Menu

Recenzia a porovnanie D.P.V. Blue Medic

Odporúčame Pri nákupe v kategórii tvrdých matracov

Dátum odporúčania: December 2018

  • Antibakteriálne vlastnosti
  • 7 zón
  • Poťah prateľný na 60 °C
  • Záruka iba 2 roky
  • V niektorých ohľadoch priemerný
325 € Orientačná cena

Základné parametre

Pre milovníkov antibakteriálnych matracov je tu aj matrac ideálny na jednolôžko, Blue Medic od značky DPV Matrac sa nezľakne ani mohutnejších postáv. S nosnosťou 130 kg a tvrdosťou úrovne 4 by sa dala nazvať lôžkom pre poriadnych chlapov. V našom výbere však nájdete aj matrace s ešte vyššou nosnosťou, do 150 kg. U dám odporúčame zvážiť, ako veľmi tvrdé spanie naozaj preferujú, aby na ne matrac nebol príliš tuhý.

Výška tohto matraca je komfortných 22 cm, ostatné rozmery môžete bez problémov prispôsobiť svojej osobe. Dá sa zohnať vo všetkých klasických rozmeroch, na jednolôžko aj dvojlôžko, dvojlôžkové varianty sú s príplatkom. Matrac má záruku iba dva roky, teda úplný základ. V našom výbere nájdete aj modely s niekoľkonásobne dlhšou záručnou lehotou, pokiaľ je pre vás tento údaj dôležitý.

Tabuľka zobrazuje prehľad dostupných rozmerov

Parameter Tento produkt
Rozmer 200x80 cm

Áno

Rozmer 200x90 cm

Áno

Rozmer 200x100 cm

Áno

Rozmer 200x120 cm

Áno

Rozmer 200x140 cm

Áno

Rozmer 200x160 cm

Áno

Rozmer 200x180 cm

Áno

Rozmer 200x200 cm

Nie

Materiál a zónovanie

Základom matraca Blue Medic je antibakteriálna pena a obsahuje aj špeciálnu penu Silver Foam s časticami striebra. Striebro je známe svojimi antibakteriálnymi účinkami a zvyšuje tak hygienické parametre matraca. Ešte lepšie výsledky potom dosahuje kombináciou s unikátnym dierovaním jadra matraca, ktoré zaručuje skvelé odvetrávanie. Matrac je rozdelený do siedmich anatomických zón, ktoré ešte zvyšujú pohodlie pri spánku a optimálne podoprú telo. Matrac Blue Medic je vďaka tomu, že je vyrobený z peny, univerzálne použiteľný na všetky typy roštov, pevné aj polohovateľné.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

D.P.V.

Nosnosť (kg)

130

Záruka (roky)

2

Kategória tuhosti

Tvrdá

Tuhosť - strana 1

4

Tuhosť - strana 2

4

Rozmedzie tuhosti

1-5

Určenie

Jednolôžko

Materiál

HR pena, Antibakteriálna pena

Zdravotný/ortopedický

Áno

Zóny

7

Antibakteriálny

Áno

Snímateľný poťah

Áno

Teplota prania poťahu (°C)

60

Rošt

Univerzálny

Hrúbka (cm)

22

Špecifické prvky

Na dosiahnutie maximálnej hygienickej úrovne je aj poťah matraca značky DPV snímateľný a dá sa prať aj pri vysokých teplotách do 60 °C. Má tiež probiotickú úpravu proti roztočom a pred praním sa dá rozdeliť na dve polovice. To môže byť výhodou, pokiaľ nechcete zakaždým zbytočne prať celý poťah a stačí vám vyprať len polovicu, ktorú ste do tej doby používali.

Záver

Matrac DPV Blue Medic patrí k modelom s vynikajúcimi antibakteriálnymi vlastnosťami a bude skvelý najmä ako matrac na jednolôžko. Ak zdieľate dvojlôžko s ďalšou osobou, odporúčame skôr matrac s rozdielnou tuhosťou, napríklad Tropico Romantika. Vďaka použitým materiálom ho môžete umiestniť na akýkoľvek typ roštu, samozrejmosťou je snímateľný poťah, ktorý môžete prať na vysokú teplotu a taktiež rozdeliť na dve polovice. Nevýhodou môže byť iba základná dvojročná záruka, ktorú rad konkurenčných modelov prekonáva aj niekoľkonásobne.

325 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: D.P.V. Blue Medic
Eliška Srncová patrí medzi našimi redaktormi k služobne najstarším. Porovnanie matracov vytvorila pred viac ako štyrmi rokmi, kedy starostlivo zbierala informácie, aby vám výber matraca čo najviac uľahčila. Odvtedy si stále udržuje prehľad v tejto problematike, môže vás tak informovať okrem iného o najmodernejších materiáloch a špecifických úpravách, s ktorými sa u dnešných matracov stretnete. Nezaujíma sa ale iba o matrace, v zábere má predovšetkým veľké domáce spotrebiče, ako sú umývačky alebo práčky.

Diskusia a poradňa

Spýtajte sa na čokoľvek, čo vás zaujíma, a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Môžete tiež poradiť ostatným, alebo sa podeliť o svoju skúsenosť.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Ďalšie recenzie

Recenzia D.P.V. Blue Medic

D.P.V. Blue Medic

325 € Orientačná cena