Menu

Recenzia a test Magnitudal Quake

83,5 % Celkové hodnotenie

Taktiež nás zaujalo v kategorii Sonické zubné kefky

Klady

  • 4 náhradné hlavice
  • Jednoduché ovládanie
  • Šetrná k zubnej sklovine
  • Dlhá výdrž batérie
  • Cestovné puzdro

Zápory

  • Nemá pokročilejšie funkcie
  • Dlhšia doba nabíjania
  • Nedá sa nabíjať cez USB-C
150 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Elektrická zubná kefka Magnitudal Quake patrí do skupiny sonických typov, čo znamená, že jej hlavica vibruje a pohybuje sa do strán. Tento pohyb je všeobecne považovaný za šetrnejší a býva odporúčaný aj ľuďom s citlivými zubami. Magnitudal Quake dokáže vyvinúť 48 000 kmitov za minútu, čo je jedna z najvyšších hodnôt v našom porovnaní (február 2023). Práve vysoký počet kmitov za minútu zaisťuje vyššiu efektivitu čistenia, čo býva pri kefke jedna z najdôležitejších vlastností.

Podľa výrobcu vydrží kefka na jedno nabitie celý mesiac, čo je veľmi dlhá doba. Musíme ale spomenúť aj pomerne dlhú dobu nabíjania, pretože do plna sa nabije až po 24 hodinách na nabíjačke. Pri kúpe kefky dostanete navyše 4 rôzne náhradné hlavice. Vďaka tomu si môžete vyskúšať, ktorá vám bude sedieť najviac. Ďalšie si potom môžete kúpiť v balení po štyroch, jedna hlavica vychádza na zhruba 5 €, cena sa líši v závislosti od vybraného typu.

Parameter Tento produkt
Počet kmitov (za 1 min)

48 000

Typ napájania

Akumulátor

Výdrž batérie/akumulátora (dni)

30

Časovač

Áno

Režimy čistenia

5

Počet čistiacich hlavíc v balení

4

Cena jednej čistiacej hlavice (€)

5

Tlakový senzor

Nie

Bluetooth

Nie

Názory používateľov a ďalších expertov

Kefka Magnitudal Quake sa teší veľkej popularite a získava stovky kladných recenzií. Užívatelia chvália jednoduchosť používania, dlhú výdrž batérie a oceňujú praktické cestovné puzdro v balení. Negatívne ohlasy sa takmer neobjavujú, niektorí ale občas vytknú spôsob nabíjania, pretože kefka sa nedá nabíjať cez USB-C, čo býva pri ostatných modeloch zvykom. Musíte sa spoľahnúť na klasickú zásuvku a nabíjací stojan. V odbornom dTeste sa Magnitudal Quake umiestnil až za testovanými modelmi od Philips alebo Oral-B, aj napriek tomu však jeho hodnotenie dopadlo veľmi slušne.

Vyobrazenie Konštrukcia elektrickej zubnej kefky Magnitudal Quake

Hlavné klady a zápory

Medzi hlavné výhody kefky Magnitudal Quake patrí vysoký počet kmitov za minútu. Pri čistení si môžete vybrať z 5 rôznych režimov. Spomínaných 48 000 kmitov dosiahne kefka počas najvyššieho režimu, ktorý sa používa v kombinácii s bieliacou zubnou pastou. Ďalšou veľkou výhodou je dlhá výdrž batérie, vďaka ktorej nebudete musieť kefku príliš často nabíjať. Nevýhoda naopak spočíva v dlhej dobe dobíjania a v nemožnosti nabíjania cez (dnes už štandardné) USB-C. To by vám výrazne uľahčilo dobíjanie napríklad počas cestovania.

Porovnanie s alternatívami

V porovnaní s inými elektrickými kefkami v podobnej cenovej kategórii si vo výkone a výdrži batérie vedie Magnitudal Quake veľmi dobre. Na druhú stranu jej chýbajú pokročilejšie funkcie, ktoré nájdeme napríklad TrueLife SonicBrush UV alebo Philips Sonicare DiamondClean HX9911/27. Reč je predovšetkým o tlakovom senzore, ktorý stráži správnu techniku ​​čistenia, a o funkcii Bluetooth, vďaka ktorej sa môžete napojiť na mobilnú aplikáciu. Kefka od Magnitudal ponúkne skrátka iba úplný základ, čo ale ocenia používatelia, ktorí by pokročilé funkcie aj tak nevyužívali a majú radi klasiku.

Naše hodnotenie a záver

Sonická kefka Magnitudal Quake sa vyznačuje jednoduchosťou, vysokým výkonom čistenia a dlhou výdržou batérie. Odporúčame ju užívateľom, ktorí na kefkách neocenia alebo nechcú využívať pokročilejšie funkcie. Bluetooth, prepojenie s mobilnou aplikáciou ani tlakový senzor pri tomto modeli nenájdete, na druhú stranu vás poteší praktickosťou a jednoduchým používaním. Náhradné hlavice kúpite za priemernú cenu, nie sú nijako predražené a budete mať na výber hneď z niekoľkých typov.

Ak predsa len hľadáte modernejšiu elektrickú kefku s väčšou ponukou funkcií, potom by vás mohla zaujať napríklad Philips Sonicare DiamondClean HX9911/27.

150 € Orientačná cena
Autor: Kamila Lorenzová | Dátum: | Produkt: Magnitudal Quake | Hodnotenie: 83,5 %

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Magnitudal Quake

Magnitudal Quake

150 € Orientačná cena