antibakteriálna ochrana

Áno

40 % Nie, 30 % Áno, 30 % Neuvedené
Nulová zóna

Áno

80 % Áno, 20 % Nie
Rýchle chladenie

Áno

100 % Áno
Rýchle mrazenie

Áno

100 % Áno
Oddelená regulácia

Áno

100 % Áno
Signalizácia otvorených dverí

Áno

100 % Áno
Invertorový kompresor

Áno

100 % Áno
Predĺžená záruka na kompresor

10 rokov

60 % 10 rokov, 20 % 12 rokov, 10 % Nie, 10 % Neuvedené
Ďalšie funkcie 1

Prázdninový režim

Ďalšie funkcie 2

Priehradka s regulovateľnou teplotou

Ďalšie funkcie 3

LED osvetlenie

Výška (cm)

203

195,04
Šírka (cm)

59,5

70 % 59,5, 20 % 60, 10 % 70
Hĺbka (cm)

67,5

67,03
Hmotnosť (kg)

86

79,30

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Vynikajúce užívateľské hodnotenie je jedným z dôvodov, prečo sme túto chladničku zaradili do nášho porovnania. V čase písania tejto recenzie totiž chladnička na portáli Heureka získava desiatky užívateľských ohlasov. Priemer hodnotenia dosahuje vynikajúcich 96 %. Užívatelia na chladničke chvália skvelý pomer nízkej spotreby energie, úžitkového objemu a tichej prevádzky.

Niektorí kladne hodnotia zvukový signál, ktorý sa rozoznie pri dlhšom otvorení dverí chladničky, iní zase vyzdvihujú špeciálne priehradky či funkciu Fast Freeze pre rýchle schladenie a zmrazenie novo vložených potravín. Nájde sa aj niekoľko negatívnych ohlasov, a to najmä ohľadom výšky chladničky, kvôli ktorej je vrchná polica horšie dostupná pre osoby menšieho vzrastu. Za nevýhodu niektorí považujú aj absenciu držiaka na fľaše, čo negatívne hodnotí aj naša redakcia.

O vysokej miere spokojnosti svedčí aj fakt, že sa chladnička dostala do finále súťaže Produkt roku 2022, ktorá hodnotí produkty na základe užívateľských hodnotení.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Najväčšou výhodou tejto kombinovanej chladničky je určite pomer úžitkového objemu a nízkej spotreby energie. Hoci sa jedná o jednu z najväčších chladničiek v rámci nášho porovnania, môže sa pochváliť veľmi úspornou prevádzkou.

Pri chladničke kladne hodnotíme jej technologickú a funkčnú výbavu, v ktorej nechýba invertorový kompresor udržujúci stálu teplotu v chladničke alebo beznámrazová technológia, ktorá už je dnes bežným štandardom. Za výhodu považujeme technológiu DoorCooling+ pre dlhšiu čerstvosť potravín – v tomto ohľade chladnička LG vyniká.

Zaujímavosťou je aj priehradka FRESHConverter s nastaviteľnou teplotou pre skladovanie mäsa, rýb či zeleniny, rovnako ako inteligentná diagnostika Smart Diagnosis pre riešenie prípadných problémov. Nájdu sa ale aj nejaké negatíva, a to napríklad iba priemerná akumulačná doba. Ani v rámci mraziaceho výkonu na tom tento model nie je najlepšie a záporne hodnotíme aj absenciu držiaka na fľaše, ktorý dnes bežne nájdete aj pri lacnejších chladničkách.

Porovnanie s alternatívami

Ak chcete pred výberom chladničku LG GBP62PZNBC porovnať s vhodnými alternatívami, potom za zváženie stojí aj variant LG GBP32DSKZN, ktorý ponúka porovnateľnú kapacitu v chladiacej aj mraziacej časti. V rámci mraziaceho výkonu a akumulačnej doby je na tom však o niečo lepšie. Na druhú stranu sa ale aj napriek atraktívnemu minimalistickému dizajnu a nižšej cene pri druhom modeli budete musieť zmieriť absenciou regulovateľnej priehradky s nastaviteľnou teplotou, rovnako ako s výrazne vyššou spotrebou energie.

Alternatívne možno ako ďalší variant na zváženie odporučiť chladničku Samsung RB38T676CSA, ktorá ponúka porovnateľný objem. Zaujme však delenou priehradkou Optimal Fresh+, v ktorej môže mať každá zóna inú teplotu. Navyše pri nej nájdete zaujímavosť v podobe Humidity Fresh+ priehradky s nastaviteľnou vlhkosťou, ktorá výborne poslúži na skladovanie čerstvých potravín. Naopak má ale chladnička Samsung vyššiu obstarávaciu cenu, rovnako ako vyššiu spotrebu energie, s ktorou sa teda spájajú vyššie prevádzkové náklady.

Záverečné zhrnutie

LG GBP62PZNBC je kombinovaná voľne stojaca chladnička, ktorá je ideálna pre užívateľov hľadajúcich výhodnú kombináciu optimálneho úžitkového objemu, pokročilých technológií a nízkej spotreby energie. Hoci sa v rámci nášho porovnania zďaleka nejedná o najmenší model, chladnička ponúka veľmi úspornú prevádzku, s ktorou sa v čase písania tejto recenzie (február 2024) radí k najúspornejším modelom.

V rámci výbavy jej nechýba invertorový kompresor s predĺženou zárukou, ktorý sa podieľa na optimalizácii spotreby energie, rovnako ako na tichej prevádzke, ktorou táto chladnička vyniká. Nesmieme zabudnúť ani na veľký a zmysluplne členený vnútorný priestor a zásuvku FRESHConverter s nastaviteľnou teplotou pre ideálne podmienky skladovania mäsa, rýb či zeleniny. Negatívne ale hodnotíme základnú hodnotu akumulačnej doby a absenciu držiaka na fľaše, ktorým dnes bežne disponujú aj niektoré lacnejšie chladničky.

780 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: LG GBP62PZNBC | Hodnotenie: 94,3 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva sa ako redaktorka dlhodobo zaoberá výberom a porovnávaním produktov a do jej repertoáru spadajú aj chladničky. S výberom chladničky má aj vlastné skúsenosti, ktoré pri svojej práci zohľadňuje, avšak okrem toho berie do úvahy aj užívateľské a odborné recenzie a výsledky rôznych testov. Vďaka tomu má dobrý prehľad v ponuke a poradí, ktorý spotrebič je ideálny práve do vašej domácnosti.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia LG GBP62PZNBC

LG GBP62PZNBC

780 € Orientačná cena