Menu

Recenzia a porovnanie Dřevočal Martina

TOP produkt v kategorii Mäkké matrace

Klady

  • Výška 20 cm
  • Antibakteriálny materiál
  • Poťah prateľný na 60 °C

Zápory

  • Záruka iba 3 roky
  • Nie je v predaji v niektorých rozmeroch
250 € Orientačná cena

Základné parametre

Ani pri výbere matracov s tvrdosťou 2 sme nezabudli na matrace partnerské. Jeden z nich je aj matrac Martina od českej značky Dřevočal. Pravdepodobne ide o jeden z najuniverzálnejších matracov, ktoré v našom výbere máme. Spája totiž tvrdosť 2 a 3, teda najobľúbenejšie tvrdosti na trhu. Ideálne bude vyhovovať partnerom, z ktorých má jeden radšej mäkší a druhý tvrdší matrac, ale ani jeden nevyhľadáva žiadny extrém. Navyše unesie až 130 kg, je teda vodný aj pre mužov alebo osoby s vyššou váhou. Ak hľadáte zlatý stred v oblasti matracov, môžeme vám tento smelo odporučiť.

Na výšku meria matrac 20 cm, rovnako ako väčšina nami odporúčaných produktov je na kúpu vo všetkých bežných rozmeroch, spojené matrace na dvojlôžko sú s príplatkom. Pre partnerské matrace s dvojakou tuhosťou ale tieto rozmery príliš neodporúčame. V prípade spojeného matraca sa nedajú príliš využiť ich hlavné výhody. Nie je problém matrac použiť na pevné aj pohyblivé rošty, jeho využitie je vďaka pružnému materiálu univerzálne. Čo sa týka záruky, výrobca poskytuje na matrac záruku 3 roky, čo nie je najkratšia doba v našom porovnaní, nijako zvlášť ale nezaujme (niektoré matrace majú záruku aj 10 rokov).

Tabuľka zobrazuje prehľad dostupných rozmerov

Parameter Tento produkt
Rozmer 200x80 cm

Áno

Rozmer 200x90 cm

Áno

Rozmer 200x100 cm

Nie

Rozmer 200x120 cm

Nie

Rozmer 200x140 cm

Áno

Rozmer 200x160 cm

Áno

Rozmer 200x180 cm

Áno

Rozmer 200x200 cm

Nie

Materiál a zónovanie

Matrac je penový, na jeho výrobu bola použitá okrem iného certifikovaná pena MediFoam, alebo antibakteriálna pena Sanitized. Hodí sa pre všetkých, ktorí kladú zvýšený dôraz na hygienu na lôžku, napríklad pre alergikov, astmatikov a dlhodobo chorých. Na pohodlnejšie ležanie sú na povrchu matraca masážne nopy, tvorené penou. Okrem toho sa tiež delí na sedem anatomických zón, ktoré poskytujú ako oporu, tak pohodlie. Sedem zón patrí k najobľúbenejšiemu variantu na trhu, ale stretnete sa napríklad aj s päťzónovými matracmi, každému môže vyhovovať niečo iné.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

Dřevočal

Nosnosť (kg)

130

Záruka (roky)

3

Kategória tuhosti

Mäkká, Tvrdá

Tuhosť - strana 1

2

Tuhosť - strana 2

3

Rozmedzie tuhosti

1-4

Určenie

Partnerská

Materiál

MediFoam, Vlna, Antibakteriálna pena

Zóny

7

Antibakteriálny

Áno

Snímateľný poťah

Áno

Teplota prania poťahu (°C)

60

Rošt

Univerzálny

Hrúbka (cm)

20

Špecifické prvky

Na udržanie čistoty napomáha aj prateľný poťah matraca. Spolu s antibakteriálnou penou nehrozí žiadne množenie roztočov, plesní a mikroorganizmov. Ako je u značky Dřevočal obvyklé, vyberať môžete hneď z niekoľkých rôznych snímateľných poťahov. Ponúka sa napríklad variant s úpravou proti roztočom a plesniam, alebo poťah so striebrom, ktorý zamedzuje zápachu a zvyšuje hygienu.

Klady a zápory

Medzi výhody matraca Martina patrí antibakteriálna úprava, populárna kombinácia tvrdostí a dostatočné zónovanie. Poteší aj ľahko predĺžená záruka. Na zásadné nedostatky sme pri tomto modeli nenarazili, oproti niektorým konkurenčným modelom má iba menší výber rozmerov, nemusí tak byť ideálny pre každého.

Záver

Matrac Dřevočal Martina si určite nájde veľké množstvo priaznivcov, spája v sebe totiž dve najobľúbenejšie tvrdosti na trhu a je predurčený na párové použitie. Tento model má veľmi komfortnú výšku 20 cm a je dostupný vo všetkých klasických rozmeroch, rovnako tak si bude rozumieť so všetkými typmi roštov. Pridanou hodnotou je hygienickosť matraca, o ktorú sa stará antibakteriálna pena Sanitized. Ak by vás zaujímal podobný matrac na jednolôžko, môžeme vám odporučiť model Panmatracu Super Mix.

250 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Dřevočal Martina
Eliška Srncová
Eliška sa ako redaktorka venuje porovnávaniu matracov už viac ako štyri roky, túto problematiku teda sleduje naozaj dlhodobo. Vďaka tomu vám poradí nielen s výberom mäkkého matraca, ale vysvetlí vám tiež, čo je to antidekubitný matrac, alebo aké sú špecifické vlastnosti rôznych materiálov, napríklad latexu alebo pamäťovej peny. Okrem matracov sa venuje hlavne veľkým domácim spotrebičom.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Dřevočal Martina

Dřevočal Martina

250 € Orientačná cena