Menu

Recenzia a porovnanie Marimex Elegant 3001 XXL 11105629

79,6 % Celkové hodnotenie

Tiež nás zaujalo v kategorii Infrasauny pre 3 osoby

Klady

  • Svetelná terapia
  • Ionizátor

Zápory

  • Nemá full spektrálne ohrievače
  • Chýba opierka chrbta
2 000 € Orientačná cena

Základné parametre

Infrasauna Marimex Elegant 3001 XXL 11105629 poskytuje dostatok priestoru na saunovanie až troch osôb naraz. Kabína je vyrobená z dreva hemlocku, ktoré neobsahuje živicu, a neuvoľňuje tak žiadnu vôňu. V kabíne je umiestnených celkom 10 karbónových ohrievačov, vrátane podlahového panelu. Ten zaisťuje ohrievanie aj od nôh, aby bolo telo prehrievané rovnomerne. Fullspektrálne žiariče bohužiaľ táto infrasauna nemá. Všetko ovládanie je umiestnené vo vnútri sauny, v priebehu procedúry tak nebudete musieť kabínu opúšťať. Vďaka vysokému príkonu 2 750 W nebudete musieť na zahriatie čakať dlho.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Marimex

Typ ohrievačov

Karbónové

Celkový počet ohrievačov

10

Počet fullspektrálnych ohrievačov

0

Podlahový ohrievač

Áno

Príkon (W)

2 750

Umiestnenie ovládacieho panelu

Vnútorné

Materiál kabíny

Hemlock

Funkcie a vybavenie

Výbava infrasauny Marimex je pomerne slušná. Veľkým prínosom je ionizátor, ktorý pomáha s prečisťovaním vzduchu. Na relaxáciu dopomáha aj svetelná terapia, ktorá umožňuje nastavovať farebné svetlá podľa nálady. Posvietiť si ale môžete aj klasickým osvetlením. Môžete si tak v saune napríklad prečítať knihu alebo obľúbený časopis. Ak by ste radšej počúvali hudbu, audioknihu alebo podcasty, je možné využiť audio systém s FM príjmom a prehrávaním MP3 súborov. Prísun čerstvého vzduchu a jeho cirkuláciu zaisťuje strešná ventilácia. Čo však tejto saune chýba, je opierka chrbta, polička na nápoje a vešiak na uterák či župan. Príslušenstvo je ale možné dokúpiť.

Parameter Tento produkt
Ionizátor

Áno

Svetelná terapia

Áno

Opierka chrbta

Nie

Vnútorné osvetlenie

Áno

Audio systém

FM, MP3

Strešná ventilácia

Áno

Rozmery a montáž

Pôdorys infrasauny je klasický obdĺžnikový. Rozmery sú vzhľadom na kapacitu sauny obvyklé, konkrétne hodnoty si môžete prezrieť v nasledujúcej tabuľke. Nevýhodou pre niektorých užívateľov môže byť nemožnosť otočiť otváranie dverí. To je ale u infrasáun pomerne bežné.

Parameter Tento produkt
Zameniteľné otváranie dverí

Nie

Šírka (cm)

153

Hĺbka (cm)

114,5

Výška (cm)

194

Hmotnosť (kg)

189

Záver

Infrasauna Marimex Elegant 3001 XXL 11105629 je vhodná na saunovanie až troch osôb. Je vybavená desiatimi karbónovými žiaričmi umiestnenými na stenách aj v podlahe. Výbava funkciami je pomerne bohatá, nechýba ionizátor ani svetelná terapia. Zaobísť sa ale budete musieť bez opierky chrbta, vešiaka a odkladacej poličky. Nevýhodou je aj absencia fullspektrálnych žiaričov, ktoré majú lepšie zdravotné účinky.

Pokiaľ by pre vás práve tieto žiariče boli dôležitým prvkom, mohla by vás zaujať sauna Belatrix Vista 3.

2 000 € Orientačná cena
Autor: Kristýna Hašková | Dátum: | Produkt: Marimex Elegant 3001 XXL 11105629 | Hodnotenie: 79,6 %
Kristýna Hašková
Redaktorka
Kristýna je redaktorka, ktorá saunovaniu prepadla pred niekoľkými rokmi a infrasaunu má aj doma. Okrem vlastných skúseností čerpá z odborných zdrojov a štúdií a zaujímajú ju aj reálne skúsenosti používateľov. Vie preto poradiť, pre koho bude vhodný konkrétny typ infrasauny nielen podľa ohrievačov, ale aj konštrukcie a použitých technológií. Okrem témy infrasáun sa venuje aj písaniu o vírivkách a oblastiam zdravia a krásy.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Marimex Elegant 3001 XXL 11105629

Marimex Elegant 3001 XXL 11105629

2 000 € Orientačná cena