Menu

Recenzia a porovnanie Dřevočal Lada

Tiež nás zaujalo v kategorii Mäkké matrace

Klady

  • Sedemzónové prevedenie
  • Prírodný materiál

Zápory

  • Záruka iba 3 roky
  • Menšia hrúbka
  • Vyššia cena
320 € Orientačná cena

Základné parametre

Latexový matrac Lada od českej firmy Dřevočal sa drží bežnej tvrdosti 2. Hodí sa pre všetky typy osôb, ktoré preferujú mäkšie spanie, ale vďaka použitému materiálu a ortopedickým vlastnostiam je obzvlášť vhodný pre staršie osoby. Bráni totiž vzniku nadmerného tlaku na bedrá a ďalšie kĺby a zároveň uľavuje krčnej chrbtici. Jeho nosnosť je do 120 kg. Je lepšie tieto čísla brať s rezervou a v prípade hraničnej hmotnosti radšej siahnuť po inom matraci, nemuselo by to byť ideálne zdravé ani pohodlné.

Matrac Lada nie je partnerský. Respektíve nebude vyhovovať dvom osobám spiacim na partnerskej posteli, ktoré majú odlišné nároky na tvrdosť a rozdielnu hmotnosť. Z tohto dôvodu ho odporúčame skôr na jednolôžka. Ak hľadáte matrac na dvojlôžko, pozrite sa napríklad na Purtex Adriana Viscofoam. Výška matraca je 18 cm a môžete ho zakúpiť vo všetkých bežných rozmeroch, u tých väčších s príplatkom. Ako ostatné produkty firmy Dřevočal, aj tento matrac má záruku 3 roky. To je skôr základná doba, na trhu sú aj matrace so zárukou 7 až 10 rokov.

Tabuľka zobrazuje prehľad dostupných rozmerov

Parameter Tento produkt
Rozmer 200x80 cm

Áno

Rozmer 200x90 cm

Áno

Rozmer 200x100 cm

Nie

Rozmer 200x120 cm

Nie

Rozmer 200x140 cm

Áno

Rozmer 200x160 cm

Áno

Rozmer 200x180 cm

Áno

Rozmer 200x200 cm

Nie

Materiál a zónovanie

Matrac Drevočal Lada je tvorený iba latexom, ktorý je pomocou vertikálnych otvorov rozdelený do siedmich anatomických zón. Stred matraca je tak o niečo pevnejší ako napríklad oblasť ramien. Sedem zón je viac-menej najobľúbenejšie rozdelenie. Vďaka pružnému materiálu je matrac vhodný na všetky typy lamelových roštov, pevné aj polohovateľné. Kombinovať tento matrac s latovým roštom nemusí byť vyložene zle, ale nedosiahnete tak skvelé ortopedické vlastnosti, ako s použitím latového roštu.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

Dřevočal

Nosnosť (kg)

120

Záruka (roky)

3

Kategória tuhosti

Mäkká

Tuhosť - strana 1

2

Tuhosť - strana 2

2

Rozmedzie tuhosti

1-4

Určenie

Jednolôžko

Materiál

Latex

Zdravotný/ortopedický

Áno

Zóny

7

Snímateľný poťah

Áno

Teplota prania poťahu (°C)

60

Rošt

Lamelový

Hrúbka (cm)

18

Špecifické prvky

Ako je u značky Dřevočal zvykom, ani matrac Lada nezostal ochudobnený o snímateľný poťah v rôznych variantoch. Poťahy od tejto firmy sú prateľné na 60 °C, vyznačujú sa vynikajúcimi antibakteriálnymi vlastnosťami a dobre odvádzajú vlhkosť. Výber poťahu by ste rozhodne nemali brať na ľahkú váhu, najmä ak hľadáte zdravotný matrac.

Záver

Matrac Dřevočal Lada predstavuje dobrý variant ak hľadáte zdravotný matrac, alebo vám skrátka vyhovuje mäkšie poležanie. Je vyrobený čisto z latexu, napriek tomu nezostanete ochudobnení o zónovanie. Jeho nosnosť nepatrí k najvyšším, nijako zvlášť neoslní ani dĺžkou záručnej lehoty. Výška 18 cm stále patrí do komfortnej úrovne, pokiaľ ale hľadáte matrac pre staršieho človeka, odporúčame siahnuť radšej po modeli s hrúbkou 20 a viac cm, kvôli pohodlnejšiemu vstávaniu. Výhodou matraca Lada je samozrejme prateľný poťah, väčšinou obohatený o hygienické prvky.

320 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Dřevočal Lada
Eliška Srncová
Eliška sa ako redaktorka venuje porovnávaniu matracov už viac ako štyri roky, túto problematiku teda sleduje naozaj dlhodobo. Vďaka tomu vám poradí nielen s výberom mäkkého matraca, ale vysvetlí vám tiež, čo je to antidekubitný matrac, alebo aké sú špecifické vlastnosti rôznych materiálov, napríklad latexu alebo pamäťovej peny. Okrem matracov sa venuje hlavne veľkým domácim spotrebičom.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Dřevočal Lada

Dřevočal Lada

320 € Orientačná cena