Menu

Recenzia a porovnanie Makita DUR365UPT2

97,3 % Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Akumulátorové krovinorezy

Klady

  • Dva akumulátory s dlhou výdržou
  • Dobrý výkon
  • Nižšia hmotnosť

Zápory

  • Vysoká cena
450 € Orientačná cena

Základné parametre

Krovinorez Makita DUR365UPT2 spadá do kategórie batériovo poháňaných záhradných pomocníkov, pri ktorých v rámci cenových relácií veľmi záleží na tom, či sú dodávané s batériami alebo nie. Tento model dostanete hneď s dvoma akumulátormi, čo výrazne ovplyvňuje práve obstarávacie náklady. Jeho výkon sa pohybuje okolo 0,55 kW, čo je síce v rámci všetkých kategórií málo, ale medzi akumulátorovými prístrojmi skôr nadštandard (apríl 2021). Stroj dosahuje až 6 500 otáčok za minútu. Elektromotor je, ako sme už spomínali, poháňaný Li-Ion batériami (5 Ah), každá má napätie 18 V.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Makita

Výkon (kW)

0,55 kW

Počet otáčok (ot./min)

6 500

Špecifikácia pohonnej jednotky

Batériovo poháňaný elektromotor, 2x18 V, 5 Ah Li-ion

Štartovanie

Elektrické

Parametre kosenia a príslušenstva

Tento model krovinorezu ponúka pomerne široké príslušenstvo, samozrejmosťou je možnosť nainštalovať strunovú hlavu, pokiaľ ide ale o nože, môžete voliť medzi kovovým diskom a plastovými čepeľami. Záber kovového štvorzubého noža je 23 cm, čo je skôr menší priemer, avšak s plastovými čepeľami sa dostanete až na 25,5 cm. Výhodou je manipulácia pomocou riadidiel. Rovnako hmotnosť okolo 4,7 kilogramov je dosť prívetivá, po namontovaní kovového noža ale rastie cez 5 kg. Hriadeľ je z kovu a nie je nastaviteľný. V rámci balenia nájdete aj pohodlný popruh pre jednoduchšie zaobchádzanie.

Parameter Tento produkt
Hmotnosť (kg)

4,7

Držadlo

Riadidlá

Materiál hriadeľa

Kov

Popruh

Áno

Využitie so strunovou hlavou

Áno

Hladina vibrácií na ľavej rukoväti

2,5

Hladina vibrácií na pravej rukoväti

2,5

Názory používateľov a ďalších expertov

Spoločnosť Makita si nesie renomé pomerne kvalitného výrobcu, to napokon podporujú aj recenzie užívateľov smerované k modelu Makita DUR365UPT2. Okrem kvalitného prevedenia je často menovaný aj pomerne solídny výkon a výdrž až 40 minút na jedno nabitie batérie. Užívatelia vidia význam tohto krovinorezu najmä na záhradách rodinných domov. My za veľkú výhodu považujeme aj riadidlá, ktoré nie sú pri elektrických krovinorezoch bežné.

Odborníci označujú tento model za solídny s ohľadom na batériové prevedenie. Samozrejme sa nedokáže porovnávať s benzínovými alebo káblovými variantmi svojim výkonom, ale v limitoch možností batérie prináša užívateľovi všetko, čo len možno očakávať. Kladne je hodnotené aj rýchle nabíjanie, batéria sa nabije do 45 minút.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Pokiaľ sa zameriame na kladné vlastnosti tohto produktu, bude to najmä už vyššie spomínané kvalitné prevedenie, ale aj pomerne nízka hmotnosť a dlhá výdrž batérie. Tá sa síce pohybuje na úrovni 40 minút, na druhú stranu dobitie batérií trvá maximálne 45 minút a od výrobcu je možné dokúpiť ďalšie. Príjemné je osadenie riadidiel s ovládacím panelom.

Negatívne vlastnosti možno vidieť snáď iba vo vysokej cene. Tá sa vyrovná poloprofesionálnym benzínovým krovinorezom.

Záverečné zhrnutie

Akumulátorový krovinorez Makita DUR365UPT2 je opatrený rovno dvoma akumulátormi s dobrou výdržou. Tým sa ale tiež výrazne zvyšuje obstarávacia cena. Elektromotor poháňaný dvoma 18 V batériami má výkon až 0,55 kW. Počet otáčok dosahuje až 6 500 za minútu. Krovinorez môžete osadiť buď kovovým štvorzubým nožom so záberom 23 cm, plastovými čepeľami s celkovým záberom 25,5 cm alebo strunovou hlavou. Jednoduchej manipulácii nahráva popruh priamo v balení, nižšia hmotnosť okolo 5 kg a tiež uchytenie pomocou riadidiel.

Ak hľadáte lacnejší prístroj na batérie, voľbou môže byť napríklad Hecht 1440. Počítajte ale, že ho dostanete bez batérií a nabíjačky, toto príslušenstvo si musíte zaobstarať zvlášť.

450 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Makita DUR365UPT2 | Hodnotenie: 97,3 %
Jakub Gulec
Jakub má v našej redakcii na starosti prevažne technológie. Krovinorezy patria medzi jeho novšie témy, vzhľadom na osobné skúsenosti pri ich používaní a dobré naštudovanie problematiky vám však bez problémov vysvetlí napríklad rozdiel medzi vyžínacím nožom a žacími listami. Okrem záhradného náčinia sa venuje aj televíziám, fotoaparátom a inej elektronike.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Makita DUR365UPT2

Makita DUR365UPT2

450 € Orientačná cena