Menu

Recenzia a porovnanie Marimex Smart 1001 M 11105628

74,2 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Infrasauny pre 1 osobu

Klady

  • Sedem karbónových žiaričov
  • Vnútorný ovládací panel

Zápory

  • Nemá ionizátor
  • Nemá audio
1 000 € Orientačná cena

Základné parametre

Infrasauna Marimex Smart 1001M je určená pre jednu osobu a je vybavená siedmimi karbónovými žiaričmi. Tie sa starajú o rovnomerné prehrievanie, a to aj zospodu, pretože jeden z nich je umiestnený aj v podlahe. Karbónové žiariče sa síce pomaly nahrievajú, ale sú úsporné a efektívne. Teplotu a ďalšie funkcie je možné ovládať pomocou panelu, ktorý je umiestnený vo vnútri sauny. Vďaka tomu môžete všetko regulovať aj počas procedúry a nemusíte opúšťať vyhriatu kabínu. Tá je vyrobená z kanadského jedľovca zvaného tiež hemlock, ktorý neobsahuje živicu, a tak nevydáva žiadnu arómu.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

Marimex

Typ ohrievačov

Karbónové

Celkový počet ohrievačov

7

Počet fullspektrálnych ohrievačov

0

Podlahový ohrievač

Áno

Príkon (W)

1 440

Umiestnenie ovládacieho panelu

Vnútorné

Materiál kabíny

Hemlock

Funkcie a vybavenie

Výbava nie je silnou stránkou sauny Merimex. Nemá ionizátor ani svetelnú terapiu, tieto funkcie sú pritom bežnou súčasťou väčšiny infrakabín rovnako ako aj audio systém. Ten v tejto saune tiež chýba, hudbu si teda budete musieť pustiť v miestnosti, kde sauna stojí. Pokiaľ však pred hudbou dávate prednosť čítaniu kníh a časopisov, bude vám stačiť čítacia lampa, ktorú sauna má. Rovnako ako pri ostatných modeloch chýba opierka chrbta. Možno sa však opierať o rošty, ktoré kryjú panely. Pokiaľ vám táto možnosť nevyhovuje, opierku je možné zakúpiť spolu s ďalším príslušenstvom. V streche kabíny je umiestnená ventilácia, ktorá umožňuje cirkuláciu čerstvého vzduchu.

Parameter Tento produkt
Ionizátor

Nie

Svetelná terapia

Nie

Opierka chrbta

Nie

Vnútorné osvetlenie

Áno

Audio systém

Nie

Strešná ventilácia

Áno

Rozmery a montáž

Rozmerovo sa jedná o klasickú jednomiestnu saunu, ktorá zaberá veľmi málo miesta. Na šírku má 97 cm, do hĺbky meria 89 cm. Stačí vám na ňu teda menej ako meter štvorcový voľného priestoru. Je však netradične nízka, na výšku meria iba 183 cm. Vyšší človek tak bude mať problém sa v nej narovnať. Na samotnú procedúru, ktorá prebieha v sede, však nemá táto výška žiadny vplyv. Pri sťahovaní počítajte s hmotnosťou 95 kg. Otváranie dverí je pevné a nemožno zameniť. Nie je teda možné saunu prispôsobiť vášmu priestoru.

Parameter Tento produkt
Zameniteľné otváranie dverí

Nie

Šírka (cm)

97

Hĺbka (cm)

89

Výška (cm)

183

Hmotnosť (kg)

95

Záver

Marimex Smart 1001 M je infrasauna vhodná najmä pre menej náročných užívateľov. Jej najväčšou nevýhodou je slabá výbava funkcií. Chýba jej bežný audiosystém aj ionizátor. Je však vybavená siedmimi karbónovými ohrievačmi, z toho jeden sa nachádza v podlahe. Ovládanie je možné pomocou panelu umiestneného vo vnútri. Pokiaľ túžite po saune s niečo lepšou výbavou, odporúčame Marimex Trendy 2001 M 11105610.

1 000 € Orientačná cena
Autor: Kristýna Hašková | Dátum: | Produkt: Marimex Smart 1001 M 11105628 | Hodnotenie: 74,2 %
Kristýna Hašková
Redaktorka
Kristýna je redaktorka, ktorá saunovaniu prepadla pred niekoľkými rokmi a infrasaunu má aj doma. Okrem vlastných skúseností čerpá z odborných zdrojov a štúdií a zaujímajú ju aj reálne skúsenosti používateľov. Vie preto poradiť, pre koho bude vhodný konkrétny typ infrasauny nielen podľa ohrievačov, ale aj konštrukcie a použitých technológií. Okrem témy infrasáun sa venuje aj písaniu o vírivkách a oblastiam zdravia a krásy.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Marimex Smart 1001 M 11105628

Marimex Smart 1001 M 11105628

1 000 € Orientačná cena