Menu

Recenzia a test Makita UD2500

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Záhradné drviče vetiev

Klady

  • Valcový mechanizmus
  • Objemný kôš
  • Veľké kolesá
  • Základné funkcie
  • Desiatky kladných recenzií

Zápory

  • Potrebuje prívod elektriny
  • Skôr priemerný výkon
  • Žiadne násypníky
  • Kábel nie je súčasťou balenia
380 € Orientačná cena

Záhradný drvič Makita UD2500 spadá do nižšej cenovej triedy, ale aj napriek tomu sa môže pochváliť slušnou výbavou a zároveň je veľmi obľúbený medzi zákazníkmi.

Hodnotenie dôležitých parametrov

Makita UD2500 potrebuje na svoju prevádzku elektrickú energiu, musíte mať teda vždy po ruke zásuvku. Tento variant je síce lacnejší, ale ste pri ňom limitovaní tým, kde môžete drvič používať. O drvenie materiálu sa stará valcový mechanizmus, ktorý nie je v tejto cenovej hladine úplne bežný, takže jeho prítomnosť považujeme za výhodu. Tento systém si dobre poradí so suchými vetvami.

Na druhú stranu má ale výkon len 2 500 W, čo je síce pre väčšinu záhradkárov dostatočné, ale nie je kvôli tomu schopný drviť vetvy s priemerom nad 4,5 cm. Pri práci je na to potrebné neustále myslieť a dať si pozor, aby ste do drviča nedali príliš hrubú vetvu.

Funkcie a doplnky

Model Makita UD2500 rozhodne zaujme tým, že mu nechýbajú žiadne dôležité funkcie, ako je reverzný chod alebo automatické vkladanie. To by sme očakávali skôr pri výrazne drahších drvičoch. Zaujal nás aj zberný kôš, ktorý sa so svojím objemom 67 l mierne vymyká všeobecnému priemeru. Celý drvič je možné zložiť do mimoriadne kompaktnej podoby, takže sa vďaka tomu dá naložiť napríklad na vozík a odviezť.

Kolieska pôsobia dosť pevne a podľa hodnotenia zákazníkov manipuláciu s drvičom veľmi uľahčujú, hoci nie je so svojimi 27,5 kg nijako extrémne ťažký. Na hornej časti drviča sa nachádza držadlo, ktoré ale veľmi ergonomicky nepôsobí.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Makita

Pohon

Elektrický

Mechanizmus drvenia

Valce

Výkon (W)

2 500

Maximálny priemer vetiev (cm)

4,5

Spätný chod

Áno

Automatické vťahovanie vetiev

Áno

Bezpečnostná poistka

Áno

Zberný kôš

Áno

Objem zberného koša (l)

67

Kolieska

Áno

Ergonomické držadlo

Áno

Hmotnosť (kg)

27,5

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

K drviču Makita UD2500 sa nám podarilo nájsť desiatky užívateľských hodnotení. Väčšina zákazníkov tento produkt chváli, a to najmä vďaka bezproblémovej prevádzke, pohodlnej manipulácii a jednoduchému ovládaniu. Niekoľko recenzií ale upozorňuje aj na to, že súčasťou balenia nie je žiadny prívodný kábel. Zaobstarať si ho teda musíte sami.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Silnou stránkou modelu Makita UD2500 sú jeho funkcie. Nechýba tu spätný chod ani automatické vkladanie, čo v nižšej cenovej triede rozhodne nebýva samozrejmosťou. Chválime tiež kolieska, ktoré sú dostatočne robustné, a zberný kôš, ktorý má mierne nadpriemernú kapacitu. Za pozitívum je možné považovať aj meno značky a dobré hodnotenie zákazníkov.

V oblasti výkonu už ale nijako nevyniká. Ďalšou nevýhodou je to, že musíte mať vždy v blízkosti elektrickú zásuvku. Súčasťou balenia nie sú ani žiadne násypníky alebo podávače.

Porovnanie s alternatívami

Ak by sme mali odporučiť cenovo aj výkonnostne porovnateľnú alternatívu k modelu Makita UD2500, bol by ňou pravdepodobne elektrický drvič Bosch AXT 25 TC 0,600,803,300. Jediné, čo tomuto modelu chýba, je funkcia spätného chodu. Tú ale nájdete len pri malom množstve elektrických drvičov nižšej cenovej kategórie. Model Bosch navyše nemá tak dobre spracované kolieska – sú pomerne malé a umiestnené blízko pri sebe.

Záverečné zhrnutie

Makita UD2500 bude ideálnou voľbou pre záhradkárov, ktorí sa starajú o veľa kríkov a menších stromčekov, poprípade pre tých, ktorí potrebujú pravidelne spracovávať suché vetvičky. Poteší zákazníkov, ktorí nechcú do drviča tlačiť vetvy silou, pretože si ich automaticky vťahuje sám. Môžu ho vďaka tomu bez problémov obsluhovať aj tí, ktorí sa nemôžu fyzicky namáhať.

380 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Makita UD2500 | Hodnotenie: Veľmi dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana obľubuje prácu v záhrade a ocení každú vychytávku, ktorá jej tieto chvíľky spríjemní. So záhradnými drvičmi vetiev má vlastné skúsenosti a vie, ako veľmi dokážu človeku ušetriť starosti so spracovaním záhradného odpadu. Trh s týmito produktmi má dôkladne zmapovaný, preto vám dokáže poradiť, na aké parametre sa pri výbere zamerať.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Makita UD2500

Makita UD2500

380 € Orientačná cena