Menu

Recenzia a porovnanie Dřevočal Lima

Tiež nás zaujalo v kategorii Tvrdé matrace

Klady

  • Vysoká nosnosť
  • Hrúbka 22 cm
  • Poťah prateľný na 60 °C

Zápory

  • Záruka iba 2 roky
  • Nevhodný na motorové rošty
170 € Orientačná cena

Základné parametre

Ďalší z radu partnerských matracov sa volá Lima a je od značky Dřevočal. Rozpätie tohto matraca je 3 a 4, čiže mäkšia strana matraca zodpovedá tuhosti 3, tvrdšia tuhosti 4. Ide už o trochu tvrdšie spanie, bude sa teda hodiť hlavne pre milovníkov tuhšieho lôžka a pre osoby vyššej váhovej kategórie. Ako vám iste dvojaká tuhosť napovedala, matrac je partnerský. Nosnosť matraca Lima dosahuje 140 kg, bez problémov tak unesie aj ťažšieho človeka. Jeho výška je 22 cm a radí sa tak k matracom s veľmi komfortnou hrúbkou. Ostatné rozmery môžete vyberať podľa vašich potrieb, predáva sa v obľúbených veľkostiach pre postele jednolôžkové aj dvojlôžkové, niekedy s príplatkom. Záruka matraca je iba dva roky, v našom porovnaní teda najkratšia, niektoré modely majú záruku aj 7 alebo 10 rokov.

Tabuľka zobrazuje prehľad dostupných rozmerov

Parameter Tento produkt
Rozmer 200x80 cm

Áno

Rozmer 200x90 cm

Áno

Rozmer 200x100 cm

Áno

Rozmer 200x120 cm

Áno

Rozmer 200x140 cm

Áno

Rozmer 200x160 cm

Áno

Rozmer 200x180 cm

Áno

Rozmer 200x200 cm

Áno

Materiál a zónovanie

Jadro matraca tvorí polyuretán, obe nosné vrstvy sú z elastických pien. Pena na povrchu matraca je vytvarovaná do masážnych nopov. Tie napomáhajú prekrvovaniu pokožky a poskytujú úľavu svalom, v dnešnej dobe je táto úprava veľmi populárna. Okrem masážneho zvrásnenia je matrac tiež rozdelený do siedmich anatomických zón. Ich výhodou je skvelé rozloženie váhy v spánku, ktoré je nielen zdravé, ale aj predlžuje životnosť matraca.

Ak hľadáte skôr matrac na jednolôžko s masážnymi nopmi, odporúčame prezrieť napríklad matrac Dřevočal Rodos. V ohľade kombinácie s roštmi je matrac Lima veľmi prispôsobivý, s jednou výnimkou. Výrobca neodporúča jeho používanie s motorovým pohyblivým roštom. Na ostatné typy roštov, latové aj lamelové ho ale môžete umiestniť bez obáv.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

Dřevočal

Nosnosť (kg)

140

Záruka (roky)

2

Kategória tuhosti

Tvrdá, Veľmi tvrdá

Tuhosť - strana 1

3

Tuhosť - strana 2

4

Rozmedzie tuhosti

1-4

Určenie

Partnerská

Materiál

MediFoam, Vlna, PUR

Zdravotný/ortopedický

Nie

Zóny

7

Snímateľný poťah

Áno

Teplota prania poťahu (°C)

60

Rošt

Univerzálny, okrem motorového

Hrúbka (cm)

22

Špecifické prvky

Záverečnou bodkou už je len poťah matraca, ktorý je možné zložiť a tiež vyprať aj na vysoké teploty. Vyberať môžete z radu typov, s ktorými sa môžete stretnúť aj pri ostatných modeloch značky Dřevočal. Poťahy sú napríklad s antibakteriálnou úpravou, striebrom, výťažkami z aloe vera alebo dutými vláknami.

Záver

Partnerský matrac Dřevočal Lima zaujme najmä kombináciou tvrdostí 3 a 4, ktoré prídu vhod najmä tým, čo si potrpia na tuhšie lôžko. Matrac má pomerne vysokú nosnosť, rovnako aj hrúbku. Poteší siedmimi zónami aj tvarovaním povrchu do masážnych nopov. Nie je vhodný na motorový polohovateľný rošt, pokiaľ hľadáte matrac na takýto typ roštu, odporúčame napríklad matrac Tropico Enigma.

170 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Dřevočal Lima
Eliška Srncová
Eliška sa problematikou matracov zaoberá už viac ako štyri roky. Túto tému tak pozná naozaj od A do Z a je schopná čitateľom vysvetliť, prečo je dôležité zónovanie, aké vlastnosti majú najnovšie materiály, napríklad rôzne zdravotné peny, alebo pre koho je tvrdý matrac vôbec vhodný. K jej témam ďalej patria aj veľké aj malé domáce spotrebiče a rôzne služby.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Dřevočal Lima

Dřevočal Lima

170 € Orientačná cena