Menu

Logitech G733 Lightspeed – Recenzie, testy a porovnania

Výborné Celkové hodnotenie

Zaujalo nás v kategorii Herné slúchadlá

Klady

  • 29 hodín na jedno nabitie
  • Absencia kábla
  • Komfort pri používaní
  • Nízka hmotnosť
  • Efektívne RGB podsvietenie

Zápory

  • Vyššia cena
  • Pre niekoho horší zvuk
  • Nedá sa nabíjať cez kábel
120 € Orientačná cena

Pokiaľ nechcete herné slúchadlá s káblom, ktorý sa môže zamotávať a užívateľa limitovať svojou dĺžkou, ideálnym riešením môžu byť slúchadlá Logitech G733 Lightspeed. Tie zaisťujú bezdrôtový prenos zvuku, pričom na jedno nabitie môžu fungovať až 29 hodín.

Základná charakteristika

Logitech G733 Lightspeed podporujú priestorový zvuk DTS Headphone: X 2.0, ktorý podľa výrobcu prekonáva konfiguráciu 7.1. Zvukový zážitok z hier je možné celkovo považovať za kvalitný, nie všetkým však tieto slúchadlá kvalitou zvuku sedia. V každom prípade sú vybavené mikrofónom, ktorý je dnes pri týchto produktoch štandardom. Nie vždy však prenáša zvuk kvalitne, čo ale pri týchto herných slúchadlách neplatí, a to vďaka filtrom Blue Voice.

Dané slúchadlá disponujú dvojvrstvovou pamäťovou penou, takže sa dobre prispôsobia hlave svojho používateľa a sú veľmi komfortné. Na tom sa podieľa aj možná úprava mäkkého hlavového mosta. Logitech G733 Lightspeed sú navyše zaujímavé aj vizuálne, pričom si ich môžete zaobstarať v rôznych farebných variantoch. Spomenúť zároveň musíme efektívne RGB podsvietenie, pri ktorého používaní sa však skracuje funkčnosť na jedno nabitie na cca 20 hodín.

Parameter Tento produkt
Typ slúchadiel

Uzatvorené

Konštrukcia

Cez uši

Pripojenie

Bezdrôtové

Frekvenčný rozsah (Hz)

20 až 20 000

Konektor

USB

Mikrofón

Áno

Ovládanie hlasitosti

Áno

Aktívne potlačenie okolitého hluku

Nie

Hmotnosť (g)

278

Priestorový zvuk

DTS Headphone: X 2.0

Doba hrania (hod)

29

Dĺžka prívodného kábla (cm)

Nerelevantné

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Herné slúchadlá Logitech G733 Lightspeed sú užívateľmi hodnotené veľmi kladne. Oceňujú nízku hmotnosť a komfortné používanie (aj vďaka látkovým náušníkom), rovnako ako dosah, výdrž batérie a ovládanie. Mnohí užívatelia pozitívne hodnotia aj zvuk, no jeho kvalita nesedí úplne každému. Za negatívum je považovaná aj nemožnosť drôtového nabíjania, rovnako ako vyššia cena. Existujú však aj výrazne drahšie herné slúchadlá.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Logitech G733 Lightspeed vás síce budú stáť cca 120 €, za svoje peniaze však získate kvalitné herné slúchadlá, ktoré vás nebudú limitovať káblom. Pri hraní vás navyše nebudú obmedzovať ani inak, pretože sú ľahké a veľmi komfortné. Potešia tiež možnosťou používať ich 29 hodín na jedno nabitie aj kvalitou zvuku, i keď tá je podľa niektorých používateľov rozporuplná. To platí aj pre bezdrôtové napájanie, ktoré predstavuje jedinú možnosť nabitia.

Porovnanie s alternatívami

Logitech patrí medzi popredných výrobcov herných slúchadiel, takže si môžete zaobstarať rôzne produkty z hernej edície Logitech G. Takmer o polovicu lacnejší je napr. model Logitech G435 Lightspeed, na druhú stranu neumožňuje vytvoriť dojem priestorového zvuku a na jedno nabitie ho možno používať „iba“ 18 hodín. Za veľmi kvalitné herné slúchadlá v totožnej cenovej kategórii je možné považovať Razer BlackShark V2, v tomto prípade však nejde o bezdrôtové zariadenie.

Záverečné zhrnutie

Pokiaľ zháňate kvalitné bezdrôtové slúchadlá na hranie videohier, Logitech G733 Lightspeed aktuálne patrí k najlepším možným riešeniam na trhu. Hoci kvalitou zvuku nevyhovujú úplne každému, pre väčšinu používateľov sú ich zvukové vlastnosti na vysokej úrovni. Navyše sú ľahké, veľmi komfortné, majú kvalitný mikrofón, RGB podsvietenie a na jedno nabitie umožňujú prevádzku až 29 hodín. Ide teda o výborné riešenie pre vášnivých gamerov.

120 € Orientačná cena
Autor: Petr Šindelář | Dátum: | Produkt: Logitech G733 Lightspeed | Hodnotenie: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je skúsený redaktor, ktorý sa hrám venoval už na začiatku 90. rokov, vtedy ešte na Atari 800XE. Čoskoro však prešiel na PC a počas nasledujúcich desaťročí sledoval turbulentný vývoj hardvéru. Pri hraní videohier pochopiteľne používa aj slúchadlá, ktorých v priebehu rokov vyskúšal naozaj veľa. Pri výbere tých najlepších zariadení na trhu preto čerpal z vlastných bohatých skúseností, ale zohľadňoval aj názory ďalších používateľov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Logitech G733 Lightspeed

Logitech G733 Lightspeed

120 € Orientačná cena