Menu

Recenzia a porovnanie Dřevočal Alice

Odporúčame Pri nákupe v kategórii tvrdých matracov

Dátum odporúčania: December 2018

  • 7 zón
  • Na všetky typy roštov
  • Masážna horná vrstva
  • Záruka iba 2 roky
  • Menšia hrúbka
150 € Orientačná cena

Základné parametre

Matrac Dřevočal Alice bude svojimi parametrami pravdepodobne vyhovovať veľkému počtu užívateľov, okrem iného kombinuje tvrdosti 2 a 3, teda najobľúbenejšie stupne tuhosti na trhu. Vďaka dvojitej tuhosti ide o partnerský matrac, tvrdosť 2 býva často obľúbenejšia u žien, tvrdosť 3 u mužov. Nosnosti 120 kg nemôžeme veľa vyčítať, ide o slušný základ. Za zmienku ale stojí, že niektoré matrace na trhu majú nosnosť vyššiu, pokojne okolo 150 kg. Záručná lehota 2 roky je potom úplný základ, ktorý samozrejme nie je vyložene zle, avšak mnoho výrobcov ponúka na matrace záruku aj 5-10 rokov. Podobne môžeme ohodnotiť aj výšku matraca 17 cm. Opäť ide o dostatočne komfortnú hodnotu, ale množstvo modelov ju ešte o pár centimetrov prekonáva. Zostáva už len konštatovať, že je matrac bežne dostupný vo všetkých štandardných rozmeroch, varianty pre dvojlôžko už sú samozrejme drahšie.

Tabuľka zobrazuje prehľad dostupných rozmerov

Parameter Tento produkt
Rozmer 200x80 cm

Áno

Rozmer 200x90 cm

Áno

Rozmer 200x100 cm

Áno

Rozmer 200x120 cm

Áno

Rozmer 200x140 cm

Áno

Rozmer 200x160 cm

Áno

Rozmer 200x180 cm

Áno

Rozmer 200x200 cm

Áno

Materiál a zónovanie

Hoci je v rade parametrov matrac Alice skôr štandardný, zónovaním sa radí k lepším modelom v našom výbere. Jeho povrch je rozdelený do siedmich zón, čo samozrejme nemusí vyhovovať každému, všeobecne je ale členitejšie zónovanie skôr oceňované. Čo sa týka materiálu, matrac je penový a drží sa tak aktuálnych trendov. Vďaka vysokej elasticite je bez problémov použiteľný ako v kombinácii s pevným, tak pohyblivým roštom.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

Dřevočal

Nosnosť (kg)

120

Záruka (roky)

2

Kategória tuhosti

Mäkká, Tvrdá

Tuhosť - strana 1

2

Tuhosť - strana 2

3

Rozmedzie tuhosti

1-4

Určenie

Partnerská

Materiál

MediFoam

Zdravotný/ortopedický

Nie

Zóny

7

Snímateľný poťah

Áno

Teplota prania poťahu (°C)

60

Rošt

Univerzálny

Hrúbka (cm)

17

Špecifické prvky

Poťah matraca od značky Dřevočal je prateľný na 60 °C a, ako je pre tohto českého výrobcu typické, môžete voliť z niekoľkých rôznych variantov. Horná vrstva matraca je navyše tvarovaná do obľúbených masážnych nopov, ktoré napomáhajú efektívnejšej relaxácii svalstva a zlepšujú prevzdušnenie matraca.

Záver

Matrac Alice od českej značky Dřevočal je tvorený dvoma vrstvami peny, ktoré z neho zároveň robia model s dvoma tuhosťami. Záruka 2 roky je u matracov štandard, podobne je na tom nosnosť 120 kg. Hrúbka 17 cm bude pravdepodobne pre väčšinu užívateľov vyhovujúca, snáď len pre seniorov by sme odporučili voliť matrac s hrúbkou aspoň 20 cm, ktorý poskytuje lepšiu oporu pri vstávaní. Ako alternatíva sa ponúka napríklad matrac od rovnakého výrobcu Dřevočal Martina. Matrac Alice má slušný počet zón, celkom ich na povrchu nájdete sedem. Sú navyše doplnené masážnymi nopmi, ktoré podporujú prekrvenie pokožky a relaxáciu svalov.

150 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Dřevočal Alice
Eliška Srncová patrí medzi našimi redaktormi k služobne najstarším. Porovnanie matracov vytvorila pred viac ako štyrmi rokmi, kedy starostlivo zbierala informácie, aby vám výber matraca čo najviac uľahčila. Odvtedy si stále udržuje prehľad v tejto problematike, môže vás tak informovať okrem iného o najmodernejších materiáloch a špecifických úpravách, s ktorými sa u dnešných matracov stretnete. Nezaujíma sa ale iba o matrace, v zábere má predovšetkým veľké domáce spotrebiče, ako sú umývačky alebo práčky.

Diskusia a poradňa

Spýtajte sa na čokoľvek, čo vás zaujíma, a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Môžete tiež poradiť ostatným, alebo sa podeliť o svoju skúsenosť.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Dřevočal Alice

Dřevočal Alice

150 € Orientačná cena