Menu

Recenzia a porovnanie Benab Omega Flex

Cena/výkon v kategorii Mäkké matrace

Klady

  • Poťah prateľný na 60 °C
  • Hrúbka 20 cm
  • Použitie prírodných materiálov

Zápory

  • Nie je zdravotný/ortopedický
  • V niektorých ohľadoch priemerný
180 € Orientačná cena

Základné parametre

Hoci je matrac Omega Flex párový, obe jeho tuhosti sú skôr nižšie, na škále 1-5 zodpovedajú stupňom 2 a 3. Nosnosť 130 kg je na mäkšom matraci pomerne slušná, v porovnaní s tvrdšími modelmi už ide skôr o štandard. Vďaka hrúbke 20 cm bude matrac dostatočne komfortný aj pre seniorov, ktorým nižšia tuhosť často dobre vyhovuje. Okrem seniorov bývajú mäkké matrace vhodné aj pre chorých, ktorí trávia dlhší čas na lôžku, poprípade užívateľov, ktorí preferujú mäkšie ležanie a väčšinou spia na boku.

Matrac má predĺženú záruku na 3 roky, čo je pozitívne, medzi matracmi ide ale o pomerne krátku dobu, niektoré majú záruku aj cez 10 rokov.

Tabuľka zobrazuje prehľad dostupných rozmerov

Parameter Tento produkt
Rozmer 200x80 cm

Áno

Rozmer 200x90 cm

Áno

Rozmer 200x100 cm

Áno

Rozmer 200x120 cm

Áno

Rozmer 200x140 cm

Áno

Rozmer 200x160 cm

Áno

Rozmer 200x180 cm

Áno

Rozmer 200x200 cm

Áno

Materiál a zónovanie

Na výrobu matraca značky Benab bola použitá polyuretánová pena v kombinácii s Bio penou. PUR pena je jedným z najčastejších materiálov, s ktorými sa u matracov môžete stretnúť. Je odolná a tvarovo stála, jej nevýhodou býva nižšia priedušnosť. Tento model je ale vhodný na všetky typy roštov, väčšie problémy s priedušnosťou by tak mať nemal. Bio pena sa potom vyrába z prírodných materiálov, najčastejšie sójového alebo ricínového oleja.

S rozdelením do siedmich zón sa u matracov stretnete veľmi často a ide o pravdepodobne najpopulárnejší variant na trhu. Tomuto typu zónovania nemáme čo vytknúť, hoci existujú aj matrace s viacerými zónami.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

Benab

Nosnosť (kg)

130

Záruka (roky)

3

Kategória tuhosti

Veľmi mäkká, Mäkká

Tuhosť - strana 1

2

Tuhosť - strana 2

3

Rozmedzie tuhosti

1-5

Určenie

Partnerská

Materiál

Bio pena, PUR pena

Zdravotný/ortopedický

Nie

Zóny

7

Snímateľný poťah

Áno

Teplota prania poťahu (°C)

60

Rošt

Univerzálny

Hrúbka (cm)

20

Špecifické prvky

Dôležitou súčasťou matraca Benab Omega Flex je jeho poťah. Ten je snímateľný aj prateľný a znesie teploty do 60 °C, čo je odporúčaná hodnota na odstránenie väčšiny baktérií a mikroorganizmov. Matrac nemá deklarované zdravotné alebo ortopedické vlastnosti, pri bolestiach chrbta tak možno bude vhodnejšie siahnuť po nejakom ortopedickom modeli.

Záver

Vďaka nízkej tuhosti, použitiu prírodných materiálov a hrúbke 20 cm bude matrac Benab Omega Flex skvelou voľbou napríklad pre seniorov. Hoci ide o mäkký matrac, jeho nosnosť je vcelku štandardná. Povrch matraca je rozdelený do siedmich anatomických zón, čo je veľmi obľúbený variant. Nechýba snímateľný poťah, oceňujeme, že ho možno prať až na 60 °C. Matrac je navyše vhodný na všetky typy roštov, môžete ho tak použiť aj na polohovacej posteli.

Pokiaľ vám vyhovujú vlastnosti tohto matraca, ale ocenili by ste aspoň jednu stranu s trochu vyššou tuhosťou, za zváženie stojí aj matrac Dřevočal Monika s kombináciou tuhostí 1 a 3.

180 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Benab Omega Flex
Eliška Srncová
Eliška sa ako redaktorka venuje porovnávaniu matracov už viac ako štyri roky, túto problematiku teda sleduje naozaj dlhodobo. Vďaka tomu vám poradí nielen s výberom mäkkého matraca, ale vysvetlí vám tiež, čo je to antidekubitný matrac, alebo aké sú špecifické vlastnosti rôznych materiálov, napríklad latexu alebo pamäťovej peny. Okrem matracov sa venuje hlavne veľkým domácim spotrebičom.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Benab Omega Flex

Benab Omega Flex

180 € Orientačná cena