Menu

Recenzia a porovnanie Benab Fyzio Taštičková

Odporúčame Pri nákupe v kategórii mäkkých matracov

Dátum odporúčania: December 2020

  • Hypoalergénny
  • Poťah prateľný na 60 °C
  • 7 zón
  • Nižšia nosnosť 110 kg
  • Záruka iba 2 roky
150 € Orientačná cena

Základné parametre

Matrac Benab patrí s tuhosťou 1 k najmäkším modelom na trhu. Nejde o partnerský matrac, to znamená, že obe jeho strany sú rovnako tvrdé. Bežným nedostatkom mäkkých matracov, ktorý nájdeme aj pri tomto modeli, je nižšia nosnosť. Znesie maximálne 110 kg, zatiaľ čo iné matrace zvládnu o niekoľko desiatok kilogramov viac. Veľmi mäkké matrace sa ale väčšinou odporúčajú osobám s hmotnosťou do 100 kg, nemalo by tak ísť o veľký problém.

Hrúbka 19 cm je ľahký nadštandard a s prižmúrením oka by sa tento matrac možno dal odporučiť aj seniorom, pre ktorých sú vhodné modely s hrúbkou aspoň 20 cm.

Tabuľka zobrazuje prehľad dostupných rozmerov

Parameter Tento produkt
Rozmer 200x80 cm

Áno

Rozmer 200x90 cm

Áno

Rozmer 200x100 cm

Áno

Rozmer 200x120 cm

Áno

Rozmer 200x140 cm

Áno

Rozmer 200x160 cm

Áno

Rozmer 200x180 cm

Áno

Rozmer 200x200 cm

Áno

Materiál a zónovanie

Výraznej mäkkosti je v prípade matraca Benab dosiahnuté kombináciou polyuretánovej peny a taštičkových pružín. Podľa výrobcu ho môžete položiť na akýkoľvek rošt, s výnimkou motorových roštov. Sedemzónový povrch je u matracov stále ešte najobľúbenejším variantom, hoci sú už k dostaniu aj modely s deviatimi a viacerými anatomickými zónami.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

Benab

Nosnosť (kg)

110

Záruka (roky)

2

Kategória tuhosti

Veľmi mäkká

Tuhosť - strana 1

1

Tuhosť - strana 2

1

Rozmedzie tuhosti

1-5

Určenie

Jednolôžko

Materiál

PUR, Taštičkové pružiny

Zdravotný/ortopedický

Nie

Zóny

7

Hypoalergénny

Áno

Snímateľný poťah

Áno

Teplota prania poťahu (°C)

60

Rošt

Univerzálny, okrem motorového

Hrúbka (cm)

19

Špecifické prvky

Matrac je hypoalergénny, ďalšie zdravotné alebo ortopedické vlastnosti nemá. Rovnako ako pri ďalších kvalitných modeloch, ani pri tomto nesmie chýbať snímateľný poťah. Ten je v tomto prípade prateľný až na 60 °C, čo je viac-menej ideálny variant. Existujú síce aj poťahy s výrazne vyššou teplotou prania, tie sú ale vhodnejšie skôr pre choré osoby ako na bežné použitie.

Záver

Veľmi mäkké matrace nemávajú na trhu úplne veľké zastúpenie. Model Fyzio od značky Benab poteší hypoalergénnymi vlastnosťami a vysokou teplotou prania poťahu. Hrúbka 19 cm bude dostatočne komfortná na bežné použitie a nosnosť 110 kg je u takto mäkkých matracov bežná, hoci je v porovnaní s tuhšími modelmi pomerne nízka. Rozdeleniu do siedmich anatomických zón nemáme čo vytknúť a matrac je možné položiť takmer na všetky rošty, s výnimkou motorového.

Nevýhodou pre niektorých užívateľov môže byť fakt, že matrac nie je partnerský. V takom prípade by vás mohol zaujať napríklad matrac Dřevočal Monika.

150 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Benab Fyzio Taštičková
Eliška Srncová patrí medzi našimi redaktormi k služobne najstarším. Porovnanie matracov vytvorila pred viac ako štyrmi rokmi, kedy starostlivo zbierala informácie, aby vám výber matraca čo najviac uľahčila. Odvtedy si stále udržuje prehľad v tejto problematike, môže vás tak informovať okrem iného o najmodernejších materiáloch a špecifických úpravách, s ktorými sa u dnešných matracov stretnete. Nezaujíma sa ale iba o matrace, v zábere má predovšetkým veľké domáce spotrebiče, ako sú umývačky alebo práčky.

Diskusia a poradňa

Spýtajte sa na čokoľvek, čo vás zaujíma, a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Môžete tiež poradiť ostatným, alebo sa podeliť o svoju skúsenosť.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Benab Fyzio Taštičková

Benab Fyzio Taštičková

150 € Orientačná cena