Menu

Recenzia a porovnanie D.P.V. Blue Medic

S antibakteriálnou penou v kategorii Tvrdé matrace

Klady

  • Antibakteriálne vlastnosti
  • 7 zón
  • Poťah prateľný na 60 °C

Zápory

  • Záruka iba 2 roky
  • V niektorých ohľadoch priemerný
320 € Orientačná cena

Základné parametre

Pre milovníkov antibakteriálnych matracov je tu aj matrac ideálny na jednolôžko, Blue Medic od značky DPV Matrac sa nezľakne ani mohutnejších postáv. S nosnosťou 130 kg a tvrdosťou úrovne 4 by sa dala nazvať lôžkom pre poriadnych chlapov. V našom výbere však nájdete aj matrace s ešte vyššou nosnosťou, do 150 kg. U dám odporúčame zvážiť, ako veľmi tvrdé spanie naozaj preferujú, aby na ne matrac nebol príliš tuhý.

Výška tohto matraca je komfortných 22 cm, ostatné rozmery môžete bez problémov prispôsobiť svojej osobe. Dá sa zohnať vo všetkých klasických rozmeroch, na jednolôžko aj dvojlôžko, dvojlôžkové varianty sú s príplatkom. Matrac má záruku iba dva roky, teda úplný základ. V našom výbere nájdete aj modely s niekoľkonásobne dlhšou záručnou lehotou, pokiaľ je pre vás tento údaj dôležitý.

Tabuľka zobrazuje prehľad dostupných rozmerov

Parameter Tento produkt
Rozmer 200x80 cm

Áno

Rozmer 200x90 cm

Áno

Rozmer 200x100 cm

Áno

Rozmer 200x120 cm

Áno

Rozmer 200x140 cm

Áno

Rozmer 200x160 cm

Áno

Rozmer 200x180 cm

Áno

Rozmer 200x200 cm

Nie

Materiál a zónovanie

Základom matraca Blue Medic je antibakteriálna pena a obsahuje aj špeciálnu penu Silver Foam s časticami striebra. Striebro je známe svojimi antibakteriálnymi účinkami a zvyšuje tak hygienické parametre matraca. Ešte lepšie výsledky potom dosahuje kombináciou s unikátnym dierovaním jadra matraca, ktoré zaručuje skvelé odvetrávanie. Matrac je rozdelený do siedmich anatomických zón, ktoré ešte zvyšujú pohodlie pri spánku a optimálne podoprú telo. Matrac Blue Medic je vďaka tomu, že je vyrobený z peny, univerzálne použiteľný na všetky typy roštov, pevné aj polohovateľné.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

D.P.V.

Nosnosť (kg)

130

Záruka (roky)

2

Kategória tuhosti

Tvrdá

Tuhosť - strana 1

4

Tuhosť - strana 2

4

Rozmedzie tuhosti

1-5

Určenie

Jednolôžko

Materiál

HR pena, Antibakteriálna pena

Zdravotný/ortopedický

Áno

Zóny

7

Antibakteriálny

Áno

Snímateľný poťah

Áno

Teplota prania poťahu (°C)

60

Rošt

Univerzálny

Hrúbka (cm)

22

Špecifické prvky

Na dosiahnutie maximálnej hygienickej úrovne je aj poťah matraca značky DPV snímateľný a dá sa prať aj pri vysokých teplotách do 60 °C. Má tiež probiotickú úpravu proti roztočom a pred praním sa dá rozdeliť na dve polovice. To môže byť výhodou, pokiaľ nechcete zakaždým zbytočne prať celý poťah a stačí vám vyprať len polovicu, ktorú ste do tej doby používali.

Záver

Matrac DPV Blue Medic patrí k modelom s vynikajúcimi antibakteriálnymi vlastnosťami a bude skvelý najmä ako matrac na jednolôžko. Ak zdieľate dvojlôžko s ďalšou osobou, odporúčame skôr matrac s rozdielnou tuhosťou, napríklad Tropico Romantika. Vďaka použitým materiálom ho môžete umiestniť na akýkoľvek typ roštu, samozrejmosťou je snímateľný poťah, ktorý môžete prať na vysokú teplotu a taktiež rozdeliť na dve polovice. Nevýhodou môže byť iba základná dvojročná záruka, ktorú rad konkurenčných modelov prekonáva aj niekoľkonásobne.

320 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: D.P.V. Blue Medic
Eliška Srncová
Eliška sa problematikou matracov zaoberá už viac ako štyri roky. Túto tému tak pozná naozaj od A do Z a je schopná čitateľom vysvetliť, prečo je dôležité zónovanie, aké vlastnosti majú najnovšie materiály, napríklad rôzne zdravotné peny, alebo pre koho je tvrdý matrac vôbec vhodný. K jej témam ďalej patria aj veľké aj malé domáce spotrebiče a rôzne služby.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia D.P.V. Blue Medic

D.P.V. Blue Medic

320 € Orientačná cena