Menu

Recenzia a test Lionelo Amber 3v1

84,0 % Celkové hodnotenie

Top cena/výkon v kategorii Kočíky trojkombinácie

Klady

  • Nosnosť 22 kg
  • Podložka na prebaľovanie
  • Moskytiéra
  • Pomer ceny a výkonu

Zápory

  • Bez držiaka nápojov
  • Nejde skladať jednou rukou
400 € Orientačná cena

Základné parametre

Lionelo Amber 3v1 patrí ku kočíkom v trojkombinácii a do nášho porovnania sme ho zaradili v marci 2023. Hoci patrí do nižšej až strednej cenovej kategórie, môže sa pochváliť veľmi dobrými vlastnosťami. Výhodou je v prvom rade nosnosť 22 kg, cenovo dostupnejšie modely sa častejšie držia štandardnej nosnosti okolo 15 kg. Kočík má pomerne veľké, nafukovacie kolesá, s ktorými prekonáte aj náročnejší terén. Je ale potrebné dávať pozor, aby nedošlo k ich prepichnutiu.

Počítať môžete s klasickou nožnou brzdou, predné kolieska sú otočné a majú aretáciu – to všetko je štandard. Nechýba ani odpruženie, na rozdiel od niektorých drahších modelov ale nie je nastaviteľné. Kočík sa nedá zložiť jednou rukou, ako niektoré konkurenčné modely, a ani po zložení nestojí samostatne. Ide ale skôr o drobnosti, manipulácia s ním nie je vyložene zložitá.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Lionelo

Nosnosť (kg)

22

Kolesá

Nafukovacie

Zatáčanie predných kolies

Áno

Aretácia predných kolies

Áno

Odpruženie

Áno

Nastaviteľná miera odpruženia

Nie

Brzda

Nožná

Nastaviteľná výška rukoväte

Áno

Skladanie jednou rukou

Nie

Stojí po zložení

Nie

Hlboká vanička

Korbička, na ktorú u kočíka Lionelo narazíte, je pomerne jednoduchá. Nechýba jej klasický rukoväť na prenášanie a má tiež ventilačné otvory na odvetrávanie. Na rozdiel od pokročilejších modelov u nej ale nenájdete napríklad polohovateľný matrac alebo funkciu kolísky. Ide skrátka o dobrý štandard.

Parameter Tento produkt
Držadlo na prenášanie

Áno

Odvetrávanie hlbokej korbičky

Áno

Polohovateľný matrac

Nie

Funkcia kolísky

Nie

Športové sedadlo

Športové korbičky obvykle neponúkajú žiadne extra vychytávky, a kočíky sú tak v tomto ohľade často porovnateľné. Aj tento model umožňuje upevnenie sedátka v aj proti smeru jazdy, polohovanie opierky chrbta i nôh a sklopenie do úplného ľahu, teda obvyklé komfortné funkcie.

Nechýba zabezpečenie vo forme päťbodového pásu a rúčky, na odvetrávanie a vizuálnu kontrolu potom poslúži priezor v strieške. To všetko sú viac-menej štandardné prvky, ako už ale bolo naznačené, od športového sedadla ani nemôžeme požadovať nič moc navyše.

Parameter Tento produkt
Upevnenie v aj proti smeru jazdy

Áno

Nastaviteľná opierka chrbta

Áno

Poloha poležiačky

Áno

Nastaviteľný podnožník

Áno

Bezpečnostný pás

Päťbodový

Bezpečnostná rúčka

Áno

Priezor v strieške

Áno

Odvetrávanie športového sedátka

Áno

Príslušenstvo

Výbava kočíka Lionelo Amber je pomerne slušná. Dostanete nielen klasický nánožník na hlbokú a športovú vaničku a pláštenku, ale aj menej obvyklú moskytiéru, tašku na upevnenie na rukoväť a najmä prebaľovaciu podložku, s ktorou sa vo výbave kočíkov obvykle nestretávame. Oproti konkurencii ale chýba napríklad držiak nápojov.

Parameter Tento produkt
Nákupný košík

Áno

Taška na rukoväť

Áno

Nánožník na hlbokú vaničku

Áno

Nánožník na športovú sedačku

Áno

Pláštenka

Áno

Moskytiéra

Áno

Stojan na hlbokú korbičku

Nie

Držiak nápojov

Nie

Klady a zápory

Pri kočíku Lionelo môžeme pochváliť najmä vysokú nosnosť a slušnú výbavu, vrátane pomerne neobvyklej prebaľovacej podložky. Skvelý je aj pomer ceny a kvality tohto modelu. Niektoré drahšie kočíky síce majú prepracovanejšiu vaničku s polohovateľným matracom, neprepichnuteľné kolesá a iné vychytávky, všeobecne ale na tomto kočíku nenachádzame zásadné nedostatky.

Porovnanie s alternatívami

Ak hľadáte cenovo ešte dostupnejšie riešenie, za zváženie stojí kočík Kinderkraft Juli 3v1. Ten je o slušnú čiastku lacnejší, k čomu sa samozrejme viažu určité ústupky. Oproti modelu Lionelo má nižšiu nosnosť, nie príliš pevnú hlbokú vaničku bez rukoväte na prenášanie a chýba mu prebaľovacia taška. Na druhú stranu ale okrem nízkej ceny poteší aj nízkou hmotnosťou, a bude tak sľubným variantom napríklad na cestovanie.

Záver

Lionelo Amber 3v1 je kočík s vynikajúcim pomerom ceny a výkonu. Hoci sa radí do nižšej až strednej cenovej kategórie, zaujme vysokou nosnosťou 22 kg a slušnou výbavou vrátane prebaľovacej podložky. Celkovo sa drží veľmi dobrých štandardov, ktoré sú obvyklé aj pre drahšie modely (napr. polohovateľnosť, bezpečnostné prvky a i.) a nemajú skôr zaujímavé vychytávky, napríklad polohovateľný matrac v hlbokej korbičke. To vám ponúkne o niečo drahší kočík CAM Dinamico Smart.

400 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Lionelo Amber 3v1 | Hodnotenie: 84,0 %
Eliška Srncová
Eliška v našej redakcii porovnáva a hodnotí produkty už niekoľko rokov, kočíkom, vrátane tých v trojkombinácii, sa potom venuje viac ako tri roky. Pri produktoch určených pre deti sa zameriava predovšetkým na bezpečnosť a komfort a vďaka starostlivému prieskumu vám môže napríklad poradiť, aké bezpečnostné normy je nutné si u kočíkov postrážiť, ako vybrať vhodný model podľa terénu alebo akú výbavu zvoliť pre maximálne pohodlie a jednoduchú manipuláciu. Okrem kočíkov v trojkombinácii má na konte aj výber športových kočíkov aj modelov v dvojkombinácii, zaujímať by vás mohli aj jej výbery autosedačiek či cyklosedačiek.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Lionelo Amber 3v1

Lionelo Amber 3v1

400 € Orientačná cena