Menu

Malatec 14714 – Recenzie, testy a porovnania

Dobré Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Masážne pištole

Klady

  • Výhodná cena
  • Nabíjačka v balení
  • Nie je zbytočne ťažká

Zápory

  • Slabšia úroveň spracovania
  • Neuvedená amplitúda
  • Menej nadstavcov
  • Slabšia výdrž batérie
25 € Orientačná cena

Malatec 14714 patrí do nižšej cenovej hladiny masážnych pištolí. S ohľadom na nižšiu úroveň spracovania a slabšiu výdrž je určená skôr nenáročným zákazníkom. Tento typ masážnej pištole sa bude hodiť na občasnú povrchovú masáž.

Amplitúda, rýchlosť a napájanie

U masážnej pištole Malatec 14714 výrobca neuvádza hodnotu amplitúdy. S ohľadom na nízku obstarávaciu cenu možno ale usudzovať, že rozhodne nepôjde o nadpriemernú hodnotu. Na druhú stranu ale poteší vcelku širokým rozptylom otáčok 1 200-3 200 RPM. Vyberať tu môžete zo 6 prednastavených hodnôt, čo je na model z nižšej cenovej kategórie potešujúce.

Batéria vydrží pri plnom nabití pracovať len 2 hod, takže ju budete musieť nabíjať naozaj veľmi často. Táto hodnota je podpriemerná, pretože aj u lacnejších prístrojov sa obvykle pohybuje v rozmedzí 2–4 hod. Je preto škoda, že v balení nenájdete náhradný akumulátor, ktorý by výdrž predĺžil.

Konštrukcia, ergonómia a hlučnosť

Malatec 14714 svojim vzhľadom na prvý pohľad nijako nevyniká, pretože má klasický tvar pištole. Na rozdiel od mnohých konkurentov nemá mäkčenú rukoväť, takže sa úplne nehodí na dlhšie masáže. Poteší ale tým, že nie je s hmotnosťou 0,89 kg zbytočne ťažká, takže by mala byť manipulácia s prístrojom v tomto ohľade komfortná. Informáciu o hlučnosti výrobca neuvádza, ale počítame s tým, že sa bude pravdepodobne pohybovať v priemernom rozmedzí 40–60 dB.

Funkcie a doplnky

K masážnej pištoli Malatec 14714 obdržíte v základnej sade 4 nadstavce, čo je síce všeobecne ľahko pod priemerom, ale pri lacnejších modeloch ide o vcelku bežnú výbavu. Rozhodne poteší tým, že k nej dostanete aj napájací adaptér, čo nie je v nižšej cenovej hladine úplnou samozrejmosťou. Kufrík a iné nadštandardné vychytávky tu ale musíte oželieť.

Hodnotenie ďalších odborníkov a používateľov

Počas písania tejto recenzie (september 2023) sme k masážnej pištoli Malatec 14714 našli len niekoľko užívateľských hodnotení, čo bohužiaľ nie je dostatočná vzorka, z ktorej by sme mohli vyvodzovať nejaké závery. Na druhú stranu je tento model na tuzemskom trhu pomerne dosť predávaný.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Silnou stránkou Malatec 14714 je bezpochyby veľmi nízka obstarávacia cena, vďaka ktorej zaujme hlavne nenáročných zákazníkov. S ohľadom na slušný výber rýchlostí a nabíjačku vo výbave je možné označiť túto cenu ako výhodnú. Poteší aj tým, že má pomerne ľahkú konštrukciu, takže sa s ňou bude dobre manipulovať.

Na druhú stranu sa ale nižšia cena premieta do toho, že pištoľ nie je spracovaná úplne precízne. Rukoväť nie je nijako mäkčená a batéria má veľmi krátku výdrž. Navyše sa nedajú ani dohľadať informácie o amplitúde.

Porovnanie s alternatívami

Masážna pištoľ Malatec 14714 patrí na trhu s týmito prístrojmi naozaj k tým najlacnejším prístrojom. Oproti cenovo porovnateľným konkurentom má ale výrazne lepšie parametre. Pokiaľ pre vás však nie je hlavný vysoký výkon, mohla by vám ako alternatíva postačiť masážna pištoľ Verk 24216.

Ide o miniatúrny model vhodný na cestovanie. Má rovnaký počet rýchlostí a nadstavcov, ale problémom je zlá dostupnosť informácií (napr. o amplitúde či hmotnosti) a tiež to, že k nej nedostanete slovenský návod. Pre niekoho bude teda lepšie si mierne priplatiť napr. za Malatec 9678. Tá ponúka dokonca 20 rýchlostí a dodáva sa v balení s kufríkom.

Záverečné zhrnutie

Malatec 14714 je jednoducho spracovaná masážna pištoľ s vibračnou technológiou, ktorá vyniká svojou cenovou dostupnosťou. Zaujme teda hlavne nenáročných zákazníkov, pre ktorých bude dostačujúca občasná masáž boľavého krku.

Má síce ľahkú konštrukciu, ale batéria vydrží v prevádzke iba 2 hod, čo môže byť obmedzujúce pri cestovaní. Na cesty je určite lepšie voliť zariadenie s lepšou výdržou, napr. Probeast Pro, ktorý vydrží v prevádzke až 8 hod.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Malatec

Technológia masáže

Vibračná

Počet otáčok za minútu (RPM)

1 200–3 200

Počet rýchlostí

6

Plynulá regulácia intenzity/rýchlosti

Nie

Typ batérie

Li-Ion

Rezervná batéria v balení

Nie

Výdrž akumulátora (hod)

2

Tvar rukoväte

Klasický

Počet nadstavcov

4

Cestovné puzdro/kufrík

Nie

Napájací adaptér/dokovacia stanica

Áno

Displej

Áno, LCD

Mobilná aplikácia

Nie

Hmotnosť (kg)

0,89

25 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Malatec 14714 | Hodnotenie: Dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana má vďaka pôvodnej profesii zdravotníckeho pracovníka veľmi blízko ku všetkým produktom súvisiacich so zdravím, preto sa ujala aj témy masážnych pištolí. O fyzioterapiu sa zaujíma aj vo svojom voľnom čase a sama pravidelne chodí na masáže. Trh s masážnymi pištoľami má dobre zmapovaný, takže vám na tejto stránke rada vysvetlí, podľa akých parametrov vyberať. Spravuje aj stránky s masážnymi kreslami a masážnymi prístrojmi všeobecne.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Malatec 14714

Malatec 14714

25 € Orientačná cena