Menu

Recenzia a porovnanie Dřevočal Monika

Proti preležaninám v kategorii Mäkké matrace

Klady

  • Antidekubitná vrstva
  • Komfortná hrúbka
  • Poťah prateľný na 60 °C

Zápory

  • Záruka iba 2 roky
  • Iba na lamelové rošty
400 € Orientačná cena

Základné parametre

Matrac Monika od značky Dřevočal je jedným z produktov, ktoré uspokoja aj partnerov s veľmi odlišnými požiadavkami. Z každej strany je inak tvrdý. Z mäkšej strany má tvrdosť 1, ktorá je vhodná najmä pre ženy a nižšie váhové kategórie. Z tvrdšej strany má tvrdosť 3, ktorá je pohodlná aj mužom a ľuďom s vyššou hmotnosťou, s nosnosťou do 130 kg je tento matrac viac-menej univerzálne použiteľný.

Čo do hrúbky má matrac veľmi komfortných 23 cm. Na zohnanie je vo všetkých bežných rozmeroch. Dá sa kúpiť aj ako spojený matrac na dvojlôžko, s príplatkom, tento variant ale príliš neodporúčame, pretože už tak príliš nezužitkujete dvojitú tvrdosť matraca. Záruka 2 roky je v podstate základ, na trhu sú modely so zárukou 3-10 rokov, body teda matracu nepridáva.

Tabuľka zobrazuje prehľad dostupných rozmerov

Parameter Tento produkt
Rozmer 200x80 cm

Áno

Rozmer 200x90 cm

Áno

Rozmer 200x100 cm

Nie

Rozmer 200x120 cm

Nie

Rozmer 200x140 cm

Áno

Rozmer 200x160 cm

Áno

Rozmer 200x180 cm

Áno

Rozmer 200x200 cm

Nie

Materiál a zónovanie

Jadro matraca Monika je taštičkové, teda tvorené pružinami v textilnom obale. Zvyšok matraca tvorí Gél-latex na mäkšej strane a MediFoam pena na tvrdšej strane matraca. Gél-latex je forma latexu s chladivým efektom. Delí sa na päť anatomických zón. Tie napomáhajú optimálnemu rozloženiu hmotnosti, čím prispievajú ku kvalitnému spánku a taktiež predlžujú životnosť matraca. Väčšina matracov, ktoré odporúčame, má sedem zón. U tohto kritéria ale dosť záleží aj na osobných preferenciách, niekomu môže byť matrac s piatimi zónami pohodlnejší.

Aj keď má taštičkové jadro, podľa výrobcu je možné položiť ju aj na pohyblivý rošt. Pokiaľ však hľadáte matrac priamo na pohyblivý rošt, volili by sme radšej variantu bez pružín, ktorá by mala ohýbanie predsa len znášať lepšie.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

Dřevočal

Nosnosť (kg)

130

Záruka (roky)

2

Kategória tuhosti

Veľmi mäkká, Tvrdá

Tuhosť - strana 1

1

Tuhosť - strana 2

3

Rozmedzie tuhosti

1-4

Určenie

Partnerská

Materiál

MediFoam, Gél-latex, Taštičkové pružiny, Vlna

Zóny

5

Antidekubitný

Áno

Snímateľný poťah

Áno

Teplota prania poťahu (°C)

60

Rošt

Lamelový

Hrúbka (cm)

23

Špecifické prvky

Svoje využitie nájde tento matrac aj v domácnosti s dlhodobo chorým alebo nepohyblivým človekom. Jeho súčasťou je totiž aj antidekubitná vrstva z tvrdenej peny, ktorá predchádza preležaninám, nájdeme ju však bohužiaľ len na tvrdšej strane matraca. Súčasťou je aj snímateľný poťah, ktorý môžete prať až na 60 °C. Vyberať môžete z radu zaujímavých variantov, vrátane antibakteriálnych alebo obohatených o striebro.

Záver

Matrac Dřevočal Monika je zaujímavý najmä dvojakou tvrdosťou v kombinácii 1 a 3, ktorá by mohla vyhovovať najmä párom. Ak by vás zaujímal mäkší párový variant, môžete sa pozrieť na matrac od rovnakého výrobcu Dřevočal Bára. Výhodou je komfortná hrúbka matraca, ktorá je vyrobená z kvalitných materiálov a nechýba jej ani snímateľný poťah. Zaujme aj antidekubitnou vrstvou na tvrdšej časti matraca. Na druhej strane príliš nepoteší doba záruky, ktorá patrí v našom porovnaní k tým najkratším. Každému tiež nemusí vyhovovať zónovanie, častejšie sa stretneme so sedemzónovými matracmi. Výrobca schvaľuje jej použitie s pohyblivým roštom, vzhľadom k taštičkovému jadru by sme ale boli v tomto ohľade opatrní.

400 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Dřevočal Monika
Eliška Srncová
Eliška sa ako redaktorka venuje porovnávaniu matracov už viac ako štyri roky, túto problematiku teda sleduje naozaj dlhodobo. Vďaka tomu vám poradí nielen s výberom mäkkého matraca, ale vysvetlí vám tiež, čo je to antidekubitný matrac, alebo aké sú špecifické vlastnosti rôznych materiálov, napríklad latexu alebo pamäťovej peny. Okrem matracov sa venuje hlavne veľkým domácim spotrebičom.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Dřevočal Monika

Dřevočal Monika

400 € Orientačná cena