Menu

Recenzia a porovnanie Loréal SteamPod 3.0

92,5 % Celkové hodnotenie

TOP produkt v kategorii Parné žehličky na vlasy

Klady

  • Parná funkcia
  • Zabudovaná kefa
  • Dlhý prívodný kábel

Zápory

  • Vysoká cena
  • Nemá displej
  • Vyššia hmotnosť
250 € Orientačná cena

Základné parametre a funkcie

Loréal SteamPod 3.0 je model už tretej generácie parných žehličiek od tejto značky. Na úpravu vlasov využíva patentovanú technológiu vypúšťania pary. Na rozdiel od väčšiny ostatných parných žehličiek funguje na trochu inom princípe a vypúšťa paru miniatúrnymi otvormi. Aj z tohto dôvodu do nej musíte liať výhradne destilovanú vodu. Na naplnenie slúži plastová nádobka, ktorú dostanete v balení. Na jedno naplnenie by mala zvládnuť vyžehliť celkom 192 metrov vlasov, čo bohato vystačí na vyrovnanie celej hlavy aj v prípade hustejších vlasov.

Teplotu je si možné nastaviť podľa potreby, budete však limitovaní výberom z troch možností – 180 °C, 200 °C a 210 °C. V porovnaní s ostatnými modelmi to síce nie je veľa, na čiastočné prispôsobenie typu vlasov to ale stačí. Presnú dobu nahriatia síce výrobca neuvádza, no vzhľadom na naozaj vysoký príkon 158 W sa dá odhadovať, že bude dosť rýchla. Ionizačná funkcia v tomto prípade chýba, pri parných žehličkách ju však považujeme za zbytočnú – para vlasy hydratuje a zaistí aj to, že nebudú elektrizovať.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Povrch žehliacich doštičiek

Keramika

Nastavenie teploty

Áno

Počet stupňov nastavenia teploty

3

Minimálna teplota (°C)

180

Maximálna teplota (°C)

210

Príkon (W)

158

Ionizačná funkcia

Nie

Parná funkcia

Áno

Plávajúce doštičky

Áno

Napustené doštičky

Áno

Dĺžka žehliacich doštičiek (mm)

90

Šírka žehliacich doštičiek (mm)

25

Zaoblené okraje

Áno

Užívateľský komfort

V čase zaradenia do nášho porovnania (september 2021) mala táto žehlička jeden z najdlhších prívodných káblov (až 220 cm). Oceníte ho predovšetkým v prípade, ak nemáte zásuvku priamo pri zrkadle. Kábel je navyše otočný, čo uľahčuje celkovú manipuláciu so žehličkou. Počítajte ale s tým, že má trochu väčšie rozmery a vyššiu hmotnosť a pri dlhšom používaní by to mohlo byť nepríjemné. To je ale problém takmer všetkých parných žehličiek, tieto technológie totiž zvyšujú hmotnosť prístroja.

Žehličke chýba displej, čo je pri taktom drahom produkte pomerne zarážajúce. Aspoň čiastočne ho nahrádzajú svietiace indikátory z vnútornej strany klieští. Pri nahrievaní blikajú, spoznáte tak, či sú doštičky dostatočne nahriate. Teplota by nemala príliš kolísať, to zaisťuje inteligentná kontrola, ktorá prebieha 2x za sekundu. Pri cestovaní oceníte zámok klieští, ten už dnes ale ponúka väčšina modelov.

Parameter Tento produkt
Dĺžka prívodného kábla (cm)

220

Otočný kábel

Áno

Displej

Nie

Indikácia zahriatia

Áno

Uzamknutie nastavenej teploty

Áno

Automatické vypnutie

Áno

Žehlenie mokrých vlasov

Nie

Zámok klieští

Áno

Hodnotenie používateľov

Ohlasy na žehličku Loréal SteamPod 3.0 sme preskúmali veľmi dôkladne, zaujímalo nás totiž, či je takto vysoká cena naozaj opodstatnená. Väčšina používateľov sa zhoduje na tom, že áno. Potvrdzujú, že žehlenie vlasov je oveľa rýchlejšie a jednoduchšie ako s inými modelmi. Chvália tiež to, že zanecháva hladké a lesklé vlasy. Podľa recenzií sa žehlička rýchlo nahrieva a nádobka na vodu je úplne dostačujúca. Niektorí však v recenziách priznávajú, že si museli chvíľu zvykať na trochu vyššiu hmotnosť, ktorá dokáže byť pri dlhšom žehlení nepohodlná.

Hlavné klady a zápory

Hlavná výhoda tejto žehličky na vlasy spočíva v parnej technológii – tá by mala zaistiť vyššiu šetrnosť k vlasom a lepšie výsledky. Paru navyše dávkuje trochu inak než väčšina iných parných žehličiek. Má oveľa menšie „trysky“, vďaka ktorým vám voda v nádržke vydrží dlhšie a celkovo sa s ňou lepšie zaobchádza. Kvôli tomu ale musíte používať výhradne destilovanú vodu, tá klasická by vám mohla miniatúrne otvory po čase upchať. Nevýhodu vidíme predovšetkým v skutočne vysokej obstarávacej cene a trochu vyššej hmotnosti.

Naše hodnotenie a záver

Naozaj kvalitných parných žehličiek na vlasy sa na trhu príliš veľa neobjavuje, no Loréal SteamPod 3.0 medzi nimi vyniká svojou technológiou. Potvrdzujú to predovšetkým ohlasy spokojných používateľov. Na druhú stranu sa musíte zmieriť s vysokou investíciou. Pokiaľ ale trváte na parnej funkcii a ste ochotní si za žehličku na vlasy priplatiť, potom vám ju môžeme odporučiť. Najmä pre milovníkov predchádzajúcich generácií SteamPod žehličiek, bude tento model skutočne príjemným prekvapením. Je totiž ľahší, kompaktnejší a výkonnejší než predchádzajúce modely.

Ak zháňate cenovo dostupnejšiu žehličku a nepotrebujete, aby mala parnú funkciu, potom vám odporúčame prečítať si aj recenziu modelu Bellissima Creativity Color Shine B22 100.

250 € Orientačná cena
Autor: Martina Moresová | Dátum: | Produkt: Loréal SteamPod 3.0 | Hodnotenie: 92,5 %
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, ktorá do porovnania vyhľadáva na webe tie najzaujímavejšie produkty. Prečíta siahodlhé recenzie a komentáre, aby mohla zdôrazniť všetky klady a zápory výrobkov. Snaží sa, aby ste pri nákupe mali všetky potrebné informácie. Žehličky a starostlivosť o vlasy všeobecne patria medzi jej obľúbené témy. S žehličkami a úpravou skôr nepoddajných vlasov má praktické skúsenosti. Dokáže tak poradiť, ktorý typ žehličiek používať na rôzne typy vlasov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Loréal SteamPod 3.0

Loréal SteamPod 3.0

250 € Orientačná cena