Menu

Recenzia a porovnanie LG MH6535GIS

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Jedna z najpredávanejších v kategorii Multifunkčné mikrovlnky

Klady

  • Vysoký výkon mikrovĺn
  • Rovnomernejšie ohrievanie
  • Antibakteriálny povrch

Zápory

  • Chýba horúci vzduch a crisp
  • Hlasný zvukový signál
140 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Multifunkčná mikrovlnka LG MH6535GIS patrí medzi voľne stojace modely s mierne nadpriemerným objemom. Vzhľadom zapadne do modernej kuchyne, vyrába sa totiž v kombinácii čiernej farby a dymového skla. Cenovo ju môžeme zaradiť skôr k lacnejším multifunkčným mikrovlnkám, na druhej strane jej ale chýbajú niektoré obľúbené funkcie. Jedným z hlavných prínosov je technológia Smart Inverter, ktorá sľubuje precíznu reguláciu teploty a napomáha rovnomernému ohrievaniu pokrmov. Výrobca ponúka na jej fungovanie záruku 10 rokov.

Hodnotenie základných parametrov

Mikrovlnná rúra LG ponúkne vnútorný objem 25 l. Táto hodnota bola v našom porovnaní (v novembri 2021) ľahko nadpriemerná a mikrovlnka by tak mala poslúžiť aj náročnejšiemu užívateľovi. Pomerne veľký je aj priemer taniera 29,2 cm. Kladne hodnotíme výkon mikrovĺn 1000 W, vďaka ktorému nebude potrebné na ohriatie pokrmu dlho čakať. Pri tomto procese má rúra príkon 1150 W, ktorý je pomerne nízky, takže prevádzka mikrovlnky nebude príliš nákladná. Pokiaľ sa ale rozhodnete využiť funkciu rýchleho varenia, výkon sa zdvihne až na 1200 W. Príkon počas tejto funkcie výrobca neudáva.

Tento model zaujme moderným vzhľadom, ktorý ešte umocňuje dotykový ovládací panel. Ten je medzi mikrovlnkami skôr vzácny, väčšina disponuje tradičnejšími tlačidlami alebo otočnými ovládačmi. Vo vnútri vás čaká antibakteriálny povrch Easy Clean, ktorý podľa výrobcu zabraňuje zachytávaniu baktérií a dobre sa čistí.

Nadpriemerný objem sa nijako výrazne neodrazil na rozmeroch, mikrovlnku tak môžeme označiť za relatívne kompaktnú. Hmotnosťou dokonca patrí k tým najľahším. Pokiaľ vás zaujímajú konkrétne hodnoty, môžete si ich pozrieť v tabuľke nižšie.

 

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

LG

Spôsob umiestnenia

Voľne stojaca

Objem (l)

25

Priemer taniera (cm)

29,2

Otváranie dvierok

Na stranu (doľava)

Mikrovlnný výkon (W)

1 000

Maximálny výkon (W)

1 200

Ovládanie

Dotykové

Šírka (cm)

47,6

Výška (cm)

27,2

Hĺbka (cm)

38,9

Hmotnosť (kg)

9,9

Farba

Čierna + dymové sklo

Vybavenie a funkcie

Ak sa zameriame na funkcie a možnosti ohrevu, nájdeme tu aj niekoľko vzácnejších možností, no na druhú stranu sa bude potrebné zaobísť bez niekoľkých relatívne bežných. Ako multifunkčný model rúra samozrejme disponuje grilom a funkciou rozmrazovania. Chýba jej ale funkcia crisp obľúbená pri opekaní pečiva, horúci vzduch a parné varenie. To je však výsadou drahších modelov.

Z funkcií, ktoré mikrovlnka LG ponúka, je užitočné napríklad už spomínané rýchle varenie, ktoré vďaka vyššiemu výkonu skráti dobu prípravy jedla. Funkcia „keep warm“ zase dokáže udržať jedlo teplé, pokiaľ má niekto zo stravníkov nečakané oneskorenie. Niekoho môže potešiť aj možnosť výroby domácich jogurtov alebo funkcie simulujúce prácu teplovzdušnej fritézy.

Čo sa týka ovládanie, mikrovlnke nechýba displej s hodinami a časovačom. Rodičov malých detí poteší aj detský zámok, ktorý zabráni jej spusteniu zvedavými ratolesťami. Koniec programu sprevádza zvukový signál, ten je však medzi mikrovlnkami samozrejmosťou. Na rozdiel od väčšiny modelov sa tu však nestretnete s klasickým pípnutím, ale s krátkou melódiou.

Parameter Tento produkt
Gril

Áno

Crisp

Nie

Rozmrazovanie

Áno

Teplovzduch

Nie

Parné varenie

Nie

Displej

Áno

Hodiny

Áno

Detský zámok

Áno

Zvuková signalizácia

Áno

Hodnotenie používateľov

Súčasní majitelia tejto mikrovlnnej rúry najčastejšie chvália jej dizajn, tichú prevádzku a ponuku funkcií. Pozitívne vnímajú aj jej výkon a rovnomernosť ohrevu. Zmiešané reakcie ale vyvoláva netypický zvukový signál vo forme melódie – niekto ju považuje za zaujímavú či vtipnú, niekto zase za otravnú. Pokiaľ ide o výhrady, používatelia by ocenili podsvietené tlačidlá, no inak sú s nákupom spokojní.

Hlavné klady a zápory

Za hlavnú výhodu mikrovlnnej rúry LG považujeme vysoký výkon mikrovĺn a rovnomerný ohrev. Teší nás, že výrobca poskytuje 10-ročnú záruku na technológiu Smart Inverter, ktorá prispieva k rovnomernosti ohrevu. Ďalej môžeme spomenúť moderný dizajn doplnený dotykovým ovládaním a užitočnú funkciou detského zámku. Čistotné duše ocenia antibakteriálny povrch, ktorý sa ľahko čistí.

Na druhej strane však pri tejto rúre musíme spomenúť aj niekoľko nedostatkov. Týkajú sa najmä chýbajúcej funkcie crisp, horúceho vzduchu a parného varenia. Niekomu sa tiež nemusí páčiť melódia po dokončení ohrevu. V oboch prípadoch ide však o individuálne kritériá, ktoré pre veľa užívateľov nemusia byť vôbec dôležité.

Záver

LG MH6535GIS na prvý pohľad pravdepodobne zaujme moderným vzhľadom a dotykovým ovládaním. Patrí medzi multifunkčné mikrovlnky s mierne nadpriemerným objemom aj veľkosťou taniera. Vysoký je aj výkon mikrovĺn, pri funkcii rýchleho varenia je ho možné ešte o niečo zvýšiť. Spomenúť tiež môžeme rovnomernejší ohrev potravín. V kontraste s vysokým výkonom je však mikrovlnka podľa hodnotenia užívateľov pomerne tichá.

Pokiaľ hľadáte funkcie crisp, horúci vzduch alebo parné varenie, tento model vám neposlúži. Aj tak však ponúkne celkom širokú ponuku funkcií – gril, program na pizzu, možnosť výroby jogurtov a ďalšie. Zaujímavosťou je zvukový signál v podobe melódie namiesto obvyklého pípnutia, drobným bonusom je potom detská poistka.

Ak potrebujete mikrovlnnú rúru, ktorá ponúkne aj funkciu crisp, odporúčame vám prečítať si recenziu produktu Whirlpool MCP 349 BL, ktorý zvládne dokonca aj parné varenie. Bude však vyžadovať vyššiu investíciu.

140 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: LG MH6535GIS | Hodnotenie: Veľmi dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má ako redaktorka bohaté skúsenosti s porovnávaním produktov do domácnosti. Zamerala sa aj na mikrovlnné rúry a vďaka tomu, že si v tejto oblasti udržiava neustály prehľad, dokáže porovnať hodnoty s priemerom i aktuálnymi trendmi na trhu a poradí, ktoré modely stoja za zváženie a investíciu. Okrem mikrovlniek má Iva na starosť aj témy z oblasti športu a starostlivosti o zdravie.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia LG MH6535GIS

LG MH6535GIS

140 € Orientačná cena