Menu

Recenzia a porovnanie Marimex Trendy 2001 M 11105610

75,3 % Hodnotenie
redakcie

Víťaz cena/výkon

Infrasauny pre 1 osobu

Klady a zápory

Klady

  • Sedem karbónových žiaričov
  • Vnútorný ovládací panel
  • Ionizátor

Zápory

  • Nie je možné otočiť dvere
  • Iba karbónové žiariče
1 200 € Orientačná cena

Základné parametre

Marimex Trendy 2001 M 11105610 je infrasauna pre jednu osobu, tomu zodpovedajú jej rozmery a tiež počet žiaričov. Celkom je v kabíne 7 karbónových žiaričov, jeden z nich je umiestnený v podlahe. Vďaka tomu dochádza k rovnomernému prehrievaniu. Teplotu, osvetlenie a ďalšie funkcie môžete nastavovať na paneli umiestnenom vo vnútri sauny, čo je pohodlnejší variant voči panelu umiestnenému vonku. Nemusíte totiž v priebehu procedúry kabínu vôbec opúšťať. Samotná sauna je vyrobená z dreva kanadského jedľovca hemlock. Ten neobsahuje živicu, takže pri zahriatí nevydáva žiadnu arómu.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

Marimex

Typ ohrievačov

Karbónové

Celkový počet ohrievačov

7

Počet fullspektrálnych ohrievačov

0

Podlahový ohrievač

Áno

Príkon (W)

1 670

Umiestnenie ovládacieho panelu

Vnútorné

Materiál kabíny

Hemlock

Funkcie a vybavenie

Výbava infrasauny Marimex je viac-menej priemerná, nie inak je tomu ale aj pri ostatných modeloch. Niektorým z nich však chýba ionizátor, ktorý tejto saune nechýba. Vďaka nemu je vzduch v kabíne čistejší a ľahší. Svetelnú terapiu ani opierku chrbta v saune nenájdete. Čas strávený pri procedúre si môžete krátiť počúvaním hudby alebo audiokníh vďaka audiosystému, ktorý podporuje príjem FM rádia a prehrávanie mp3. Vďaka vnútornému osvetleniu si budete môcť aj čítať. Aby vzduch dostatočne cirkuloval, je v streche sauny umiestnená ventilácia.

Parameter Tento produkt
Ionizátor

Áno

Svetelná terapia

Nie

Opierka chrbta

Nie

Vnútorné osvetlenie

Áno

Audio systém

FM, MP3

Strešná ventilácia

Áno

Rozmery a montáž

Keďže sa jedná o kabínu pre jednu osobu, sú infrasaune Marimex predurčené skôr kompaktné rozmery. Jej podstava má tvar štvorca, na šírku aj do hĺbky meria 90 cm. Do výšky potom 190 cm, čo je obvyklá hodnota. Naopak hmotnosť je pre takto malú kabínu pomerne vysoká, počítajte teda s náročnejšou montážou. Pred nákupom si premyslite umiestnenie, nie je totiž možné otočenie dverí.

Parameter Tento produkt
Zameniteľné otváranie dverí

Nie

Šírka (cm)

90

Hĺbka (cm)

90

Výška (cm)

190

Hmotnosť (kg)

119

Záver

Marimex Trendy 2001 M 11105610 je infrasauna určená pre jednu osobu. Je osadená siedmimi karbónovými ohrievačmi, vrátane jedného v podlahe. Výbavou sa podobá ostatným modelom, nechýba jej ionizátor, vnútorné osvetlenie alebo audiosystém. Nemá však svetelnú terapiu, odkladacie poličky alebo opierku chrbta. V prípade, že hľadáte infrasaunu nielen s karbónovými, ale aj fullspektrálnymi žiaričmi, odporúčame vám model Belatrix Vista 1.

1 200 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: Marimex Trendy 2001 M 11105610 | Hodnotenie: 75,3 %
Veronika Vyskočilová je redaktorka, ktorá v našej redakcii už niekoľko rokov zbiera skúsenosti s výberom a porovnávaním produktov. Venuje sa najmä domácim pomocníkom, ale aj produktom pre zdravie. V prípade infrasáun vám poradí, aké ohrievače sú ideálne pre čo najlepšie zdravotné účinky, a ktoré prvky výbavy by ste mali vyhľadávať. Jej meno nájdete aj pri porovnaní meračov krvného tlaku alebo čističiek vzduchu.
Redaktorka

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Marimex Trendy 2001 M 11105610

Marimex Trendy 2001 M 11105610

1 200 € Orientačná cena