Menu

Makita RT0702CX2J – Recenzie, testy a porovnania

Výborné Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Frézky

Klady

  • Dobre padne do ruky
  • Pestré využitie
  • Bohatá výbava
  • Na rôzne frézy
  • Overený výrobca

Zápory

  • Mierne vyššia cena
  • Priemerný príkon
220 € Orientačná cena

Kombinovaná frézka Makita RT0702CX2J patrí v čase písania tejto recenzie (február 2024) medzi najpopulárnejšie produkty na trhu. Medzi jej silné stránky patrí bohatá výbava, pestré možnosti využitia a vysoká úroveň spracovania.

Základná charakteristika

Makita RT0702CX2J je kombinovaná frézka, ktorú je možné upevniť na rôzne základne. Vďaka tomu sa dá využiť na rôzne účely, od stolárskych prác po úpravu povrchu. S príkonom 710 W sa neradí medzi najsilnejšie stroje na trhu (ide skôr o slabší priemer). Na druhú stranu však vyniká širokou škálou otáčok 10 000 – 30 000 ot/min. Vďaka ich regulácii je tak možné nastaviť presnú hodnotu podľa tvrdosti spracovávaného materiálu.

Pri tomto modeli nás tiež zaujala možnosť vymeniť užšiu klieštinu s priemerom 6 mm za univerzálnejších 8 mm, čo vám umožní upnúť viac druhov fréz. Nadpriemernou vychytávkou je aj plynulý štart, s ktorým sa obvykle stretávame vo vyšších cenových hladinách. Opomenúť nesmieme ani funkciu kopírovania, ktorú môžu využiť rezbári a stolári. Táto frézka sa s hmotnosťou 1,8 kg radí medzi najľahšie modely na trhu.

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Väčšina užívateľov, ktorí si frézku Makita RT0702CX2J zakúpili, sa vyjadruje pozitívne. Motiváciou pre obstaranie tohto modelu pre nich bola hlavne značka, ktorá je medzi domácimi majstrami známa a obľúbená. Podľa užívateľov nie je tejto frézke objektívne čo vytknúť, konštrukčne aj parametrovo je spracovaná naozaj výborne.

Snáď jediné výhrady sa objavujú k cene, ktorá je ale podľa nášho názoru úplne primeraná. Naopak by sme sa ani nedivili tomu, keby sa takto prepracovaný model predával za ďaleko vyššiu čiastku.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Medzi silné stránky frézky Makita RT0702CX2J patrí možnosť pripevnenia na rôzne druhy základní, čo rozširuje jej využitie. Zaujala nás tiež možnosťou výmeny klieštiny, čo nie je medzi frézkami bežná funkcia. Vyniká aj svojou bohatou výbavou, reguláciou otáčok, hladkým štartom a nízkou hmotnosťou.

Prekvapivo ale nemá príliš vysoký príkon, 710 W patrí medzi mierne podpriemerné hodnoty, a to aj medzi hobby modelmi.

Porovnanie s alternatívami

O niečo lacnejšou alternatívou k Makita RT0702CX2J je model RT0702C od rovnakého výrobcu. Parametrovo jej je veľmi podobný, ale súčasťou balenia nie sú žiadne základne. Užívateľom, ktorí hľadajú frézku určenú na prácu s drevom, je možné potom odporučiť Bosch POF 1400 ACE. Ide o hornú frézku ponúkajúcu veľmi slušný príkon 1 400 W, reguláciu otáčok a vstavané osvetlenie, ktoré kombinované frézky Makita nemajú.

Záverečné zhrnutie

Makita RT0702CX2J je kombinovaná frézka disponujúca pestrou škálou využitia. Vďaka viacerým základniam v balení sa dá využiť na rôzne účely. Vďaka dvom klieštinam taktiež umožňuje upnúť viac typov fréz. Náročnejších užívateľov poteší vysokým počtom vychytávok, pretože nechýba ani regulácia otáčok, plynulý štart a kopírovanie.

220 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Makita RT0702CX2J | Hodnotenie: Výborné
Dana Široká
Redaktorka
Dana si rada berie na starosť technické témy – ich spracovanie berie ako výzvu a sebavzdelávanie. Tentoraz sa zamerala na frézky. Informácie, ktoré načerpala z kutilských časopisov, odborných textov a užívateľských diskusií, pretavila do prehľadného textu, ktorý sa vám stane praktickým sprievodcom pri výbere frézky. Jej meno nájdete aj pri vŕtacích kladivách, pokosových pílach, zváračkách alebo aditívach do nafty.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Recenzia Makita RT0702CX2J

Makita RT0702CX2J

220 € Orientačná cena