Menu

Recenzia a porovnanie Marimex Trendy 2001 L

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Infrasauny pre 2 osoby

Klady

  • Ionizátor
  • 10 ohrievačov
  • Audio systém
  • Vyhrievanie podlahy

Zápory

  • Chýba svetelná terapia
  • Iba karbónové ohrievače
  • Nie je možné zmeniť otváranie
1 400 € Orientačná cena

Základné parametre

Infrasauna Marimex Trendy 2001 poskytuje pohodlie pre dve osoby. Je vybavená desiatimi karbónovými ohrievačmi, z toho jeden je zabudovaný v podlahe, a zaisťuje tak príjemné teplo aj od nôh. Všetky funkcie, teplotu a čas saunovania je možné nastavovať pomocou ovládacieho panelu, ktorý je umiestnený vo vnútornom priestore kabíny. Tá je vyrobená z dreva zvaného hemlock, čo je kanadský jedľovec, ktorý neobsahuje živicu, a preto nevydáva žiadnu arómu.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

Marimex

Typ ohrievačov

Karbónové

Celkový počet ohrievačov

10

Podlahový ohrievač

Áno

Príkon (W)

2 160

Umiestnenie ovládacieho panelu

Vnútorné

Materiál kabíny

Hemlock

Funkcie a vybavenie

Z funkcií, ktorými sme sa v našom teste zaoberali, chýbajú tejto saune dve. Chýbajúca opierka chrbta nie je ničím výnimočným, v základnej výbave ju nemá takmer žiadna sauna na trhu. Druhou chýbajúcou funkciou je svetelná terapia, tá je pomerne obvyklá. Ide o sadu farebných LED diód, ktoré dokážu ovplyvňovať psychiku a pomôcť tak s relaxáciou či povzbudením. Sauna je však vybavená audio systémom, ktorý umožňuje prehrávať súbory mp3 a taktiež naladiť rádio. Vďaka ionizátoru je vzduch v saune čistý a svieži. Záporné ióny napodobňujú prírodný proces čistenia vzduchu. Pohodlie pri čítaní počas procedúry vám zaistí čítacia lampa. Vďaka strešnej ventilácii prúdi do priestoru sauny čerstvý vzduch z okolitého priestoru.

Parameter Tento produkt
Ionizátor

Áno

Svetelná terapia

Nie

Opierka chrbta

Nie

Vnútorné osvetlenie

Áno

Audio systém

FM, MP3

Strešná ventilácia

Áno

Rozmery a montáž

Sauna má rozmery obvyklé pre danú kapacitu, teda dve osoby. Je široká 120 cm a hlboká 105 cm. Na výšku meria 190 centimetrov, pohodlne sa v nej teda postavia aj vyššie osoby. Pri sťahovaní počítajte s hmotnosťou 140 kg. Bohužiaľ nemá zameniteľné otváranie dverí, nemožno ju teda prispôsobiť vášmu priestoru.

Parameter Tento produkt
Zameniteľné otváranie dverí

Nie

Šírka (cm)

120

Hĺbka (cm)

105

Výška (cm)

190

Hmotnosť (kg)

140

Záver

Marimex Trendy 2001 L je dvojmiestna sauna vhodná skôr pre menej náročných užívateľov. Je vybavená karbónovými ohrievačmi, a to vrátane jedného podlahového, ktorý zaisťuje teplo na nohy. Vo výbave má ionizátor, čítaciu lampu a audio systém. Nevýhodou je chýbajúca svetelná terapia a pevné otváranie dverí, ktoré nie je možné otočiť. Pokiaľ túžite po infrasaune s niečo lepšou výbavou a full spektrálnymi žiaričmi, odporúčame Belatrix Vista 2.

1 400 € Orientačná cena
Autor: Kristýna Hašková | Dátum: | Produkt: Marimex Trendy 2001 L | Hodnotenie: Veľmi dobré
Kristýna Hašková
Redaktorka
Kristýna je redaktorka, ktorá saunovaniu prepadla pred niekoľkými rokmi a infrasaunu má aj doma. Okrem vlastných skúseností čerpá z odborných zdrojov a štúdií a zaujímajú ju aj reálne skúsenosti používateľov. Vie preto poradiť, pre koho bude vhodný konkrétny typ infrasauny nielen podľa ohrievačov, ale aj konštrukcie a použitých technológií. Okrem témy infrasáun sa venuje aj písaniu o vírivkách a oblastiam zdravia a krásy.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Marimex Trendy 2001 L

Marimex Trendy 2001 L

1 400 € Orientačná cena